Veido priežiūra: naudingi patarimai

Antros jaunių grupės užsiėmimai metams. Atviros integruotos pamokos antroje jaunesniųjų grupėje santrauka. Kol vyksta pokalbis

Antros jaunių grupės užsiėmimai metams.  Atviros integruotos pamokos antroje jaunesniųjų grupėje santrauka.  Kol vyksta pokalbis

Anastasija Iskova

atviras klasė apie didaktinius žaidimus

Žaislai

Tikslai:

1. Toliau mokykite ir atpažinkite spalvos: raudona, mėlyna, žalia, geltona, pristatykite naują oranžinę spalvą.

2. Stiprinti gebėjimą deklamuoti eilėraštį aiškiai ištariant žodžius.

3. Suformuokite idėją dydis: didelis mažas.

4. Įtvirtinti žinias apie daržoves

5. Ugdykite dėmesį ir savarankiškumą

6. Ugdykite gerumą ir emociškai teigiamą požiūrį į veikėjus.

7. Stiprinti įgūdžius piešti dažais naudojant pirštus; ugdyti susidomėjimą piešti.

Pamokos eiga.

Mokytojas klauso.

Vaikai, klausykite, ar ten kažkas juda?

Išvažiuoja sunkvežimis su vežimu.

Žiūrėk, kas tai yra? (Sunkvežimis). Ar žinai eilėraštį apie sunkvežimį?

(Vaikai skaito A. Barto eilėraštį „Sunkvežimis“)

Kas yra krepšelyje? Ten yra dovana, didelė, graži dėžutė. Taip pat jame yra dėžės, visos skirtingų spalvų. Kokios spalvos ši dėžutė? (raudona) Pažiūrėkime, kas jame yra? (zuikis) Vaikai, ar žinote eilėraštį apie zuikį?

(Vaikai skaito A. Barto eilėraštį „Zuikis“)

Vaikai, kad zuikiui neliūdėtų, reikia jį kuo nors pavaišinti, ką zuikis mėgsta valgyti? (morka)

Žaidimas „Surask morkas“

Vaikai iš maišo išima daržoves, o radę morką nuneša zuikui.

Gerai padaryti vaikai. Zuikis labai laimingas. Jis sako ačiū.

Pažiūrėkime į kitą dėžutę, kokios jos spalvos? (mėlyna) Pažiūrėkime, kas jame yra? (turėti) Vaikinai, ar žinote eilėraštį apie lokį?

(Vaikai skaito eilėraštį „Meškiukas“)

Ir meška atėjo ne vienas, su juo atėjo draugas. O kokie jie, pažiūrėkite į juos. Vienas didelis, kitas mažas.

Žaidimas "Kas dingo"

Mokytojas išima didžiąją meškiuką, vaikai įvardija, kuris liko, tada išima mažąjį, vaikai įvardija likusį.

Vaikai, ką meškos renka miške? (guzeliai) Pažiūrėk, ką aš čia turiu? (krepšeliai) Didžiajam meškiukui padovanosime didelį krepšį, o mažam – mažą. Tik krepšeliai tušti. Padėkime lokiams rinkti kankorėžius.

Žaidimas „Surinkite kūgius“

Vaikai renka didelius kūgius į didelį krepšį, o mažus – į mažą krepšelį.

Gerai, vaikai, meškiukai sako ačiū.

Ir dabar atidarykime paskutinę dėžutę. Kokia tai spalva? (žalias) Kas yra dėžutėje? (drugelis) Drugeliui atsibodo gulėti dėžėje. Jai reikia ištiesti sparnus, pažaiskime.

Lauko žaidimas „Drugeliai“

Ryte drugelis pabudo

Nusišypsojo ir išsitiesė

Kartą – nusiprausė rasa

Du – grakščiai susukti

Trys – pasilenkė ir atsisėdo

Ant keturių – skridau

Vaikai, kur drugeliai labiausiai mėgsta nutūpti? (Dėl gėlių)

Žaidimas „Gėlė drugeliui“

Vaikai deda drugelius ant gėlės, kuri atitinka drugelio spalvą.

Ir žiūrėk, ką aš turiu. Tai drugeliai, tereikia juos papuošti. Nupieškime jiems gražius sparnus.

Praktinis darbas "Blotografija"



Publikacijos šia tema:

Integruota pamoka jaunesniųjų grupėje „Žaislai“ Integruota pamoka „Žaislai“ Jaunesniųjų grupė Tikslas: toliau ugdyti vaikų gebėjimą skirti ir įvardyti spalvas: raudona, mėlyna.

Tiesioginės edukacinės veiklos su 2–3 metų vaikais pažinimo ir kalbos kryptimi santrauka „Mano pirmieji žaislai“.

Kalbos ugdymas / Susipažinimas su aplinka / Taikymas Tema: „Žaislai“ Tikslai: įtvirtinti žinias apie žaislus; įveskite aktyvųjį žodyną.

Kompleksinė pamoka pirmoje jaunių grupėje „Žaislai“ Kompleksinė pamoka pirmoje jaunių grupėje „Žaislai“. Programos turinys: stiprinti vaikų gebėjimą skirti spalvas ir žinias apie geometrines.

Išsami kalbos ugdymo pamoka pirmoje jaunesniųjų grupėje „Mano mėgstamiausi žaislai“ Išsami pamoka pirmoje jaunesniųjų grupėje tema „Mano mėgstamiausi žaislai“ Tikslas: suaktyvinti vaikų žodyną per poeziją.

Atvira kūno kultūros pamoka pirmoje jaunių grupėje „Mėgstamiausi žaislai, kamuoliukai ir barškučiai“ Tikslas: išmokyti vaikus vaikščioti ir bėgioti neatsitrenkiant; mesti kamuolį į priekį iš už galvos; ugdyti gebėjimą šokinėti ant dviejų kojų.

Atvira integruota pamoka su vidurinės grupės vaikais „Kelionė į rusų liaudies žaislų muziejų“ I. Programos tikslai: 1. Supažindinti su liaudiškomis skudurinėmis lėlėmis (Velykos, Kubiška-Travnitsa, Kiškutis); 2. Forma vaikams.

Atvira integruota pamoka apie A. L. Barto eilėraščius vidurinėje grupėje „Žaislai“ Sudarė: Ushakova Yu. V., mokytoja Bobrova L. V., muzika. vadovas Uždaviniai: 1. Išmokyti vaikus raiškiai skaityti eilėraščius. Tobulėti.

