Mada šiandien

Fotoreportažas apie konkursą „Žemė – mūsų bendri namai. Pamokos „Žemė – mūsų bendri namai!“ santrauka vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikams Piešimas tema „Žemė – mano namai“

Fotoreportažas apie konkursą „Žemė – mūsų bendri namai.  Pamokos santrauka

Elena Demina

OJSC Agrokombinat "Gorkis" paskelbė vaikų piešinių konkursas« Žemė yra mūsų bendri namai» .

Varzybos sutampa su Ekologijos metais ir remiasi demokratijos, humanizmo, prieinamumo principais bei visuotinių žmogiškųjų vertybių prioritetu.

Pagrindiniai tikslai ir uždaviniai varzybos vaikų piešiniai – tai talentingų vaikų paieška ir palaikymas, jaunosios kartos estetinis, dorinis, aplinkosauginis ir patriotinis ugdymas, taip pat vaikų įtraukimas į meninę kūrybą.

Mūsų darželis aktyviai dalyvauja darbe ir pristatomas varzybos trijų amžiaus grupių darbas – parengiamoji grupė, vyresnioji grupė ir vidurinė grupė. Nariai konkursas baigė darbą naudojant įvairias išraiškos priemones ir būdus.

Mokytojai padarė viską – gilino vaikų ekologijos žinias, ugdė juose humanišką požiūrį į gamtą, atsakomybės už visa, kas gyva. Žemė.













Žiūrint į vaikų piešinius pasakyti:

„Nepaisant visų mūsų žinių apie gamtos svarbą, mes ir toliau naikiname miškus, teršime vandenį ir orą, stumiame tūkstančius rūšių į išnykimą.

Vaikai nuo „Vaikų miestas“ jie sako: ESATE ATSAKINGAS UŽ PLANETĄ!

Nugalėtojai Varzybos Laukia diplomai ir vertingos dovanos.

Susijusios publikacijos:

Balandžio 22-oji visame pasaulyje minima kaip Žemės diena. Šios visuotinės simbolikos proga renginiai vyksta visame pasaulyje.

Balandžio mėnesį mūsų grupėje vyko projektas „Žemė – mūsų bendri namai“. Šio projekto tikslas buvo pagilinti vidurinės mokyklos vaikų aplinkosaugines žinias.

Parengiamosios grupės Zhmuidetskaya L. A. MDOBU „Černorečenskis DSKV“ integruotos pamokos „Žemė – mūsų bendri namai“ santrauka. 2017 m. balandžio mėn

GCD parengiamojoje grupėje „Žemė – mūsų bendri namai“ Santrauka parengiamojoje grupėje Supažindinimo su gamtos pasauliu pamoka tema: „Žemė – mūsų bendri namai“. Sudarytas str. auklėtoja Shurkhovetskaya.

Pedagoginis projektas: „Žemė – mūsų bendri namai“

Projektas „Žemė – mūsų bendri namai“ Problema: pagarba aplinkai Žaidimo motyvacija: vaikų kelionė skirtingais metų mėnesiais; Tikslas: ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymas.

Šioje šaltoje erdvėje yra viena sodo planeta. Tik čia miškai ošia, Kviečiantys migruojančius paukščius, Pakalnutės žydi žolėje tik ant jos vienos.

Viktorija Minyukova
Edukacinių užsiėmimų apibendrinimas piešinyje „Žemė – mūsų bendri namai“

Tikslas: ugdyti iniciatyvą ir savarankiškumą produktyvios veiklos metu veikla.

Užduotys:

Išmokti naudotis įvairiomis piešinio išraiškingumo priemonėmis;

Ugdyti vaikų kūrybinius gebėjimus;

Ugdykite meilę aplinkai, norą ja rūpintis.

medžiagų: spalvoti pieštukai, A4 formato popieriaus lapai, pieštukai.

Vaikinai, balandžio 22-oji yra Pasaulinė diena Žemė. Tai gali būti vadinama švaraus vandens atostogomis, žemė ir oras – iš viso būtini žmonių ir gyvūnų gyvenimui.

Pažiūrėkite į Žemės rutulį – tai maža mūsų planetos kopija. Kokia graži mūsų Žemė, ypač pavasarį, kai visa gamta atgyja ir viskas žydi.

Vaikinai, ar žinote, kas yra gamta?

Vaikai: Saulė, oras, vanduo, augalai, gyvūnai, paukščiai ir kt.

