apatinis trikotažas

Pamoka kietųjų ir minkštųjų priebalsių tema. Kietieji ir minkštieji priebalsiai (pamokos santrauka). Savivaldybės biudžetinė švietimo įstaiga

Pamoka kietųjų ir minkštųjų priebalsių tema.  Kietieji ir minkštieji priebalsiai (pamokos santrauka).  Savivaldybės biudžetinė švietimo įstaiga

Skyriai: Kalbos terapija

Klasė: 2

Tikslas:įtvirtinti gebėjimą raštu nurodyti priebalsių garsų švelnumą.

Užduotys:

  • mokyti vaikus girdėti ir atskirti kietus ir švelnius priebalsius;
  • įtvirtinti įgūdį naudoti balses, nurodant prieš tai einančių priebalsių kietumą ir minkštumą;
  • įtvirtinti įgūdžius naudoti minkštąjį ženklą, nurodant priebalsių minkštumą;
  • plėsti ir aktyvinti žodyną;
  • formuoti vaikų poreikį remtis žodynu;
  • išsiaiškinti orientaciją erdvėje ir laike;
  • lavinti smulkiąją ir bendrąją motoriką;
  • lavinti dėmesį, atmintį, mąstymą.

Įranga: žodžių kortelės "sniego audra", "pūga", "žiema", "pūga"; „sniego gniūžtė“ – suglamžytas balto popieriaus lapas; vaikų piešinys su „neteisingomis“ snaigėmis; kortelės su snaigėmis, ant kurių užrašyti mėnesių pavadinimai ir patarlės žodžiai; albumai; pieštukai; namelio formos lentelė balsiams; būgnas žaidimui „Stebuklų laukas“; vokai su užduotimis; kompiuteris; CD su kompiuteriniais žaidimais „Padėk nykštukui“, „Bitė renka medų“; S. I. Ožegovo, N. Ju. Švedovos aiškinamasis rusų kalbos žodynas; masažo kilimėliai mėlynos ir žalios spalvos.

Per užsiėmimus

1. Organizacinis momentas.

Žiūrėkite aukštyn, žemyn, kairėn, dešinėn. Šiandien turime daug svečių. Pasveikink juos. Šypsokitės vienas kitam. Dirbsime gerai. Mes galime tai padaryti.

2. Leksikos darbas.

a) Ant stalų yra kortelės su žodžių „pusėmis“ ( 1 priedas).

- Perskaitykite žodžius sau.

– Pirmasis žodžius garsiai perskaito tas, kurio kortelės yra ant stalo kairėje.

- Koks neteisingas žodis? Kodėl? (Žiema)

- Ieškokite žodžių reikšmės žodyne. Kokia tvarka yra žodžiai žodyne? (abėcėlės tvarka) Koks bus pirmasis žodis žodyne? Antra? Trečias? ketvirta?

Vaikai dirba su žodynu naudodami žymes.

Pūga – sniego audra

Žiema yra šalčiausias metų laikas po rudens ir prieš pavasarį.

Pūga yra stiprus vėjas su sniegu.

Pūga – stipri pūga, sniego audra.

b) Sniego gniūžtės žaidimas

– Žodžiu „žiema“ atrenkame žodžius – ženklus. Perduodame vienas kitam „com“ ir kartojame visus ankstesnių žaidėjų žodžius. (Žiema (kas?) Šalta, atšiauri, snieguota, šalta, šilta, pūga, gražu, ilga...)

c) Žodžių darybos pratimas.

Jis pats skrenda - lėktuvu,
jis rieda pats - paspirtukas,
visur vaikšto - visureigis,
krenta lapai - krenta lapai,
vandens kriokliai - krioklys,
žvaigždės krenta - žvaigždžių kritimas,
iškrenta sniegas – sninga.

d) Žaidimas „Sniegas“.

Ant stalų pasirodo snaigės. ( 2 priedas)

Išdėstykite snaiges taip, kad mėnesių pavadinimai būtų tvarkingi. Tada galite skaityti patarlę.

Net žuvies iš tvenkinio be vargo neištrauksi.

Kaip supranti šios patarlės prasmę?

„Toks mūsų šūkis. Dirbame toliau.

3. Pirštų gimnastika.

a) Triname delnus.

b) Žaidimas „Gerai“. (Vaikai žaidžia poromis)

4. Darbas albumuose.

Nupiešime snaiges. Kiek spindulių turi tikra snaigė? Apsvarstykite piešinį. Ar vaikų piešinyje yra snaigių? (Ne. Tikra snaigė visada turi 6 taškus.)

Albumai tvirtinami ant stalų. Mokytojo signalu mokiniai vienu metu abiem rankomis 5 kartus piešia snaiges.

5. Įvadas į temą.

a) Vaikai užrašo datą, savaitės dieną.

- Pabraukite tik balses.

- Užsimerk. Klausykite ir nustatykite, koks yra švelnus priebalsis žodyje „antradienis“?

Pažvelkite į žodį, paaiškinkite, kodėl raidė n reiškia švelnų garsą? (Po laiško n parašytas balsis Ir )

b) Lentoje užrašomi šie žodžiai:

Lankas - liukas,
srautas – srautas
pradžia - pradžia.

- Perskaitykite žodžius poromis. Kokių žodžių reikšmės nežinai?

- Užsirašyk. Pabraukite raides, išskiriančias žodžius.

Vaikai vadina balsių poras. Mokytojas rašo raides į lentelę.

i - s, i - a, e - o, u - y

Kokios balsių poros trūksta?

– Turbūt atspėjote, ko šiandien mokysimės pamokoje? (Išmokite žymėti kietus ir švelnius priebalsius raidėmis.)

Ką turime žinoti, kad išvengtume klaidų? (Kad pagal klausą būtų galima atskirti kietuosius ir minkštuosius priebalsius. Gerai atsiminti balsių poras. Žinokite, kada reikalingas specialus ženklas, nurodantis priebalsio minkštumą.)