Su matematika kaip dalyku vaikai pradeda susipažinti darželyje, o šiuo metu vaikui būna 3-4 metai. Pedagogai stengiasi formuoti elementarias vaikų idėjas. O tolimesnė vaiko raida priklauso nuo to, kaip bus įvaldytas pirmasis daiktų formų ir jų kiekybinių santykių suvokimas.

Bet kokia veikla leidžia vaikui darželyje išmokti ko nors naujo. Antra jauniausia grupė tam puikiai tinka. Matematika leidžia palyginti pažįstamus objektus pagal ilgį, aukštį, plotį. Mokytojas pristato erdvines sąvokas, tokias kaip „priekis“, „už“, „viršuje“, „apačioje“, „kairėje“, „dešinėje“. Mokytojas taip pat moko vaikus teisingai nustatyti ir vartoti kalboje laiko tarpus, pavyzdžiui, rytą, popietę, naktį.

Padėti pradedančiajam mokytojui

Norint tinkamai organizuoti ir vesti matematikos pamokas 2-oje jaunesniojoje grupėje, pradedantysis mokytojas turi atsiminti šiuos dalykus:

  • pradiniai užsiėmimai mėnesiui turėtų vykti su atskiromis 6-8 žmonių grupėmis;
  • po mėnesio užsiėmimai pradedami vesti su visa grupe;
  • klasėse vaikai privalo turėti kiekvienam vaikui reikiamo kiekio didaktinės medžiagos;
  • mokantis naujos medžiagos, pamokos trukmė neturi viršyti 10-12 minučių, o praktikuojant pažįstamą medžiagą - 15 minučių;
  • Pamokos metu reikia stebėti, ar vaikai nepavargsta, o jei pavargsta, visa ugdomoji veikla nedelsiant nutraukiama.

Matematikos užsiėmimų pagrindinis tikslas ir uždaviniai

Pagrindinis matematikos pamokos tikslas 3-4 metų vaikams – susipažinti su pagrindinėmis sąvokomis: objekto skaičius, forma ir charakteristikos.

Norint pasiekti šį tikslą, būtina išspręsti keletą problemų:

  • išmokyti vaiką teisingai atskirti daikto spalvą ir formą;
  • suformuoti pradinę skaičiaus sampratą (vienas, daug);
  • mokyti vaikus santykio tarp daiktų per vieną juos apibendrinančią savybę (surinkti visus raudonus objektus);
  • suformuoti sampratą apie objekto savybes (ilgą, trumpą, didelį, mažą).

Kad teisingai susidorotų su problemų sprendimu ir pasiektų užsibrėžtą tikslą, matematikos pamokose mokytojas jaunesnėje grupėje turi naudoti įvairias mokymo technikas ir metodus.

Mokymo būdai ir metodai

Matematikos užsiėmimai 2-oje jaunesniųjų grupėje turi būti vaizdingi ir efektyvūs. Bet kokias naujas žinias vaikai įgyja per tiesioginį suvokimą, tai yra, kai seka visus mokytojo veiksmus ir patys kartoja tuos pačius veiksmus su padalijama didaktine medžiaga. Mokytojas-auklėtojas turi kruopščiai apgalvoti kiekvieną pamoką, visas naujas dalyką apibūdinančias sąvokas, pirmiausia pats mokytojas per pamoką kelis kartus ištaria ir tik tada prašo vaikų kartoti.

Be to, nereikia pamiršti, kad šis visko naujo mokymosi amžius paremtas emociniu suvokimu. Ir jei jūs nesudominsite savo vaiko nuo pirmųjų pamokos minučių, tai bus veltui. Norėdami tai padaryti, vaikų matematikos pamokos dažniausiai prasideda netikėtumo akimirkomis:

  • žaislo išvaizda,
  • netikėti svečiai,
  • krūtinė su paslaptimi.

Mokytojas-auklėtojas turi išlaikyti vaikų dėmesį visos pamokos metu. Tam naudojama veiklos keitimo technika. Dalykai, su kuriais dirbs vaikas, turi būti jam jau iš anksto žinomi, antraip jis pirmiausia juos mokysis taip, kaip jam reikia, ir praleis visą mokytojo siūlomą medžiagą.

Matematikos pamokos struktūra

Darželyje, kaip ir bet kurioje kitoje ugdymo įstaigoje, visos klasės turi būti struktūrizuotos, nepaisant jų trumpos trukmės.

Matematikos užsiėmimai 2-oje jaunių grupėje turėtų apimti šiuos taškus:

  1. (trukmė 1-2 min.).
  2. Pamokos tikslai (1 minutė) nustatomi taip: „Padėkime Meškiukui (Katijos lėlytei) surasti ratą (sužinok, kuris kelias ilgesnis).
  3. Pagrindinė pamokos dalis (naujos medžiagos mokymasis).
  4. Refleksija (trukmė – 1 min.). Vaikai tikrai turėtų kalbėti apie tai, ką išmoko šiandien.
  5. Pamoką turite baigti nusiteikę teigiamai. Būtina pagirti vaikus: "Ačiū, vaikinai, kad padėjote Meškiukui (Katijos lėlytei) taip greitai surasti ratą. Jis (ji) tikrai ateis jūsų aplankyti."

Metodinė literatūra – asistentas vedant užsiėmimus

Auginate 2 jaunių grupę? Išeiti į matematikos pamoką nėra sunku.

Kiekvienam mokytojui reikia metodinės literatūros, kad galėtų teisingai sukurti pamoką. Dabar jų yra labai daug. Populiariausios knygos yra:

  • I.A. „Klasės darželyje“. Ponomareva, V.A. Pozina.
  • „Mano matematika“ E.V. Solovjova.
  • "Matematika. Antroji jaunimo grupė“ E.S. Maklakova.
  • „Matematika darželyje. Antroji jaunimo grupė“ L.V. Minkevičius.

Kaip padėti vaikui, patyrusiam nesėkmes?

Ne kiekvienam vaikui viskas pavyksta iš karto, todėl mokytojas turi mokėti būti tolerantiškas vaiko nesėkmėms ir padėti jam per pamoką. Darželyje matematika yra pagrindas tolesniam mokomosios medžiagos suvokimui mokykloje. Ir tolimesnė jo sėkmė edukacinėje veikloje priklausys nuo to, kaip tvirtai ir teisingai pradinės sąvokos bus išdėstytos ikimokyklinio amžiaus vaikui.