Žinoma, gamta yra ne tik tai, kas sukurta žmogaus rankomis.

O dabar pažaisime žaidimą "Gamta ar ne" kai aš įvardinu gamtos objektą - ploji, bet jei aš įvardiju daiktą, pagamintą žmogaus rankomis - tu sėdi tiesiai, rankos ant stalo (Mediena, kėdė, kastuvas, ramunėlė, automobilis ir kt.)

Norėdami išsaugoti savo planetą, turime mylėti gamtą, ją pažinti. Turime būti labai atsargūs su visais gamtos objektais.

O tam reikia būti maloniais, sąžiningais, darbščiais ir kompetentingais žmonėmis. Juk nenuostabu patarlės jie sako:

Saugokite gyvūnų paukščius – niekada neįžeiskite.

Kas moka būti geras – gamtos nesunaikins.

Gamtos priešas yra tas, kuris jos nesaugo.

Mylėk mišką, mylėk gamtą, visada būsi malonus žmonėms.

Nukirsk medį – pasodink dešimt.

Dabar žaisime žaidimą "Plojimai": Aš jums pasakysiu tam tikrą ženklą, tie, kurie turi šį ženklą, pakyla iškėlę rankas, o visi kiti jam ploja. Jei visi turi šį ženklą, tada visi atsistojame ir plojame vieningai.

Atsistokite visi tie, kurie:

myli gamtą

mėgsta eiti į pikniką

šiukšlių miške

myli savo šeimą

mėgsta gyvūnus,

laužo medžius

mėgsta gaudyti vabzdžius

kas nori gamtos gynėjo,

Kas mėgsta sirgti? Taip, vaikinai, niekas nemėgsta sirgti. Visi nori būti sveiki. Ir mūsų planeta pradeda sirgti, pažiūrėkite, kas su ja darosi. (žemėlapis Žemė su nupiešta draudžiamieji veiksmai.)

Vaikinai, kaip manote, kaip atrodo mūsų planeta, priklauso nuo žmogaus?

Ką galime padaryti, kad mūsų planeta būtų graži ir sveika.

Vaikų atsakymai.

Šauniai padirbėta! Čia mes jį išvalėme nuo šiukšlių, bet žiūrėk, jis vis tiek yra negyvas. Ką galima padaryti?

Vaikų atsakymai.

Kaip mes galime atgaivinti savo planetą? (papuoškite jį augalais, gyvūnais)

Kūno kultūros minutė:

labas mėlynas dangus

Sveika auksine saule

Labas mama - Žemė,

Sveiki mano draugai.

O dabar pagalvokime ir visi pasakys, ką jis duos mūsų planetai?

Savarankiškas vaikų darbas.

Vaikinai, pažiūrėkite, kokia tapo mūsų planeta?

Vaikų atsakymai.

Išsaugokime planetą

Jei rūpinsimės gamta, mūsų planeta visada bus tokia graži, o mes visada būsime sveiki!

Susijusios publikacijos:

Atviros pamokos „Žemė – mūsų bendri namai“ santrauka Edukaciniai užsiėmimai vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikams. Santrauką parengė vyresniosios grupės mokytoja. Dadayan Susanna Valerievna.

Tiesiogiai edukacinių užsiėmimų pažintiniam vystymuisi santrauka „Žemė – mūsų bendri namai“ Tikslai: - plėsti idėją, kad Žemė yra bendri visų žmonių ir visų šalia žmogaus gyvenančių gyvų būtybių namai; - kurti siekius.

Edukacinių užsiėmimų suvestinė „Žemė – mūsų bendri namai“ vyresniųjų grupėje Tikslas: išplėsti vaikų idėją, kad Žemė yra bendri namai visiems žmonėms ir visoms gyvoms būtybėms, gyvenančioms šalia žmogaus, Uždaviniai:.

Mokomosios veiklos, susijusios su matematiniu vystymusi, santrauka pagal federalinį švietimo standartą „Žemė yra mūsų bendri namai“ Mokomosios veiklos pažintiniam vystymuisi konspektas. „Kosminė-matematinė kelionė“ parengiamojoje grupėje „Žemė.

Organizuotų edukacinių užsiėmimų konspektas „Žemė – mūsų bendri namai. Įvairių tautų tradicijos » Organizuotų edukacinių užsiėmimų, skirtų susipažinti su išoriniu pasauliu ir plėtoti kalbą „Žemė – mūsų bendri namai“ programa, konspektas.