6. Kūno kultūra.

Vaikai stovi ant masažo kilimėlių. Jei skiemens viduryje girdimas švelnus priebalsis, jie šoka ant žalio kilimėlio, jei kietas - ant mėlyno.

Gla, gla, ska, ska, cla, klya, vla, vlya, liemenėlė, liemenėlė, sta, šimtas.

Ar tarp skiemenų buvo žodis? (Žvaigždė.)

7. Žaidimas „Stebuklų laukas“.

Ant būgno yra 6 sektoriai. Vaikai paeiliui suka būgną, atidaro voką ir pasirenka bet kokią užduotį. (Kiekviename voke yra 2-3 užduotys)

Užduotys pagal sektorius:

Balsės ir aš .

a) Perskaitykite frazes. Rašyti, įterpti raides A arba aš.

kraštas ... juosta ...

m ... ta suknele ... tu

karštas ... kurio p ... r

b) Perskaitykite žodžius ir sudarykite iš jų sakinius. Parašykite sakinį su raidėmis A Ir .

Irin ..., T ... n ..., pr ... tki, ir, žaisti ... ar, in

c) Žaidimas „Bitė renka medų“ ( 4 priedas).

Ekrane yra 2 aviliai, ant kurių rašomi žodžiai su trūkstamomis balsėmis A Ir . Pasirodo bitė. Ant medaus kibiro parašytas laiškas ir aš).

- Skaityk žodžius. Nuspręskite, į kurį žodį įterpti balsę. Spustelėkite žodį.

Vaikai paeiliui atlieka užduotį.

Balsės u - u .

a) Mįslė:

Glosta viską, prie ko prisiliečia

O jei paliesi – įkanda. (geležis)

b) Ledo ritulio žaidimas.

- Padėkite rankas ant stalų, sulenktos per alkūnes. Tai yra ledo ritulio tikslas. „Puck“ bus žodžiai, prasidedantys švelniu priebalsiniu garsu. Juos reikia „pagauti“, „uždaryti vartus“.

Pudra, vėdrynas, rankos, kuprinė, tiulis, batai.

c) Perskaitykite sakinį ant kortelės. Įdėkite raides adresu Ir Yu.

Atostogos uoste: labai greitai nuo...taip

Iš tolimojo skrydžio grįš su... taip.

Balsės oh-yo .

a) Treniruotė.

Skiemeniuose ir žodžiuose gestais išskiriami minkštieji ir kieti priebalsiai. Kietieji priebalsiai nurodomi smūgiu kumščiu į kumštį, minkštieji – slenkančiais delno į delną judesiais. (Žodžiais nustatomas pirmasis garsas.)

Tai, te, štai, le, ko, kyo, vo, in, not, bet, zo, ze, go, gyo.

Medus, šlapias, šiltas, lengvas, arklys, tuopa, tarka, lietus, gydytojas, irklai, plaukai.

b) Perskaitykite žodžius. Pakeiskite balsę O įjungta yo . Parašykite žodžius poromis:

nosis - neša jautis - ...

kas - ... jie sako - ...

c) Žaidimas „Padėk nykštukui“.

Ekrane rodoma upė. Vienoje pusėje stovi nykštukas. Jo namas yra kitoje pusėje. Norint pastatyti tiltą, reikia atkurti žodžius pasirenkant skiemenį su balse O arba yo .

Perskaitykite žodžio pradžią ir skiemenis. Nuspręskite, kurį skiemenį pridėti. Spustelėkite skiemenį.

Balsės s - i.

a) Perskaitykite žodžius. Įdėkite raides s Ir Ir . Užsirašykite 3 žodžius į sąsiuvinį.

Sl_v_, r_b_, v_lk_, fri_c_, k_t_, v_sh_, pl_t_, n_tk_, l_p_.

b) Ištaisykite klaidas:

Seserys Nyna ir Maryna buvo mažos. Jie mėgo žaisti su lėlėmis.

Laiškas b .

a) Perskaitykite skiemenis. Sujunkite pirmojo ir antrojo stulpelių skiemenis, kad sudarytumėte žodžius.

moksleivis

sparnuotas

b) Perskaitykite pirmojo stulpelio žodžius. Parašykite žodžius, keisdami juos pagal modelį.

žąsys - žąsų gervės - ...

balandžiai - ... gulbės - ...

buliai - ... karpiai - ...

Kokios poros žodžių trūksta? Kodėl? (Karasi – karosas)

8. Pamokos rezultatas:

– Ko išmokote klasėje?

T – sudėtingos T&S

Ir – įdomu

S – darbštumas

Literatūra

  1. Efimenkova L.N. Pradinių klasių mokinių žodinės ir rašytinės kalbos taisymas. – L.N. Efimenkovas. – M.: „Nušvitimas“. - 1991. - 224 p.
  2. Lalaeva R.I. Logopedinis darbas pataisos klasėse. – R.I. Lalajevas. – Myu: „Vlados humanitarinės leidybos centras“. - 1998. - 224 p.
  3. Sadovnikova I.N. Rašytinės kalbos sutrikimai ir jų įveikimas jaunesniems moksleiviams. - I. N. Sadovnikova. – Maskva: „Humanitarinės leidybos centras Vlados“. - 1997. - 256 p.

Natalija Černyšova
Raštingumo mokymo pamokos „Kietieji ir minkštieji priebalsiai. Įprastas minkštųjų priebalsių žymėjimas.

12 PAMOKA.

Tema. Kieti ir minkšti priebalsiai. Įprastas minkštųjų priebalsių žymėjimas.

Tikslas: duoti idėją minkštieji ir kieti priebalsiai, išmokti juos atskirti pagal klausą ir artikuliaciją, supažindinti sutartinis minkštųjų ir kietųjų priebalsių žymėjimas; ugdyti foneminį suvokimą; tobulinti artikuliacinį aparatą; plėsti vaikų žinias apie žodžių reikšmes.

Ugdykite gebėjimą girdėti ir klausytis ištartų žodžių.

Įranga: temos nuotraukos, žaislai, atvirutės - schemos, kamuolys.