Visi žino, kad matematika yra tikslus ir sudėtingas mokslas, todėl matematikos užsiėmimuose 2-oje jaunesniųjų grupėje turėtų būti apgalvoti, konkretūs, teisingai sukomponuoti, atsižvelgiant į vaikų protinę raidą, klausimai, į kuriuos pats vaikas galėtų atsakyti.

Jei per ilgą praktikos laikotarpį vaikui vis tiek sunku prieiti prie pateiktos medžiagos, į pagalbą galite įtraukti jo tėvus, teisingai paprašydami, kad laisvu laiku dirbtų kartu su juo namuose sprendžiant iškilusią problemą.

Pasitarkite su tėvais apie galimybę atvesti vaiką į darželį pusvalandžiu anksčiau arba pasiimti kiek vėliau. Tokiu būdu mokytojas turi galimybę dirbti su papildoma medžiaga, kurioje yra vaikai, kuriems nesiseka arba kurie ligos metu praleido pamokas.

Pagrindinės sėkmingų matematikos pamokų taisyklės antroje jaunesniųjų grupėje

  1. Atminkite, kad vaikui visa nauja informacija yra sudėtingas pasaulio pažinimo procesas.
  2. Kiekvienas vaikas yra maža asmenybė, turinti savo charakterį, protinį ir fizinį išsivystymą.
  3. Mokytojas veda pamoką. Suteikite vaikams galimybę patyrinėti naują daiktą ar jo ypatybes (lygus, šiurkštus), tačiau neatidėliokite šio proceso, nes mažylis gali pavargti. Pažadėk, kad leisi vaikams žaisti su daiktu po pamokų.
  4. Laikykitės visų pažadų, kuriuos duodate savo vaikams.
  5. Pagirkite vaikus kuo dažniau.
  6. Jei medžiaga yra sudėtinga, skirkite jai keletą užsiėmimų, kad galėtumėte geriau ją praktikuoti.
  7. Neatidėliokite studijų.

Apatinė eilutė

Idealu, jei reikia vesti pamoką, antra jaunesnioji grupė. Matematika – tai, be ko vaikai neapsivers ateityje. Vaikai pradeda ruoštis mokyklai. Mokytojas turėtų susisteminti pamoką taip, kad vaikams ji būtų tikrai įdomi.

SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGOS LOPŠELĖLIS Nr. 32 „ROSINKA“ BENDROSIOS PLĖTROS TIPO SCHMR MO

Atviros pamokos II jaunių grupėje „Vaivorykštės svečiuose“ santrauka

Sudarė ir vedė mokytoja Chikirizova E.V.

Atvira pramoginė veikla antroje jaunių grupėje „Vaivorykštės lankymas“

Programos turinys:

Ugdykite vaiko emocinę sferą;

Suteikite veiklai džiaugsmo ir susidomėjimo;

Lavinti kalbą;

Įtvirtinti žinias apie spalvos pavadinimą (raudona, geltona, žalia, mėlyna);

Spalvų standartų įtvirtinimas žaismingu būdu

Ugdykite susidomėjimą muzika;

Praktikuoti ritmiškai atlikti pažįstamus muzikinius ir ritmiškus judesius pagal muziką;

Ugdykite vaikus į gebėjimą perteikti elementarius žaidimo vaizdus;

Žodžių derinimas su judesiu, orientacijos erdvėje įgūdžių tobulinimas.

Įranga:

Dalyko aplinka:

Vaivorykštė, susidedanti iš keturių spalvų (raudona, geltona, mėlyna, žalia).

Saulė, kurios viena pusė liūdna, kita linksma, besišypsanti, prisirišusi, kad būtų galima apversti.

Skėtis vedėjui (mokytojui, žaidimui vesti.

Gėlės ant stovo 4 spalvų.

Popieriniai drugeliai su elastine juostele, taip pat keturių spalvų pagal vaikų skaičių.

Maži plastikiniai arba guminiai įvairiaspalviai kamuoliukai (rutuliukai).

Parengiamieji darbai: žaidimai lauke, pratimai, pokalbiai apie gamtos reiškinius, grožinės literatūros skaitymas, iliustracijų žiūrėjimas, žaidimas su paprastais vaizdais, emocinės technikos naudojimas, eilėraščių apie vaivorykštę įsiminimas.

Žodyno darbas: vaivorykštė, rokeris.

2. Žaidimas „Saulė ir lietus“

3. Fiziniai pratimai

4. Bendravimo žaidimas

5. Kvėpavimo pratimai

6. Piešimas pieštukais neperžengiant kontūro. "Skėtis"

Literatūra:

1. Nishcheva N.V. "Įvairių spalvų pasakos". Sankt Peterburgas „Vaikystė-spauda“, 2004 m. Projektas „Cvetoznayka“ (spalvingos pasakos)

2. http://www.solnet.ee/ Vaikų portalas „Saulė“

3. Vaikų literatūra. Kolekcija "Vaivorykštės lankas". Rusų liaudies dainos, eilėraščiai, pokštai (Ju. Vasnecovo iliustracijos, 1969 m.

Vaikai prisijungia prie grupės, kurią lydi muzika

(Iš animacinio filmo „Shake! Hello!“ Žodžiai - S. Kozlovas, muzika - V. Šainskis.)

V-l: Vaikinai, įdomu, kur mus atnešė debesys?

Ir norėdami sužinoti kur, atspėkite mįslę:

Daugiaspalvis rokeris

Jis kabėjo per upę.

V.: Kas tai yra?

Vaikai: Vaivorykštė!

V.: Vaikinai, mes lankome vaivorykštę!

(Mokytojas nuima peleriną nuo vaivorykštės ir pateikia)

Pasveikinkime ją!

V.: Sveiki, vaivorykštės lankai,

Daugiaspalvis tiltas.

Sveiki, vaivorykštės lankas,

Kviečiame apsilankyti!

(Muzikinis akompanimentas)

„Daina apie vaivorykštę“ - Ladybug).

Šiuo metu vaikai gali šokti

V.: Ura! Mes su jumis šiandien nuvykome aplankyti Rainbow.

Ką tu žinai apie vaivorykštes?

D.: Pasirodo po lietaus, būna spalvinga

K: Kodėl tai lyginama su rokeriu mįslėse?

D.: Atrodo kaip lankas

Kl .: Kas yra rokeris?

D.: Tai prietaisas kibirams nešti

V.: Pažiūrėkite, vaikinai, kokia ji graži, šviesi ir spalvinga?

Kiek gėlių ji turi.