Tiesioginės edukacinės veiklos, skirtos pažintiniam vystymuisi vyresniojoje grupėje, naudojant IKT - technologijas, konspektas Tema:.

Pamokos „Žemė – mūsų bendri namai“ santrauka Pamoka: Žemė – mūsų bendri namai Tikslai: - įtvirtinti „Saulės sistemos“ sampratą, patikslinti vaikų žinias apie Saulės sistemos planetas, jų ypatumus.

Užduotys:

1. Formuoti vaikų žinias vaizduojamojo meno srityje;

Išplėskite vaikų idėjas apie gyvūnus, žemę, vandens paukščius, paukščius ir kt.

Apibendrinkite vaikų žinias apie augalų pasaulį, vaistažoles, gėles, vaisius, uogas ir kt.

Atkreipkite dėmesį į žemės kraštovaizdžio įvairovę.

2. Formuoti įgūdžius ir gebėjimus:

Išmokyti vaikus kurti tam tikros būsenos Žemės vaizdą, naudojant įvairias raiškos priemones.

Pasinaudokite tūrinių formų dekoravimo įgūdžiais.

3. Formuoti vaikų kūrybinę veiklą:

Mokyti kūrybiniame darbe perteikti Žemės būseną ir vaizdą – Žemės šventę.

Skatinkite juos kurti gėlių, paukščių, gyvūnų, žuvų atvaizdus.

Gebėti naršyti erdvėje: žuvys – upėje, paukščiai – danguje, gyvūnai ir augalai sausumoje.

Darbe naudokite netradicines ir atliekas.

4. Kompetencijos formavimas ir bendradarbiavimas:

Išmokykite vaikus paskirstyti vaidmenis, pareigas, derėtis.

Skatinti savitarpio pagalbą, pagalbą, bendradarbiavimą kūrybiniame procese.

5. Emocinio ir vertingo požiūrio į gyvenimą formavimas.

Remiantis kūrybinio pobūdžio kūrinio analize, sukelti norą pavaizduoti viską, kas gyva planetoje Žemėje, nes Žemė yra mūsų bendri namai.

Plėsti idėją apie planetos ekologinę būklę, norą ją tobulinti.

Prisidėkite prie noro padaryti ką nors gero mūsų Motinai Žemei, kaip visos gyvybės pagrindui.

6. Formuokite ugdomuosius, pažintinius interesus:

Didinkite susidomėjimą žiniomis apie aplinkinį pasaulį.

Skatinkite pasisakyti ir įvertinti pasaulinės organizacijos, saugančios visus gyvus dalykus, darbą.

Medžiagos: žemės maketas, pagamintas papjė mašė technika, gėlių, gyvūnų, paukščių, žuvų, debesų, saulės siluetai; vaizdinė medžiaga: guašas, flomasteriai, vaško kreidelės, teptukai, paletės. Lazdelės, dantų krapštukai, negyva mediena, klijai, dvipusė juosta.

Įranga: magnetofonas, muzikos kūrinių garso įrašas, vandens, vėjo, lietaus triukšmo įrašymas, Yu.Antonovo daina „Žemė“.

Vaizdinė medžiaga: lentelės, kuriose vaizduojamos gėlės, paukščiai, žuvys, gyvūnai, paveikslai, vaizduojantys debesis.

Preliminarus darbas: žemės maketo kūrimas su vaikais, tapyba su žemės, upių, vandenynų žymėjimu; nagrinėti žemės atlasą, išsiaiškinti, kas kur gyvena, kas kur auga; gėlių, gyvūnų, paukščių, žuvų siluetų piešimas ir karpymas. Mokytojo pasakojimas apie visų gyvų dalykų apsaugos organizavimo svarbą ir reikšmę. Paaiškinkite vaikams, kaip jie gali išlaikyti žemę „švarią“. Palyginkite gluosnio šakas, stovinčias vandenyje ir be jo, paaiškinkite, kad iš gluosnio šakos išaugs medis.

Pamokos eiga

Pedagogas: Sveiki vaikai! Labai džiaugiuosi galėdamas vėl matyti jus kaip svečius tokią šventinę dieną kaip šiandien, nes šiandien yra mūsų mėlynosios planetos Žemės gimtadienis.

Vaikas: Sveiki, mūsų puiki šventė,
Šlovinga šventė – Žemės diena.
Mes šiandien su jumis
Jie atėjo švęsti.