Pamokos eiga:

Nusišypsokime kartu

Paimkime rankas.

Ištiesime vienas kitam rankas,

Suteiksime savo širdies šilumą.

1. PAGRINDINIŲ ŽINIŲ ATNAUJINIMAS

1. Pokalbis.

Iš ko sudaryti žodžiai? (Žodžiai sudaryti iš garsų.)

Į kokias grupes skirstomi garsai? (Garsai skirstomi į balses ir priebalsių.)

Kokius garsus vadiname balsėmis?

Prisiminkite, kuo skiriasi balsės priebalsių? (VOVONS GALI BŪTI DAIDUOJAMAS, KŪDANT BALSUS, ORAS LAISVAI PREINA PRO BURNĄ, NESUSITIKRANT KLŪTIES - DANTAI IR GINKLAI NETRUKDA ORO PRAEISTI).

Kaip diagramoje žymimi balsių garsai? (ratas)

Pavadinkite juos. (A, U, O, E, Y, I - rusų kalba yra šeši).

Pažvelk į veidrodį į savo burną. Kaip juda oras, kai leidžiate balsių garsus?

Kaip priebalsių skamba kitaip nei balsiai? (SAKANT PRIEDARBIAI GARSŲ ORO STRUKŠTIS SUSITA KLIŪTĘ – DANTAI IR LIEŽUVAS TRUKŠIA.)

Papasakokite eilėraščius apie balses ir priebalsių.

- Kas tai per garsai?: [s], [p], [in], [d]? Įrodykite, kad jie priebalsių.

Kokie garsai skamba diagramoje pažymėtas brūkšneliu? (PRIEDARBIAI)

2. Darbas su matomumu.

Apsvarstykite nuotraukas. Raskite paveikslėlius, kurių pavadinime pirmieji garsai yra tokie patys.

3. Užduoties atlikimo tikrinimas.

Mishutka ir Pinokis taip pat atliko šią užduotį. Jie sujungė lėktuvą ir dramblį. Sutinku? Kodėl?

Tada jie sujungė kiškį ir zebrą. Vėžys ir raketa. Katė ir banginis. Tu sutinku kad žodžiai katė ir banginis prasideda tuo pačiu garsu?

Ištarkite pirmąjį žodžio katė garsą ([Kam]). Stebėkite savo liežuvį.

Dabar pasakykite pirmąjį žodžio banginis garsą. Ką pastebėjai?

2. TEMOS IR TIKSLŲ PRANEŠIMAS KLASĖS

Šiandien mes išmoksime atpažinti priebalsių kietumas ir minkštumas Išmokime juos atskirti. Susipažinkime su naujais garso pavadinimai.

3. PIRMINIS NAUJOS MEDŽIAGOS SUVOKIMAS IR SUŽINOJIMAS

1. Mokytojo žinutė.

Mūsų kalboje priebalsiai turi poras kietumo – minkštumo. Tai padeda mums atskirti žodžius. Pasakyk tai priebalsių garsas k ir k. Pažvelkite į veidrodį į burną ir palyginkite, ar tariant šiuos garsus burnoje susidaro toks pat barjeras? (AIŠKIAI ARtikuliuodami IR SAKANT GARSUS k ir k, VAIKAI JAUČIA, KAD APDOROJANT STIPRYBĖJE IR UŽDARYMO zonoje, kliūtis YRA STIPRINĖ ŠVELNUS GARSU.)

Tarsi kliūtis padvigubėja, kai tariame švelnus priebalsis. Todėl mes nurodyti minkštuosius priebalsius garsai nėra vieno brūkšnio, kaip kietas, bet du. Mes būsime toks ženklas pažymėkite minkštuosius priebalsius

2. Žaidimas "Išdykęs".

Išgirsti, kaip pasikeičia žodžio reikšmė, jei susipainiojama minkštieji ir kieti priebalsiai mes su tavimi pažaisime žaidimą. Aš ištarsiu nuosprendį, o garsas bus - išdykęs.

Laivas užplaukė ant seklumos.

Koks žodis slepia garsą – išdykęs? Pataisyti klaidą. Kas yra kreida?

(Sekmala yra sekli vieta upėje, ežere, jūroje.)

Mergina uždėjo šluotą ant anglies.

Pataisyti klaidą.

Khor dainavo linksmai ir garsiai.

Kas yra šeškas?

(Šeškas yra šeškas, plėšrus gyvūnas su vertingu kailiu.)

3. Darbas su matomumu.

Apsvarstykite paveikslėlius, ką matote paveikslėlyje kairėje? (Lukas. Lukas)

Padarykime garsinį žodžio svogūnas modelį.

O dabar žodžio liukas garso modelis.

Palyginkite mūsų modelius. ką pastebėjai?

Norint atskirti raštu kieti ir švelnūs garsai, mes minkštieji priebalsiai žymimi dviem eilutėmis.

4. Kūno kultūra "Šokime su tavimi".

Šokime su tavimi

Šokime, šokinkime

Ir spardo mūsų kojas

šokinėjame, šokinėjame,

Plojame rankomis

Plojime, plojame

Ir kojomis trypkime

Skęskime, skęskime.

4. VAIKŲ ŽINIŲ Įtvirtinimas ir supratimas

1. Darbas su matomumu.

Apsvarstykite piešinį. Ką tu matai?

Žodžių garsiniai modeliai rodomi kairėje ir dešinėje. (nerija - pynė)

Žodžiai skamba taip pat: pynė.

Ir ką jie reiškia?

2. Žaidimas „Pagauk garsą“.

Aš vardinu žodžius, jūs juos ištariate ir atkreipkite dėmesį į pirmąjį žodžio garsą. Jeigu jis kietas išskleiskite rankas. Jeigu minkštas suplok rankomis.

Katė, srovė, banginis, lakas, lankas, dantis, vabalas, liūtas, rutulys, namas, baseinas, liukas...

Tęskime žaidimą. Bet dabar atkreipkite dėmesį į paskutinį garsą.