Ir kiekviena spalva mums paruošė užduotį.

Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į raudoną vaivorykštės lanką.

Naudoti šypsenėlę, pagamintą iš tam tikros spalvos lipnaus popieriaus.

V.: Kokia čia spalva?

Greitai atsakyk.

D.: Raudona.

V.: Raudona spalva kviečia tave

Ir jis duoda užduotį.

1) užduotis.

Ant raudono vaivorykštės lanko pakabiname linksmą apskritimą.

Mokytojas iškelia krepšelį, kuriame yra daug įvairiaspalvių kamuoliukų (rutulių).

V.: Turime daug kamuoliukų, visiškai skirtingų spalvų, bet tereikia paimti raudonus kamuoliukus ir surinkti juos vaivorykštei šiame raudoname krepšelyje.

(Vaikai renka kamuoliukus akomponuodami muzikai)

Kamuoliukai „išskrenda“ iš krepšio, vaikų prašoma pirmiausia surinkti raudonus kamuoliukus ir įdėti į krepšį šalia Vaivorykštės, o tada toliau rinkti likusius kamuoliukus.

Galite pakartoti žaidimą 2-3 kartus, vėl sumaišydami visus kamuoliukus ir kartodami užduotį.

V.: Vaikinai, koks jūs šaunuolis, kad surinkote visus raudonus kamuoliukus (1 krepšelis) Surinkime likusius kamuoliukus į šį spalvotą krepšį (2 krepšeliai).

2) užduotis.

V.: Atėjo laikas atlikti kitą užduotį.

Kokia tai spalva?

Pateikite Rainbow atsakymą.

D.: Geltona.

V.: Gerai padaryta, tiesa!

Ant geltono vaivorykštės lanko pakabiname linksmą apskritimą.

Apsidairykite, ką matote geltoną? (grupėje) .

Vaikai: indai, spintelės, žaislai ir kt.

Vaikai išvardija, kas yra geltona.

(Mokytojas uždeda rodyklę ant vaivorykštės)

V.: Protingi vaikinai! Kas čia! Geltona spalva rodo, kad reikia pasukti į taką, einam pasižiūrėti? Kur mus nukreipia rodyklė?

Fizminutka

(Zheleznovy - Aerobika vaikams)

Trikomės kojomis

Plojame rankomis

Purtydami galvas

Mes pakeliame rankas,

Nuleidžiame rankas

Išdaliname rašiklius

Ir sukamės kartu.

Pakeliui sutinki saulę, bet kažkodėl liūdna.

V.: Kas tai yra?

D.: Saulėta

V.: Kas tai?

D.: Liūdna

V.: Parodykime, kaip liūdna.

(Vaikai perteikia saulės emociją)

Kaip manai, kodėl saulė tapo liūdna?

D.: Jam nuobodu, gal kažkas jį įžeidė, niekas su juo nežaidžia

V.: Mūsų saulė liūdna,

Jo akys liūdnai nusviro.

Kad jį nudžiugintų

Visi vaikai turi būti draugais.

Bendravimo žaidimas

Kartą delnu,

Du delnai

Mes juos šiek tiek pakratome

Suksime savo ratą

Ir apsikabinkime, mano drauge.

V.: Taigi saulė švietė,

Jis spindėjo ir spindėjo!

(Mokytojas apverčia saulę, ji tampa linksma ir besišypsanti).

V.: Užduotį atlikome, vaivorykštei patiko.

Puiku, mūsų saulė pradėjo spindėti, pasidarė šviesi, šilta, sušildė mus ir proskyne augo gėlės!

3) užduotis.

Atėjo laikas atlikti kitą užduotį.

K: Kokia tai spalva?

Vaikai: Žalia

Ant žalio vaivorykštės lanko pakabiname linksmą ratą.

V.: Žalia spalva kviečia,

Jis kviečia mus žaisti.

Į proskyną, į pievą

Mes eisime su tavimi, mano drauge.

Yra įvairių gėlių:

Geltona ir raudona.

V.: Eisime ant pirštų galų ir rasime tą proskyną.

V.: Štai mes.

Dabar skrisime su drugeliais ir žaisime su jais.

Vaikai aprengia drugelius, skrenda pagal muziką, sukasi su jais, galima sustoti ir papūsti ant drugelio (kvėpavimo pratimai).

Pasibaigus muzikai, vaikai turi padėti drugelį ant atitinkamos spalvos gėlės.

(Gėlės ant stovų dedamos proskynos kampuose).

V.: Reikia susirasti savo gėlę, tokios pat spalvos kaip tavo drugelis.

V.: Greitai rask, drauge,

Gėlė tavo drugeliui.

Žaidimą galima kartoti 2-3 kartus. Po žaidimo drugeliai lieka ant gėlių, o vaikai grįžta į Vaivorykštę.

Muzikinis akompanimentas

Melodija – drugelio skrydis

V.: Užduotį atlikome, vaivorykštei patiko.

4) užduotis.

K: Kokia spalva liko ant mūsų vaivorykštės? Pavadink!

Vaikai: mėlyni

Ant mėlyno vaivorykštės lanko pakabiname linksmą ratą.

Mėlyna spalva suteikia užduotį.

V.: Dangumi plaukia mėlyni debesys,

Mėlyni debesys atneša mums lietų.

(Muzika skamba kaip varvantis lietus).

V.: Pažaiskime

Žaidimas „Saulė ir lietus“ - veiksmas pagal signalą.

(Muzikinis akompanimentas)

V.: Tu greitai pribėgi prie manęs,

Prasideda lietus

Skėtis atsidaro.

Galite žaisti 2-3 kartus.

V.: Dabar lietus visiškai praėjo,

Visi jautėmės gerai!

V.: Užduotį atlikome, vaivorykštei patiko.

V.: Nuostabi vaivorykštė,

Labai įdomu.

Ji dainavo ir šoko su mumis,

Ji davė mums užduotis.

Paruoškime jai dovanas

Gražus ir šviesus!

Produktyvi veikla.

V.: Nupieškime savo svečiui SKĖTINĮ vaivorykštės spalvomis, kaip tikri menininkai. Juk mums reikia skėčio, kad apsisaugotume nuo lietaus.

(Muzikos akompanimentas

Čaikovskis – rami muzika)

Prisiminkime, kokių vaivorykštės spalvų mums buvo pateiktos užduotys!

D.: raudona, geltona, žalia, mėlyna.

V.: Puiku, su viskuo susitvarkei!

Parodykime jai piešinius.