Pedagogas: Vaikinai, aš labai noriu, kad mūsų planetoje būtų tikros šventės, o medžiai, gėlės, žuvys, paukščiai, gyvūnai kartu su mumis džiaugtųsi šia švente.

Vaikas: Sužinojau, kad turiu didžiulį giminaitį -
Ir takas, ir miškas, lauke kiekvienas smaigalys,
Žvėrys, paukščiai ir vabalai, skruzdėlės ir kandys,
Viskas, kas yra šalia manęs -
Tai visa mano šeima!
Kaip aš gimtajame krašte
Nesirūpink juo!

Pedagogas: Žeme, žeme, kaip tau gera, kaip gera, kad esi su mumis!

Mokytojas atveda vaikus prie žemės modelio, jie su vaikais prisimena, kaip buvo gaminama planeta, kaip ji buvo nudažyta.

Pedagogas: Vaikinai, Žemė yra motina, mūsų namai, ir kaip mes turime palaikyti tvarką savo namuose, mes kartu sutvarkysime žemę. Atsiminkite, draugai, galioja viena tvirta taisyklė: „Ryte atsikėliau, nusiploviau veidą. Apsirengė ir išsivalė. Ir iš karto sutvarkyk savo planetą. Kaip supranti, sutvarkyk planetą?

Vaikų atsakymai: „Nešiukšlinkite ir nevalykite po savęs“, „Pasodinkite daug medžių ir gėlių“, „Sutvarkykite vietą, kurioje gyvenate“, „Neleiskite kitiems visko laužyti ir purvinti“ ir kt.

Pedagogas: Taip, vaikinai, mes, ir tik mes galime ir turime padėti savo planetai tapti švaresne ir gražesne, mes privalome ja rūpintis. O kad Žemė būtų gražesnė, šiandien papuošime jos maketą. Žiūrėk, ant stalo yra visos gyvybės, kuri yra planetoje žemėje, siluetai, čia gėlės ir paukščiai, ir gyvūnai, ir debesys ir net saulė, atiduokime visa tai mūsų Žemei.

Vaikai savarankiškai paskirsto, kas ir kuo papuoš ir padovanos Žemę, renkasi vaizdinę medžiagą.

Lietaus, vėjo, banglenčių garsų muzika.

Atlikdami užduotį vaikai priartėja prie žemės maketo ir puošia: žemėje - gėles, gyvūnus, jūroje - žuvis, danguje - paukščius, debesis, centre ir iš viršaus pritvirtina saulę. Kad paukščiai būtų danguje, t.y. virš žemės, mokytojas siūlo naudoti pagaliukus ar dantų krapštukus, pritvirtinant juos virš žemės, negyva mediena gali atlikti medžių vaidmenį.


Darbo pabaigoje mokytojas siūlo pažiūrėti, kokia nuostabi planeta Žemė pasirodė.

Pedagogas: Taigi saugokime ir saugokime savo planetą Žemę!

1 vaikas: Žemėje mes gyvename su tavimi
Nėra gražesnio gimtojo krašto.
Tad branginkime ir mylėkime
Nežudyk jos, nežudyk jos.

2 vaikas: Žiedai, mano gimtoji žeme,
Iš gerų darbų, nuo šiltų žodžių,
Pavasarinis putinas linkteli
Ir grąžink mums meilę.

3 vaikas: Pasilenkite virš bet kokios gėlės
Geltona, mėlyna, mėlyna.
Ir šnabždėk jam: tu „gyveni“
Nenuplėšk, nenuplėšk.

4 vaikas: Ramybė augalams ir gyvūnams
Žmonės, paukščiai ir dangus.
Palikime šį pasaulį gyvą.
Pasaulis yra gražus ir brangus.
(V.I. Meresova)

Pedagogas: Vaikinai, ar žinote, kad Žemės diena iš pradžių buvo švenčiama kaip Medžio diena, nes kur medžiai, ten vanduo, o kur vanduo, ten gyvybė. Taigi mes tęsime gyvenimą, dovanodami Žemei šias vandenyje įsišaknijusias gluosnio šakas, o po kurio laiko iš šių šakų išaugs purus, besidriekiantis medis. Šiuos mažus medelius savo teritorijoje pasodinsime ir prižiūrėsime.

Mokytoja pasiūlo apsirengti, visi kartu išeiti į lauką ir pasodinti sodinukus į žemę.