Dūmai, briedis, druska, sultys, miškas, lūšis, žąsis, grandinėlė, aguonos...

3. Kūno kultūra "Pelėda".

Pagal komandą "diena" vaikai tupi – pelėdos miega dieną, pagal komandą "naktis" vaikai atsistoja ir mojuoja rankomis – pelėdos išskrenda medžioti.

6. ŽINIŲ APBENDRINIMAS IR SISTEMAVIMAS

1. Žaidimas "Burtininkai".

Metu kamuolį ir skambinu priebalsis. Vaikas turi pagauti kamuolį, pavadinti savo porą pagal kietumas – minkštumas.

(Neskambinkite garsų [w], [w], [c], [th], [h], [u]).

2. Žaidimas "Žodžių taisymas".

Pabandykite pataisyti žodžius:

Rapka, tyarelka, šviesa, lemputė, gruntas, lygintuvas, futbolas ...

3. Pokalbis.

Ką tu žinai apie garsus?

Ar turi įtakos žodžio reikšmės pasikeitimas kietuosius priebalsius paverčia minkštaisiais ir atvirkščiai?

7. Apatinė eilutė klases

Ką naujo sužinojote pamoka?

ko išmokai?

Papasakokite savo šeimai, ką išmokote mokykloje. Žaiskite su savo tėvais žaidimus, kuriuos žaidėme pamoka.

globėjas: Noriu padėkoti kiekvienam iš jūsų už gerą darbą pamoka.

Ačiū (vaiko vardas) už dėmesingumą paglostykite sau galvą. Ačiū (vaiko vardas) už bandymą ir šypsotis kaip saulė. Ačiū (vaiko vardas) už tai, kad esi toks protingas. Ačiū (vaiko vardas, kurį mėgstate žaisti. Ir pan.

globėjas: O dabar su tavimi atsisveikiname.

"Iki.

Ateik pas mus dar kartą.

Mes tave labai mylime“.

Vieša pamoka

Rusijos diplomas 1 klasė.