V.: Žiūrėk, ji mums dovanų paruošė, kas jos „rankose“?

(„Rankose“ yra karoliukai, pagaminti iš saldainių)

D.: skanėstai!

V.: Ačiū mūsų vaivorykštei už svetingumą!

Šioje dalyje pateikta medžiaga yra mokytojo, dirbančio su ketvirtų gyvenimo metų vaikais, patirties apibendrinimas.

Pamokų užrašai sudaromi remiantis aktyvia praktine veikla ir plačiu vaizdinės medžiagos panaudojimu.

Pagrindinė užsiėmimų organizavimo kryptis – jutiminių ir bendrųjų intelektinių gebėjimų ugdymas žaidimų veikloje. Vaikų tikslas – žaisti, o ne mokytis.

Mokytojas, remdamasis vaikų patirtimi, įtraukia vaikus į prasmingus ugdomuosius žaidimus, žaidimų pratimus, užduotis, situacijas, praktinius veiksmus.

Visi pamokų užrašai ketvirtų gyvenimo metų vaikams yra sudaryti atsižvelgiant į elementarių matematinių sąvokų formavimo metodus, kuriuos sukūrė A.M. Leushina ir A.A. Staliaus. Šioje metodikoje daug dėmesio skiriama ne tik ikimokyklinukų ugdymui, bet ir vaikų pažintinės veiklos gerinimui, bendrai protinei raidai.

Pagrindinės ketvirtųjų gyvenimo metų vaikų matematinio vystymosi užduotys yra šios:

Objektų savybių ir santykių tarp jų įsisavinimas;

Savarankiško pažinimo ugdymas;

Pažinimo ir kalbos įgūdžių ugdymas.

Demonstracinė ir dalomoji medžiaga užsiėmimams – tai objektai iš supančios realybės, iliustracijos, tai didaktinė medžiaga jau turima ikimokyklinio ugdymo įstaigoje, tiek gamykloje, tiek namų gamybos.

Pamokų metu mokytojas visada turi atsižvelgti į realias kiekvieno vaiko galimybes, taip pat atlikti individualų darbą su vaikais. Mokytojo užduotis – palaikyti savarankiškumo troškimą ir padėti kiekvienam vaikui pastebėti savo pasiekimų augimą.

Mokytojas visada turi sukurti bendruomeniškumo ir bendro kūrimo situaciją. Šiuo atveju būtina atsižvelgti į vaizdinį-efektyvų, vaizdinį-vaizdinį vaikų mąstymo pobūdį.

Užsiėmimai vyksta kartą per savaitę, išskyrus ikimokyklinio ugdymo atostogas: paskutinę gruodžio savaitę ir sausio pirmą savaitę.

Norėdami užsitikrinti tvirtas matematines žinias ir įgūdžius, neapsiribokite vien tik studijomis. Kurkite žaismingas matematines situacijas įvairiose vaikų veiklose.

Jei vaikams sunku įvaldyti programos užduotį, prieš pamoką suorganizuokite mankštos žaidimą ir situaciją su šia užduotimi. Tai darydami paruošite vaiką įsisavinti programos medžiagą.

Duoti pamokos užrašai neturėtų būti griežtai kopijuojami dirbant su vaikais. Būtina sąlyga norint užtikrinti sėkmę darbe yra kūrybiškas mokytojo požiūris į užsiėmimus: žaidimo pratimų ir užduočių keitimas, medžiagos kartojimas viena ar kita forma, reikalavimų vaikams individualizavimas.

Tikimės, kad ši medžiaga padės jums dirbant su vaikais ugdyti jų matematinius gebėjimus.

Ketvirtųjų gyvenimo metų vaikų matematinės raidos užduotys

Savybės

Formos idėjos apie:

Dviejų elementų ilgis: trumpas, ilgas;

Dviejų objektų aukštis: aukštas, žemas;

Dviejų daiktų dydis: didelis, mažas;

Geometrinės figūros: apskritimas, kvadratas, trikampis.

Įsivaizduokite, kad geometrinės figūros gali būti skirtingų formų, spalvų ir dydžių.

Santykiai

1. Išmokite nustatyti objektų ryšius:

Ilgis: ilgesnis - trumpesnis;

Aukštis: aukštesnis - žemesnis;

Dydis: daugiau - mažiau.

2. Išmokti nustatyti objektų ryšius pagal kiekybę, nustatant objektų lygybę ir nelygybę.

3. Pateikite idėją apie:

Erdviniai santykiai: viršuje - apačioje, viršuje - apačioje, priekyje - už, dešinėje - kairėje, greta, eilėje, vienas po kito;

Laikini santykiai: pirma – paskui, rytas – vakaras, diena – naktis.

4. Pateikite pirminį sezonų vaizdą. Taupomas kiekis

Įsivaizduokite, kad objektų skaičius (3) nekinta dėl skirtingo jų išdėstymo.

Kalbėjimo įgūdžiai

Kalboje vartokite specialios terminijos žodžius: „dydis“, „spalva“, „forma“ ir kt.;

Naudokite frazes: „tas pats“, „ne taip“;

Palyginus įvardykite, kas skiriasi ir kas vienoda daiktuose ir geometrinėse figūrose;

Suprasti ir vartoti žodžius kalboje – dydžio, formos pavadinimus;

Vardas kalbiniais žodžiais, apibūdinančiais kiekybinius, erdvinius, laiko santykius;

Atsakykite į klausimus, paaiškinkite praktinių veiksmų eigą.

Paskutinės matematikos pamokos antroje jaunesniųjų grupėje santrauka tema: „Voverė lanko vaikinus“ Atkreipiu jūsų dėmesį į paskutinės pamokos apie FEMP santrauką antroje jaunesniųjų grupėje. Tikslas: - Įtvirtinti gebėjimą atskirti geometrines figūras: apskritimą, kvadratą, trikampį ir iš šių formų sukurti paveikslą; įtvirtinti gebėjimą užmegzti ryšius tarp sąvokų: „vienas“, „daug“, „daugiau“, „mažiau“. - Ugdyti gebėjimą atskirti dienos dalis: rytą, popietę, vakarą, naktį. - Mankštinkite vaikus...

Geometrinis žaidimas darželyje 3-5 metų vaikams Aprašymas: Šis žaidimas prisidės prie elementarių matematinių sąvokų formavimo ir ugdymo 3-5 metų vaikams. Medžiaga gali būti naudinga pedagogams, tėvams ir logopedams. Tikslai - ugdyti žinias apie geometrines figūras - tobulinti smulkiąją motoriką - įtvirtinti žinias apie spalvų ir formų pavadinimus - lavinti regimąjį suvokimą - skatinti mąstymo vystymąsi - ugdyti kantrybę, atkaklumą, tikslumą...