Tema: Kieti ir minkšti priebalsiai.
Tikslas: ugdyti savigarbą, savikontrolę, gebėjimą vertinti savo ir bendraklasių darbą, emocingai įvertintinustatyti ir suformuluoti užsiėmimo pamokoje tikslą; klausytis ir suprasti kalbą, vesti dialogą; išmokti dirbti poromis, grupėje;ugdyti loginį mąstymą;išmokyti panaudoti įgytas žinias, transformuoti jas pagal gyvenimišką patirtį; gebėti praktiškai pritaikyti žodžiu ir raštu
Pamokos tipas: naujų žinių ir veiklos metodų studijavimas ir pirminis įsiminimas; žinių ir veiklos metodų tobulinimas; kompleksinis žinių ir veiklos metodų taikymas; žinių ir veiklos metodų apibendrinimas ir sisteminimas; žinių ir veiklos metodų tikrinimo, vertinimo, taisymo pamoka.Mokymo metodai : informacijos teikimas; aiškinamasis: pamokantis; stimuliuojantis, motyvuojantis, praktinis, vaizdinis, žodinis, reprodukcinis, paieška Įranga: interaktyvi lenta, vadovėlis, sąsiuvinis.Per užsiėmimus.
1. Organizacinis momentas. Apsisprendimas veiklai.Įtraukimas į verslo ritmą. Psichologinė nuotaika: apšilimas „Saulė“. (Vaikai stovi ratu, susikibę rankomis). Vaikinai, mums šviečia saulė. Saulė apvali. Rankos į šonus, rankos pasuktos į priekį, rankomis pavaizduotas apskritimas, panašus į saulę. Vėl rankos į šonus ir vėl darome apskritimą, kuris atrodo kaip saulė. O dabar jie šypsojosi vienas kitam ir tyliai atsisėdo prie rašomojo stalo.
2. Žinių aktualizavimas. Mokinių edukacinės veiklos motyvavimas.– Noriu supažindinti jus su dviem gerais Garsų miesto burtininkais Timu ir Tomu. Klausykite jų vardų: Timas ir Tomas. - Pasakykite kiekvieną vardą. Ką pastebėjai? - Kokie garsai skiriasi? – Ar šie vardai skamba vienodai ar skirtingai? - Pavadink pirmąjį vardu Tomas. - Ir pirmasis garsas varde Timas. (Pirmieji garsai skiriasi: -t ir -t).– Teisingai, pirmieji garsai skiriasi, ir patys burtininkai Timas ir Tomas, nors broliai visai nepanašūs vienas į kitą. - Sakykime t kartu. - Koks jis? (Tvirtas).– Tarkime, garsas T. Kas tai? (Minkštas).3. Naujų koncepcijų ir veikimo metodų formavimas
– Taigi, kaip vadinasi priebalsiai, kuriuos mėgsta Tomas? (Tvirtas).– Kokie Timo mėgstamų priebalsių pavadinimai? (Minkštas).– Ar atspėjote, kuris iš jų yra Tomas, o kuris – Timas? (Pagal kostiumo spalvą). Taigi kokia tema dirbsime? (Kietieji ir minkštieji priebalsiai).- Ką veiksim klasėje? (Išmok atskirti kietuosius ir minkštuosius priebalsius).
4. Žinių apibendrinimas ir sisteminimas.
1) Probleminė situacija "Kaip raštu nurodyti priebalsių minkštumą?" – Timas ir Tomas mėgsta žaisti kartu. Vakar jie labai gerai žaidė su balsėmis. Ir šiandien jie negali išsiaiškinti, kurie balsiai yra Timas, o kurie – Tomas, todėl pykstasi vienas ant kito. - Ar galime padėti savo broliams? – Ką galite pasiūlyti, kaip paskirstyti balses tarp Timo ir Tomo? 2). Išėjimo iš sunkumų projekto kūrimas. 1 ir 2 kategorijos balsių diferencijavimas. Lentelės sudarymas. na - taip in - in ru - ryu te - tie mes - mi– Kaip ištarti priebalsį pirmoje skiltyje – kietai ar minkštai? Kas yra šie priebalsiai? (Tvirtas). Kaip tariate priebalsį antrame stulpelyje? Kas yra šie priebalsiai? (Minkštas).– Kokios balsės rodo ankstesnio priebalsio kietumą? (Ai, oi, ai, ai, s). Kokie priebalsiai rodo priebalsio minkštumą? (Aš, tu, tu, e ir) Balsių lentelę vaikai sudaro lentoje. 3). Darbas su taisykle vadovėlyje. - Padarykite išvadą, koks yra 1 eilės, 2 eilės balsių darbas? 5. Kūno kultūra. Žaidimas "Daryk kaip aš!" Sūpynės, suktis, Ištiesti, išsitiesti, Pritūpti, pritūpti, Vaikščioti, vaikščioti. Atsistokite ant kojos piršto, ant kulno, Šokite į pritūpimą, Dabar giliai įkvėpkite, Sėdėkite tyliai, pailsėkite. Sudėkite viską į tvarką Ir skaitykite, draugai, pradėkite. 6. Taikymas. Įgūdžių ir gebėjimų formavimas 1). Pratimas, kaip atskirti priebalsius žodžiuose. Dirbti porose. – Dabar žaisime žaidimą „Transformacija“. Reikia pakeisti žodį taip, kad pirmasis priebalsis taptų kietas (jei minkštas) arba minkštas (jei kietas). Tai yra, vienas žodis yra Tomas, kitas - Timas. džiaugiuosi - eilute mažas – suglamžytas svogūnas - liukas buvo - buvo griovys – riaumojimas– Paskaitykite, ką užsirašėte, kuo skiriasi žodžiai? Vaikai lygina žodžių rašybą ir reikšmę. Išvada:Žodžiai skiriasi ne tik balsėmis, bet ir reikšme. Jei vieną raidę parašome neteisingai, žodžio reikšmė pasikeičia.
2). Priebalsių skyrimo sakiniuose pratimas. Grupinis darbas. - Į sakinius įterpkite tuos pačius žodžius pagal reikšmę. Kiekviena grupė turi savo pasiūlymus.
    Studentas džiaugiuosi geras įvertinimas. Alioša pataikė pirmasis eilė. Griša užlipo Eglė.Šlovė valgė koldūnai. Vova suglamžytas molio gabalas. Dima mažas. Berniukas buvo grubus. Beal maži vaikinai. Pinokis nešė Auksinis raktas. Jam patiko klijuoti savo nosies. Žalias svogūnas labai naudingas. Kamuolys įkrito Lukas. Raudona nuo šalčio nosies. Aš esu malkos krosnelėje nešė. iškastas giliai griovys. Vaikai auginami riaumojimas.
7. Gimnastika akims.
1. Kelis kartus pažiūrėkite aukštyn, žemyn, aukštyn, žemyn. 2. Tvirtai užmerkite akis ir greitai kelis kartus sumirksėkite.
3) Leksikos darbas. Žodžių garsinė raidė analizė-spėjimai. - Atspėk mįsles.
    Mikliai pasislėpęs skylėje,
Jam patinka žaisti kieme!
Griebk vištą – ir į mišką!
O jos vardas... (Lapė).
2. Ir jūroje neplaukia, Ir šerių ant jų nėra, Ir dar vadinasi - jūra ... (Kiaulės)
- Išanalizuokite žodį: kiek skiemenų, raidžių, garsų, balsių, kietų ir minkštųjų priebalsių. Lapė- 2 skiemenys, 4 raidės, 4 garsai, 2 balsės, 2 priebalsiai: c - kietas, l - minkštas.
kiaulės- 2 skiemenys, 6 raidės, 6 garsai, 2 balsės, 4 priebalsiai: S, n – kietas, v, k – minkštas.
- Sudarykite sakinį su žodžiu lapė.
8. Pamokos rezultatas. Atspindys. Kokią temą šiandien dirbame? - Kokia pagalba mes nustatome priebalsių minkštumą ir kietumą rašant? -Pakelkite ranką tie, kurie gali apie save pasakyti: „Išmokau atskirti kietus ir minkštus priebalsius“. - Įvertink savo nuotaiką. Koks jis tau: linksmas, liūdnas, ramus? Parodyk savo šypsenėlę.

Nursulu Achmetova
Pamokos santrauka pirmoje klasėje „Kietieji ir minkštieji priebalsiai“

Regioninė sanatorinė mokykla – internatas Nr.4

Atviras pamoka.

Tema: « Kieti ir minkšti priebalsiai»

Išleista: mokytojas 1A klasė Akhmetovas N. APIE.

Atyrau 2016 m

Tema: « Kieti ir minkšti priebalsiai»

Tikslas: kartoti ir įtvirtinti žinias apie garsus ir raides, toliau mokyti atskirti priebalsiai ir balsiai; lavinti mokinių kalbą, plėsti jų žodyną.

Užsiėmimų metu:

1. Organizacinis momentas.

Vaikinai, sustokime ratu ir džiaukimės šia diena, susitikdami su klasiokai, ir svečiai. Pasidalinkime gera nuotaika su artimais.

Aš kalbu su tavimi, drauge!

Greitai kelkis su mumis!

Pajusk džiaugsmą ir šilumą

O kaip gera su draugais!

Dabar pakartokite :

Tegul mūsų malonioji šypsosi (rankos prie lūpų)

Sušildo visus savo šiluma, (rankos prie širdies)

Priminkite mums, kaip tai svarbu gyvenime (rankos į priekį)

Dalinkitės džiaugsmu ir gerumu! (rankos į šoną)

Šauniai padirbėta! Kaip malonu jausti draugo ranką! O dabar taip, geros nuotaikos, išsiskirstykime į komandas. Pasirinkite mėlyną arba žalią. Tie, kurie pasirinko mėlyną, bus mėlyna komanda, o tie, kurie pasirinks žalią, bus žalioji komanda. Užimkite savo vietas. Vaikinai, kodėl, jūsų manymu, pasirinkome mėlyną ir žalią spalvas.