Baigiamosios atviros pamokos elementarių matematinių sąvokų formavimas antroje jaunesniojoje grupėje „Kelionė traukiniu“ santrauka Tikslas: Patobulinti gebėjimą lyginti objektus. Tikslai: Ugdomasis: - Pratinkite vaikus lyginant pagal objektų plotį, ilgį, spalvą ir palyginimo rezultatus nurodykite žodžiais: platus - siauras, ilgas - trumpas, vienodas - skirtingas; ir atitinkamais žodžiais nurodyti palyginimo rezultatus; - įvardykite pagrindines spalvas; - Pritvirtinkite...

Pamokos pastabos apie pažinimo vystymąsi. FEMP. Tema: „Kamuolis ir kubas“ Projektui 2-oje jaunesniųjų grupėje „Mokymasis skirti spalvas“ Sotnikova Valentina Nikolaevna – MADO „Vaiko raidos centro - darželio Nr. 33 „Vaivorykštė“, Gubkino, Belgorodo sritis mokytoja logopedė. Uždaviniai: 1. Supažindinti vaikus su kamuoliuko ir kubo geometrinėmis formomis. Išmokite rasti apvalius ir kvadratinius objektus specialiai sukurtoje aplinkoje. 2. Pagerinti gebėjimą atskirti raudoną, žalią ir geltoną spalvas. ...

Pamokos apie FEMP darželyje antroje jaunesniojoje grupėje tema „Ežiuko lankymas“ Autorius: Julija Sergeevna Levshina, mokytoja Tikslas: ugdyti vaikų gebėjimą palyginti objektus pagal ilgį ir aukštį. Tikslai: 1. Tobulinti gebėjimą lyginti du objektus ir nurodyti palyginimo rezultatus žodžiais „aukštesnis-žemesnis“, „ilgesnis-trumpesnis“. 2. Stiprinti gebėjimą palyginti objektų grupes pagal kiekį naudojant poravimą ir išlyginti objektų grupių skaičių. 3. Ugdykite dėmesį, re...

Mokomosios veiklos apie matematinių sąvokų formavimą „Kaip miško žvėrys ruošėsi žiemai“ santrauka II jaunesniosios grupės vaikams (3-4 m.) Tikslas: matematinių sąvokų formavimas. Tikslai: Skatinti loginio mąstymo ugdymą, toliau susipažįstame su metų laikais – žiema; supažindinti su miško gyvūnų paruošimo žiemos laikotarpiui ypatumais; Išsiaiškinti būdingus metų laikų bruožus; apskritimo atskyrimas nuo rutulio; supažindinti su išskirtiniais bruožais...

Pamokos apie FEMP antroje jaunesniojoje grupėje santrauka tema „Kairė, dešinė, vidurys“ Tikslas: Vaikų pažintinių interesų ugdymas; Tikslai: Ugdykite gebėjimą naršyti savo kūno dalių vietą ir pagal jas atskirti erdvines kryptis nuo savęs: kairėn, dešinėn, vidurio. Išsiaiškinkite sąvokas apie metų laikų ženklus (žiema, šaltis, sniegas, vėjas, šaltis ir kt.). Pataisykite pagrindinių spalvų pavadinimus (raudona, juoda, žalia, mėlyna, balta ir kt.). Pristatykite...

Pamokos pastabos apie pažinimo vystymąsi. FEMP tema „Kamuolis ir kubas“ Projektui 2-oje jaunesniųjų grupėje „Mokymasis skirti spalvas“ Autorius: Sotnikova Valentina Nikolaevna – MADO „Vaiko raidos centro – darželio Nr. 33 „Vaivorykštė“ mokytoja logopedė, Gubkin , Belgorodo sritis. Uždaviniai: 1. Supažindinti vaikus su kamuoliuko ir kubo geometrinėmis formomis. Išmokite rasti apvalius ir kvadratinius objektus specialiai sukurtoje aplinkoje. 2. Pagerinti gebėjimą atskirti raudoną, žalią ir geltoną...

GCD santrauka 3-4 metų vaikams „Įvadas į V. V. Voskobovičiaus aikštę“ Užduotys: Pristatykite V. V. Voskobovičiaus dviejų spalvų kvadratą. Ugdykite jutiminius gebėjimus ir pagrindines matematines sąvokas. Formuokite idėjas apie geometrines figūras (trikampis, kvadratas) vaizdo lygiu. Suaktyvinkite vaikų kalbą ir kūrybinį mąstymą. Lavinti smulkiąją pirštų motoriką. Pamokos eiga: Vaikai stovi ratu. Mažo judrumo žaidimas „Visi vaikai susirinko į ratą“. Aš tavo draugas ir...

GCD apie pažinimo raidą (elementarių matematinių sąvokų formavimą) santrauka tema „Trikampio pasaka“ (naudojant TRIZ technologijos elementus). Antroji jaunesniųjų grupė TIKSLAS: sudaryti sąlygas formuotis elementarioms matematinėms sąvokoms. UŽDUOTYS: UGDYMO: įtvirtinti žinias apie spalvą, geometrinę formą – trikampį, naudojant TRIZ ir projektavimo metodų derinį. VYSTYMASIS: ugdyti erdvinį mąstymą. Suaktyvinti kalboje...

Edukacinių užsiėmimų pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikams apie elementarių matematinių sąvokų formavimą santrauka „Turėjome kačiukus...“ Autorius: mokytoja Elena Nikolaevna Kubasova Darbo vieta: MAOU „Progimnazija Nr. 81“, Syktyvkaras Bendros veiklos forma: integruota . Amžiaus grupė: 3-4 metai (jaunesnis ikimokyklinis amžius) Organizacijos forma: grupė, pogrupis. Parengiamasis darbas su vaikais: didaktiniai žaidimai, skirti juslinėms sąvokoms lavinti. Di...

Didaktinis žaidimas „Aprengk lizdelį lėlę“ pradinio ir vidurinio ikimokyklinio amžiaus vaikams Tikslas: įtvirtinti žinias apie geometrines figūras Uždaviniai: išmokyti grupuoti objektus pagal spalvą, daiktų santykį pagal formą, naudojant perdangos metodą; lavinti smulkiąją motoriką ; sutvirtinkite eilinį skaičiavimą per 4. Medžiaga: Matrioškos lėlės su geometriniais piešiniais-schemomis, geometrinėmis figūromis, „takeliais“. Žaidimo eiga: 1 variantas – vaikas išdėsto geometrines figūras perdangos metodu...