(Tai spalva priebalsių: kietas ir minkštas)

Teisingai, kietieji priebalsiai pažymime mėlyna spalva, ir švelniai žalia. Ir šios dienos tema pamoka: « Kieti ir minkšti priebalsiai» , pakartosime ir įtvirtinsime žinias apie tai priebalsių.

2. Žinių atnaujinimas:

Vaikinai, garsų ir raidžių šalyje atsitiko bėda, blogio armija "klaidos" suėmė karalienę Gramotą ir įkalino ją šioje pilyje. Pažiūrėkite, kiek spynų jie uždėjo ant durų. Ir kiekvienas užraktas yra užburtas, ir jūs galite juos atidaryti tik teisingai atlikę užduotis. Taigi atlikime šias užduotis ir išlaisvinkime karalienę Gramotą. Už teisingą atsakymą gausite: "Saulė". Norėdami teisingai atlikti visas užduotis, prisiminkime, ką žinome apie garsus ir raides.

Dabar patikrinsime savo namų darbus. Ir mes tai atliksime formoje "Klausimo atsakymas"

Na, kas pradės?

Klausimai: - Kuo skiriasi garsas ir raidė?

Kas yra kalbos garsai?

Kaip tariame balsių garsus?

Kaip ištarti priebalsių?

Kiek skiemenų yra žodyje?

Koks skiemuo kirčiuotas?

Kas yra priebalsių?

Kaip patikrinti nekirčiuotą balsių garsą?

Puiku, dabar esu tikras, kad susidorosite su visomis užduotimis, pašalinsite visas užraktus ir atleisite karalienės laišką.

1 pratimas.

Didaktinis pratimas „Pamesti laiškai“ (Individualios kortelės)

Turite rasti pamestas raides.

MANDARAS…N

Komandos tikrina viena kitą.

SU Pirmas Jūs atlikote užduotį ir gavote saulę. Ir nuimkite spyną nuo durų... (aktyviausias)

2 užduotis.

„Surask savo spalvą“ (žodžių kortelės)

Atidžiai perskaitykite žodžius. Pabraukite balses raudonai, jie padės pamatyti kietieji ir minkštieji priebalsiai. Apskritimas mėlynas kietieji priebalsiai, žalias - minkštas.

Žodžiai: ropė, šalia, jėga, šaka, filmas, kepurė, stogas, grybai.

Komandos tikrina viena kitą ekrane. Keli mokiniai paaiškina savo sprendimą.

Šauniai padirbėta. Čia mes atlikome antrą užduotį ir gausime saulę. Galime nuimti antrą spyną nuo durų.

(Pašauk vaiką, kuris aktyviai dalyvavo)

3 užduotis.

Didaktinis žaidimas „Gėlių ABC“

Tu privalai "papuošti gėlę"- pasirinkite tinkamą balsį ir įterpkite jį į gėlės vidurį. Šioje užduotyje yra maža užuomina, minkštieji priebalsiai parodyta žalia ir kieta - mėlyna, kad prisimintumėte prieš kuriuos balsius priebalsiai skamba švelniai, o prieš kurį tvirtai.

Vaikai paaiškina savo pasirinkimą.

Puiku, saulė šviečia.... Mes pašaliname trečią užraktą.

Fizkultminutka.

4 užduotis.

Pratimas „Stebuklingi rutuliai“

Skiemeniai rašomi rutuliuose, jei skiemuo kietas, dažykite rutulį mėlynai, jei skiemuo minkštas - žalias.

Komandos tikrina viena kitą. Paaiškinkite jų pasirinkimą.

Mes filmuojame ketvirtoji pilis.

5 užduotis.

Žaidimas "Bėgimo takeliai" Vardinsiu žodžius. Turite pabrėžti pirmas garsas. Kaip manote, kokiu keliu tai eis? "sportininkas" (lustas). Jei vienu žodžiu pirmasis garsas yra švelnus priebalsis, tada žalias kelias. Jeigu kietas – mėlynas takelis.

Žodžiai: karvė, liepa, beržas, varna, šuo, kalnų pelenai, paukščių vyšnia, kedras, uodai.

Apibendrinant: Kuris "sportininkas" laimėjo? Pakelkite ranką tie, kurie laimėjo žalią sportininką. Šauniai padirbėta.

Mes gauname "Saulė". Atidarykite kitą užraktą.

6 užduotis.

Didaktinis žaidimas „Skamba matrioškos“

Dabar puošime Dašos ir Dinos lizdinių lėlių prijuostes. Žodžius vadinsiu garsais [D] ir [D,], o jei žodyje išgirsite garsą [D], papuoškite Dašos prijuostę mėlynu apskritimu, jei garsas [D] - papuoškite Dinos prijuostę žalia spalva. ratas.

Žodžiai: Ąžuolas, medis, namas, gydytojas, genys, senelis, pypkė, tuščiavidurė, mergaitė, sofa, durys, kelias, delfinas, kaimas.

Vaikai paaiškina savo pasirinkimą.

Puiku, visi puikiai atliko savo darbą. Paimkime dar vieną spyną.

7 užduotis.

Darbas su vadovėliu.

klausimus apie tekstą.

Puiku, visi puikiai atliko savo darbą. Nuimame paskutinę spyną ir atidarome pilies duris. Ir štai Laiškų karalienė, kurią išlaisvinote. Ačiū visiems už jūsų darbą. Tikiuosi, kad visada sieksite žinių, taisyklingai skaitysite ir rašysite, būsite verti Kazachstano Respublikos studentai.

N.A.Nazarbajevas pažymėjo, kad būtina numatyti įvairius šalies raidos scenarijus ilgalaikiam laikotarpiui.