Pamokos apie elementarių matematinių gebėjimų ugdymą santrauka „Apsilankymas pas pasakos „Teremok“ herojus Tikslas: Ugdomasis - praktikuoti skaičiavimą iki 5, įtvirtinti žinias apie skaičius nuo 1 iki 5. Ugdyti gebėjimą koreliuoti skaičių. objektų su numeriu. Išmokite atskirti geometrines figūras. Sustiprinti sąvoką „ilgas – trumpas“. Išmokite palyginti objektų skaičių, konsoliduoti spalvas, lavinti dėmesį, atmintį ir vaizduotę. Kuria - tobulėja...

Matematikos pamokos antroje jaunesniojoje grupėje santrauka, kelionė „Linksmuoju varikliu“ Autorius: Tatjana Dmitrievna Pavlenko, MBDOU „Kindergarten Nr. 128“, Riazanė, mokytoja. Medžiagos aprašymas: Siūlau apibendrinti matematikos pamoką antroje jaunesniųjų grupėje, kelionę „Linksmuoju varikliu“ Tikslai: Įtvirtinti žinias apie geometrines figūras, atsakyti į klausimą, kas yra forma, kokios spalvos. Ugdyti gebėjimą spręsti pavestas problemas, įtvirtinti orientaciją erdvėje. Prieš...

Atviros matematikos pamokos II jaunių grupėje „Kelionė į stebuklingą mišką“ santrauka Tikslas: baigtų matematinių sąvokų formavimas II jaunesniųjų grupės vaikams. Tikslai: 1. Edukacinis. Stiprinti gebėjimą skirti ir įvardyti geometrines figūras; Sustiprinti koncepciją: ilgas – trumpas, platus – siauras; spalvos: geltona, mėlyna, raudona, žalia; forma – apskritimas, kvadratas, trikampis. Stiprinti gebėjimą sutelkti dėmesį į tris ženklus vienu metu (spalva, forma, dydis...

Treniruočių ypatybės
Antrosios jaunesniosios grupės užsiėmimai veikia kaip organizuota ugdymo forma, kurios metu vaikai ugdo gebėjimą klausytis mokytojo nurodymų ir paaiškinimų, atlikti užduotis netrukdydami vieni kitiems, rodyti aktyvumą ir susidomėjimą siūloma veikla.
Ugdant ugdymo įgūdžius reikia atsižvelgti į tai, kad vaiko veikla ketvirtaisiais jo gyvenimo metais tampa tikslinga. Vaikai jau gali kurį laiką suvaržyti savo troškimus ir veiksmus, atsiranda savarankiškumo ir aktyvumo troškimas. Vadovaujant suaugusiam, savarankiškumas ir aktyvumas palaipsniui įgauna sąmoningą charakterį. Tai leidžia nuo mokymosi, pagrįsto suaugusiojo veiksmų imitavimu, pereiti prie mokymosi, kurio metu organizuojama savarankiška vaikų veikla, kuria siekiama atlikti konkrečią užduotį.
Ugdomojo poveikio vaikams efektyvumą lemia reikalavimų, keliamų vaiko veiklai klasėje, pobūdis. Nurodymai, paaiškinimai, vaizdiniai pavyzdžiai turėtų būti skirti ikimokyklinukams organizuoti praktinę ir žaidybinę veiklą, kurios metu jie įgyja tam tikrų žinių ir įgūdžių. Kadangi tokio amžiaus vaikai suaugusiųjų paaiškinimus suvokia kaip adresuotus kiekvienam asmeniškai, mokytojas, kreipdamasis į grupę, įvardija mokinių vardus. Klasėse mokytojas, kaip taisyklė, naudoja vaizdinę ir veiksmingą demonstravimo formą kartu su žodiniu paaiškinimu. Nurodymai, paaiškinimai ir demonstracijos turi būti aiškūs, tikslūs, kelti nevalingą vaikų susidomėjimą, būti pilnų nurodymų formos ir neviršyti 1-2 min. Tačiau tuo atveju, kai vaikai tik pradeda įsisavinti naują veiklą, geriau atskleisti jos turinį, vadovaudamiesi nuosekliomis instrukcijomis. Pavyzdžiui, vaikai turi išmokti uždaryti erdvę naudodami statybinio komplekto dalis. Pirmiausia mokytojas parodo jiems paruoštą gaidžio tvoros pavyzdį, parodo ir paaiškina erdvės uždarymo būdą (kaip padaryti kampą). Toliau jis kviečia visus vaikus paimti dvi plytas ir padaryti tvoros kampą. Tada mokytojas parodo, kaip padaryti vieną tvoros pusę, ir skatina vaikus atgaminti raštą. Mokytojas žingsnis po žingsnio kontroliuoja visus mokinių veiksmus.
Reikėtų prisiminti, kad šiame amžiuje ikimokyklinukai tik pradeda įsisavinti elgesio įgūdžius klasėje. Jei jaunesnėse grupėse vaikas pripras paprasčiausiai būti pamokose, aktyviai jose nedalyvaudamas, ateityje bus sunku pakeisti jo elgesį. Tai ypač pasakytina apie tuos vaikus, kurie sėdi ramiai, niekam netrukdo, bet ir tikrai nieko nesimoko, nes dažniausiai atlieka užduotis pagal mechaninę bendraamžio ar mokytojo modelio mėgdžiojimą. Labai svarbu nuo ankstyvo ikimokyklinio amžiaus mokyti vaikus klasėje veikti savarankiškai, sąmoningai suvokti užduotį, o ateityje savarankiškai kelti savo veiklos tikslą. Pavyzdžiui, vaikas buvo mokomas statyti įvairius takus ir tvoreles (aukštas ir žemas, plačias ir siauras, ilgas ir trumpas). Mokytojas gali paprašyti mokinių prisiminti, kokius pastatus jie jau moka statyti. Vaikai kalbasi. Mokytojas prašo visų pagalvoti, ką nori pastatyti, ir tyliai pasakyti. Svarbu, kad vaikas nustatytų temą, sutelkdamas dėmesį į tai, ką jau išmoko, vadovaujamas suaugusiojo.
Tokio amžiaus vaikų savarankiškumas klasėje priklauso nuo jų aktyvumo ir susidomėjimo mokymosi veikla. Visose klasėse vaikai turėtų būti skatinami aktyviai panaudoti įgytas žinias ir įgūdžius praktikoje. Taip vaikai, vadovaujami mokytojos, ant grindų tiesė plačius ir siaurus takus dideliems ir mažiems automobiliams. Toliau mokytojas pasiūlo važinėti takais įvairaus dydžio mašinomis. Vaikai įsitikinę, kad dideliems automobiliams patogu važiuoti plačiais takais, o siaurais gali važiuoti tik maži automobiliai.
Nors vaikams sunku atskirti veiksmo metodą (kaip daryti) nuo veiklos turinio (ką daryti), jie gali sutelkti dėmesį į užduoties atlikimo būdą ir juo vadovautis. Palaipsniui vaikai turėtų būti mokomi įvairiais būdais atlikti užduotis. Pavyzdžiui, ikimokyklinukams išmokus statyti pastatus su lubomis, reikia parodyti jiems du būdus, kaip statyti aukštus vartus (arba įrengiant ilgus strypus, arba sudėjus kelis kubus vieną ant kito). Trijų eglučių ir keturių grybų lygybė gali būti nustatyta pridedant vieną eglutę arba atimant vieną grybą. 1 taip, ir taip yra teisinga. Labai svarbu ugdyti vaiką gebėjimą keisti savo veiksmų rezultatus įvairiais užduoties atlikimo būdais. Pavyzdžiui, mokytojas mokė mokinius tiesti siaurus takus, dėdami vienas ant kito plytas trumpąja puse. Po to jis turėtų parodyti, kaip siaurą taką paversti plačiu. Norėdami tai padaryti, turite pasukti plytas ir pritvirtinti jas viena prie kitos ilgąja puse.
Antroje jaunesnėje grupėje svarbus pasiruošimo pamokai laikotarpis. Tuo pačiu metu mokytojas turi nukreipti vaikų dėmesį nuo žaidimų ir interesų veiklos į ugdomąją. Kviesdamas vaikus ateiti pas juos, mokytojas paaiškina, kaip pasiruošti pamokai, padeda susidėti žaislus į vietą. Visi suaugusiųjų prašymai yra pasiūlymo pobūdžio („Padėkime žaislus visi kartu“ ir pan.).
Mokslo metais svarbu ugdyti vaikų susidomėjimą veikla klasėje, kurios įtakoje jie sieks kuo greičiau užbaigti žaidimus, laikytis nustatytų taisyklių ir kreiptis į mokytoją.
Pamokos metu būtina vaikams kelti teigiamus emocinius išgyvenimus. Bendras emocinis pakilimas prisideda prie draugiškų santykių užmezgimo. Pats užsiėmimų turinys leidžia vaikui pajusti džiaugsmą dalyvaujant bendroje veikloje su bendraamžiais. Taigi, kai vaikai „uždega šviesas“ (spalvotais potėpiais užtepkite mokytojos nupieštus namų langus); jie jaučia pasitenkinimą dalyvaudami bendrame darbe. Tai taip pat teigiamai veikia ikimokyklinio amžiaus vaikų draugystės ir geranoriškumo ugdymą.
Vaikų organizavimas klasėse turi savo specifiką. Mokslo metų pradžioje vaikus iš žaidimo į veiklą reikėtų perkelti palaipsniui, pasitelkiant žaidimo akimirkas ir pramogines užduotis. Taigi, mokytojas gali suburti mokinius aplink save ir pakviesti juos pasiklausyti, ką Petražolė jiems turi pasakyti. Petražolė ištraukia žaislą iš „nuostabaus maišelio“. Vaikai sėdi ant kėdžių ratu ir pradeda žaisti žaidimą „Nuostabus krepšys“. Konstravimo užsiėmimų metu vaikai gali sėdėti ir puslankiu ant kėdžių. Mokytojas parodo, kaip pastatyti įvairaus pločio tiltus. Tada vaikai patys stato tiltelius ant grindų. Galite organizuoti pamoką prie stalų, perkeldami juos trumpąja puse. Vaikai sėdi iš abiejų pusių ir, mokytojui pademonstravę bei paaiškinę, stato namus, todėl susidaro gatvė.
Mokytojas palaipsniui moko mokinius netrukdyti vieni kitiems ir naudotis bendra medžiaga. Antroje mokslo metų pusėje galite duoti bendrą dalomąją medžiagą dviem vaikams. Pamokos pabaigoje galite pakviesti vaikus padėti vieni kitiems išvalyti medžiagą. Jei vaikai blaškosi, tai turėtų būti laikoma signalu nukreipti jų dėmesį į naują turinį. Gyvumas, bendravimas tarpusavyje, choriniai atsakymai rodo tiesioginį susidomėjimą pamoka.
Nuolat nuo pamokos iki pamokos ikimokyklinukus reikia mokyti įvykdyti kai kuriuos mokytojo reikalavimus (kiekvienas turi eiti į darbą; klausyti, ką sako mokytojas; atlikti užduotis pagal nurodymus, netrukdydami vieni kitiems).
Reikia stengtis, kad vaikas šią patirtį vystytų remdamasis keliamų reikalavimų supratimu, o ne mechaniniu paklusnumu.
Dėl kryptingo ugdomojo darbo vaikai pratinami prie santūrumo ir susikaupimo, tačiau toks elgesys turėtų būti formuojamas naudojant žaidimo technikas, netikėtumo akimirkas, perjungiant vaikų dėmesį užsiėmimų metu. Būtent tai leidžia mokytojui sukurti mokiniuose susidomėjimą pamokomis ir norą mokytis. Mokytojas didelį dėmesį skiria vaikų aktyvumo ir susidomėjimo ugdymui. Tik esant tokiai sąlygai vaikai sugebės šiek tiek išnaudoti jėgas, sieks rezultatų, bus aktyvūs ir darbštūs.
Užsiėmimai, kuriuose derinamos skirtingos meninės veiklos rūšys, gali vykti kartą per tris mėnesius, o ne vieną muzikos ir vaizduojamųjų menų būrelį, vaikams įgijus nemažai specifinių žinių ir įgūdžių piešimo, muzikos, grožinės literatūros užsiėmimuose.

Pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymas ir mokymas/T.L. Bogina, T.G. Kazakova, E.A. Timofejeva ir kiti; Red. G.N. Godina, E.G. Pilyugina. - M.: Išsilavinimas, 1987 m.