Jūs gyvenate geru laiku. Valstybė sudaro visas sąlygas visapusiškam jaunimo vystymuisi, nes XXI amžiuje mokslo ir žinių lygis lemia bet kurios šalies vietą pasaulio ekonomikoje. Bet jūs turite atsiminti, kad jūsų ateitis yra jūsų rankose, ir kiekvienas žmogus yra savo laimės kalvis. Visada pasiekite savo tikslą. Nepasiduokite susidūrę su sunkumais. Tegul tai yra pagrindinė jūsų gyvenimo taisyklė. Linkiu tau drąsiai eiti į savo aukštumas. Mylėkite savo Tėvynę – Kazachstaną, būkite tikri patriotai. Didžiuokitės, kad esate kazachstanas.

Taigi jis atėjo pas mus pamoka pabaigoje ar jums, vaikinai, patiko pamoka ar ne? Jei taip, parodyk man raudoną širdelę, jei patiko, bet ne visos, parodyk žalią širdelę, o jei visai nepatiko, pakelk mėlyną širdį. Ačiū vaikinai už pamoka!.

man tikrai patiko pamoka, ir kaip padėką noriu jums įteikti saldžių prizų. O „Queen Diploma“ nori padėkoti aktyviausiems studentams ir įteikti jiems diplomus.

O dabar padėkokime savo svečiams ir palinkėkime jiems viso ko geriausio.

Susijusios publikacijos:

GCD santrauka apie mokymo raštingumą „Priebalsių garsai [f], [f ']. raidė F" GCD santrauka apie raštingumo mokymą "Priebalsių garsai [f], [f "]. Raidės F, f. Tikslas: susipažinimas su raide F ir jos garsais.

Atviros baigiamosios logopedinės pamokos „Minkštieji priebalsiai“ santrauka Tikslas: - kalbėti apie minkštųjų priebalsių fonemas, - supažindinti su minkštuoju ženklu, - išmokyti raštu su pagalba įvardinti minkštuosius priebalsius.

Pamokos apie raštingumo mokymą vyresniųjų grupėje „Garsas [M ']“ santrauka. Kieti ir minkšti priebalsiai Pamokos apie raštingumo mokymą vyresniojoje grupėje santrauka. Tema: „Garsas [M“]. Kieti ir minkšti priebalsiai. Tikslas: supažindinti vaikus su minkštumu.

Priebalsiai kieti ir minkšti. 5 klasė

Pamokos tipas : naujų žinių atradimas

Pamokos tikslas : pateikite idėją apie priebalsių tarimo taisykles; analizuoti priebalsių garsų klasifikavimo schemą;

Pamokos tikslai:

edukacinis: formuoti gebėjimą atskirti pagal ausį ir taisyklingai tarti kietuosius ir minkštuosius priebalsius žodžiuose, frazėse ir sakiniuose.

Kuriama: lavinti mokinių kalbinę klausą; lavina rašybos įgūdžius.

Švietimo : ugdyti teisingą požiūrį į žodį, teisingai ištaisyti klasės draugų klaidas, ugdyti meilę ir pagarbą rusų kalbos turtui ir įvairovei.

UUD: asmeninis: įvertina situaciją klasėje ugdymo svarbos požiūriu; turi teigiamą požiūrį į mokymąsi, į pažintinę veiklą, nori įgyti naujų žinių, įgūdžių, tobulinti turimus;

reguliavimo : mokosi aptikti ir suformuluoti mokymosi problemą kartu su mokytoju, priima ir išsaugo mokymosi užduotį, planuoja (kartu su mokytoju ir klasės draugais) reikiamus veiksmus, operacijas, veikia pagal planą, dialoge su mokytoju mokosi tobulėti vertinimo kriterijus ir juos naudoti atliekant vertinimą ir įsivertinimą;

pažintinis: analizuoja, lygina, kvalifikuoja ir apibendrina faktus ir reiškinius;

komunikabilus:klausia, išklauso ir atsako į kitų klausimus, formuluoja savo mintis, išsako savo požiūrį, jei reikia, jį gina, ginčydamasis; mokosi argumentus patvirtinti faktais, vykdo bendrą veiklą poromis sprendžiant konkrečias mokymosi problemas, mokosi priimti kitų požiūrį.

Planuojami rezultatai: mokiniai turėtų žinoti kietieji ir minkštieji priebalsiai, poriniai kieti ir minkšti, kieti ir minkšti, neturintys poros, švelnumo signalai, grafinis minkštumo žymėjimas transkripcijoje;

turėtu atskirti pagal ausį ir taisyklingai tarti kietuosius ir minkštuosius priebalsius žodžiuose, frazėse ir sakiniuose.

I. Organizacinis momentas (mokymosi veiklos motyvacija)

Scenos paskirtis: mokinių įtraukimas į asmeniškai reikšmingo lygio veiklą

Laba diena vaikinai! Pažiūrėk lauke, koks ten oras? Nupieškime savo šypsenas ant lentos. (Nupieškite jaustukus ant lentos)

Kiek šypsenų nušvito. Ačiū!

- Žaidimas "Ar tu tiki?"Šis žaidimas padės mums sužinoti, ką žinai ir ko nežinai. Užduosiu subtilius klausimus, į kuriuos atsakysite tik „taip“ arba „ne“. Ir stori klausimai, į kuriuos reikia išsamiai atsakyti.

Priėmimas „Tikri ir klaidingi teiginiai“, „Tiršti ir ploni klausimai“

Visi garsai skirstomi į balses ir priebalses.

Kiekvienas priebalsis turi triukšmą

Tardamas priebalsius, oras savo kelyje nesusiduria su kliūtimis(Ne)

Fonetika tiria kalbos dalis(Ne)

- Ką tiria fonetika?

Kalbos garsai yra mūsų skleidžiami garsai

Kokie dar garsai yra?

Priebalsiai kieti ir minkšti. skaidrė 1

II. Probleminis naujų žinių paaiškinimas

Scenos paskirtis: suvokimo, supratimo ir pirminio konsolidavimo užtikrinimas

1. Stebėjimo organizavimas.

Kaip pradėti „naujų žinių atradimą“? Norėdami atsakyti į šį klausimą, siūlau atspėti

- Atspėk mįslę

Ant jūros kranto

Visą laiką slampinėju.

Ir išmesk minkštą ženklą, -

Aš skrendu kaip paukštis. ( Akmenukas – snukis) 2 skaidrė

Pasakykite keletą žodžių garsiai. Palyginkite, kokiais garsais jie skiriasi rašydami ir tardami. skaidrė 3

Kaip manote, apie kokius garsus kalbėsime?

Apie kietuosius ir minkštuosius priebalsius.

Ko turėtume išmokti klasėje?

Atpažinti kietuosius ir minkštuosius priebalsius

Taisyklingai ištarkite ir rašykite kietuosius ir minkštuosius priebalsius.

- Kai priebalsiai minkšti

Mokiniai rašo pamokos numerį ir temą 4 skaidrė

277 pratimas (rašymas)Darbas lentoje ir lauke.

Kokias priebalsių poras radote atliekant pratimą? (Mokinys atsako)

Tarkime, liežuvio sukimo, kurių išmokome namuose.

- Sasha ėjo greitkeliu ir čiulpė sausai

Šepetys prie kiaulės, žvynai prie lydekos(5 skaidrė)

Raskite šnypštimą (w, w, h)(6 skaidrė)

Lentelė (7 skaidrė)

Išnagrinėkite lentelę ir pasakykite, kuriai priebalsių grupei priklauso šie sibilantai?

2. Apeliacija į teorinę medžiagą § 54.

Kokį atradimą padarėme studijuodami § 54 medžiagą? (Mokinys atsako)

III. Pirminis tvirtinimas

Scenos paskirtis: naujų žinių tarimas ir įtvirtinimas; nustatyti pirminio studijuojamos medžiagos supratimo spragas, klaidingus mokinių supratimus; padaryti pataisą

1.- Rašykite patarles, pabraukite minkštuosius priebalsius. Pabandykite pasakyti, kurios raidės signalizuoja priebalsių švelnumą?

Darbas maitina, o tinginystė sugadina.

Darbas nugali viską.

Dirbti porose

Minkštumo signalai: b, e, e, i, u ir ( 8 skaidrė)

2. Kada ir apie ką žmonės sako: „Baltos rankos mėgsta kitų darbus“. Parašyk savo nuomonę. 9 skaidrė

Kūno kultūros minutė

Nustatykite, ar frazė skamba taip pat, kai skaitoma iš kairės į dešinę ir atvirkščiai:

Netoli Mišos yra pienas. 10 skaidrė

Studentai atsako.

Kodėl skamba kitaip?

Remdamiesi lentele, papasakokite apie kietus ir minkštus priebalsius rusų kalba. Pateikite pavyzdžių.(!!!)

278 pratimas. Užsirašykite žodžius, pasakykite juos garsiai. Raides, žyminčias minkštąjį priebalsį, pabraukite viena eilute, o kietą – dviem.(!!!)

IV. Pamokos rezultatas (veiklos atspindys)

Scenos paskirtis : mokinio suvokimas apie savo ugdomąją veiklą, savo veiklos rezultatų įsivertinimas ir visa klasė

Pašalinkite trečiąjį „papildomą“:(11 skaidrė)

1. Muilas, Mila, mama.

2. Kamuoliukas, voveraitė, kepalas.

3. Vaikai, data, kelias.

Kokia tema buvo nagrinėjama pamokoje?

Kokias sąvokas supratote?

Ar pavyko išspręsti užduotį?

Kaip?

Kokie buvo rezultatai?

Ką dar reikia padaryti?

Kur galima pritaikyti naujas žinias?

Pasirinkite savo nuotaikos jaustuką. Ar pasikeitė? Kodėl?

Namie §54, 280 pratimas (pasirinkite vienos šaknies veiksmažodžius su švelniu priebalsiu šaknies gale)

Išskirkite perteklių.

Pateikite atsakymus į klausimus

Nepamirškite apie pamokos šūkį ir aiškinamąjį žodyną

Pamokoje atliktą darbą analizuokite per įsivertinimą

Užsirašykite namų darbus

(Veiksmo metodų ir sąlygų atspindys; veiklos proceso ir rezultatų kontrolė ir vertinimas(P)

Savigarba; adekvatus UD sėkmės ar nesėkmės priežasčių supratimas; moralės normų ir etikos reikalavimų laikymasis elgesyje(L)

Visapusiškai ir tiksliai reikšti savo mintis; savo nuomonės formulavimas ir argumentavimas, atsižvelgiant į skirtingas nuomones(Į))

(Savęs apsisprendimas, prasmės formavimas(L), tikslo nustatymas (P), Mokymosi bendradarbiavimo planavimas(Į))

Vaikai 2 žmonių grupėje dirba su pratimais

Ištarti, lyginti.

Suformuluokite taisyklę.

Įvertinkite savo ir klasės darbą.

Atsakymas.

Kalbėkite taisyklę. (Informacijos paieška ir atranka; sintezė kaip visumos kompiliavimas iš dalių; suskirstymas į sąvoką; hipotezių iškėlimas ir jų pagrindimas; savarankiškas paieškos pobūdžio problemos sprendimo metodo sukūrimas(P)

Savo nuomonės ir pozicijos argumentavimas bendraujant; atsižvelgiant į skirtingas nuomones(Į) )

Atsakymas.

Dirbkite žodžiu, analizuokite lentelę.

Trumpas atsakymas

Vienas mokinys dirba prie lentos, likusieji – sąsiuviniuose.

Patikrinkite ir įvertinkite

Vienas mokinys dirba prie lentos, likusieji – sąsiuviniuose.

Įvertinkite savo darbą

Dirbkite individualiai su tarimu garsiai

(Objektų analizė, siekiant išryškinti ypatybes ir sintezė kaip visumos sudarymas iš dalių; apibendrinant koncepciją; hipotezės ir jų pagrindimas(P)

Išsamiai ir tiksliai reikšti savo mintis; savo nuomonės formulavimas ir argumentavimas; atsižvelgiant į skirtingas nuomones(Į)

Virškinamo turinio įvertinimas(L)

Kontrolė, korekcija, vertinimas(R))