Mada šiandien

Tiesioginės edukacinės veiklos santrauka tema: „Raktažolės. Atvira pamoka saugokime raktažolės.doc - Pamokos "Saugokime raktažolės" santrauka

Tiesioginės edukacinės veiklos santrauka tema: „Raktažolės.  Atvira pamoka saugokime raktažoles.doc - Pamokos santrauka

Tikslas:

Ikimokyklinukų kūrybinių gebėjimų ir pažintinių interesų ugdymas.

Užduotys:

Švietimas:

  • Įtvirtinti vaikų žinias apie pavasario reiškinius gamtoje.

Kuriama:

  • Aktyvinkite vaikų žodyną tema „Pavasario gėlės“.
  • Ugdyti vaikų piešimo įgūdžius „piešimo ant šlapio“ technika.
  • Ugdykite vaizduotę, kompozicijos jausmą.

Pedagogai:

  • Ugdykite drąsą, pasitikėjimą, iniciatyvą eksperimentiškai kuriant naujas menines medžiagas ir darbo su ja būdus.

Preliminarus darbas: pavasario reiškinių gamtoje stebėjimas; žiūrėti į gėles, skaityti eilėraščius, grožinė literatūra, mįslės.

Žodyno darbas: raktažolės, kelionė, čiulbėjimas, nuostabu, Raudonoji knyga, plaučių žolė, miego žolė, žąsies svogūnas, anemonė.

Medžiagos: liūdnas ir linksmas saulės piešinys, garso įrašai, sąsiuvinis, piešimo popierius, akvarelė, manų kruopos, druska, teptukai, pieštukas, puodeliai vandens, tamsintas popieriaus lapas mėlyna spalva kiekvienam vaikui.

Pamokos eiga

Vaikai įeina ir stovi aplink mokytoją.

Pedagogas:

Į nuostabų kraštą

Kviečiu eiti.

Įdomesnis nuotykis

Mes, vaikinai, nerandame.

Ten nėra sniego, nėra šalčio,

Viskas pabudo iš miego.

Važiuosime iš miesto

Nuostabioje šalyje – Pavasaris!

Pedagogas: Ar esate pasiruošę leistis į kelionę?

Vaikai:– Taip.

Pedagogas:

Mes visi linksmai vaikštome, (Jie žygiuoja)

Keliame kojas aukščiau. (vaikščiojimas aukštu keliu)

trypti kojomis

Tiesiu keliu. (Eiti visa koja).

Ir kojos šokins

Prie pat kelio (jie daro šuolius).

Jie šokinėjo, jie šokinėjo

Ir jie atsikėlė. Sustabdyti! (Jie sustoja).

Žemyn siauru keliuku

Pėdos judės lėtai. (Jie vaikšto ant kojų pirštų.)

Bėk paskui draugą,

Ir jie visai nebuvo pavargę. (Bėk ant kojų pirštų galų).

Ir vėl vaikštome

Mes pakeliame kojas. (Jie vaikšto žygiuojančiu žingsniu)

Pedagogas: Taigi mes atvykome į šią nuostabią šalį. Šioje šalyje švelniai juokiasi saulė, garsiai teka upelis, tirpsta sniego pusnys.

Kokius dar žinote pavasario ženklus?

Vaikai:– Saulė šildo ryškiau, pasirodo žali lapai, čiulba ir čiulba paukščiai, pasirodo žalia žolė.

Pedagogas:– O šioje šalyje yra nuostabi gėlių pieva, nusėta įvairiais žiedais. Ar norite sužinoti, kurie iš jų?

Vaikai:– Taip.

Pedagogas:„Ateik su manimi ir pamatyk.

Vaikai su mokytoju prieina prie nešiojamojo kompiuterio. Mokytoja rodo pristatymą: „Pavasario gėlės“.

Mįslės: (Skaidrės).

1. Ant miško atlydžio

Išaugo maža gėlė.

Slepiasi negyvame miške

Balta ... (sniego lašas).

auksinė gėlė,

2. Smaragdo lapai,

Viena vertus, švelnus

Kita vertus, šiek tiek grubus.

Kas tai per augalas?

Pasakyk man greitai! (motina-pamotė).

3. Jis yra gėlių princas-poetas

Su geltona kepure.

Sonetas apie pavasarį

Skaitys mums ... (narcizas)

4. Balti taškeliai

Ant žalios kojos (slėnio lelijos).

5. Jų rasite Olandijoje,

Jie visur gerbiami.

Kaip šviesūs akiniai

Aikštėse žydi ... (tulpės.)

6. Ši pravardė ne be reikalo gražiai gėlei.

Lašelis sultingo nektaro yra ir kvapnus, ir saldus.

Jums padės atsigauti po peršalimo... (plaučių žolė).

7. Anemonės žiedai ant baltų stiebelių, siūbuoja, net nuo silpno vėjo. (anemonas)

8. Saulei dar nespėjus pasirodyti,

Jo pumpuras nesėdi žemėje.

Atsidaro melsvai violetiniai varpeliai,

Neleidžia savo lapų į šviesą.

Žmonės tikėjo, kad jis sukelia sapną,

Žmonėms pranašauja džiaugsmą ir liūdesį.

Dėvi kailinį paltą šaltas oras,

Nebijo šalnų ir puošia gamtą.

Atviras lumbago (miego žolė).

9. Prie beržo šaknų auksinės žvaigždės,

Ir žemėje yra svogūnų, dar šiek tiek spanguolių.

Jo žmonės nevalgo, nors jis yra artimas svogūnų brolis,

Bet jei žąsys atvyks, tada jis nebus jomis patenkintas (žąsies lankas).

10. Mes žinome šiuos augalus

branginti ir saugoti.

Raudonojoje knygoje jie
ilgą laiką buvo išvardyti:

- sniego lašas

- pakalnutė
– anemonas
- plaučių žolė
- žąsies svogūnas
- nušautas...

11. Jei nuskinu gėlę,

Jei nuskinsi gėlę

Jei viskas: aš ir tu,

Jei skinsime gėles

Visos laukymės bus tuščios ir

jokio grožio!

Medis, gėlė, žolė ir paukščiai

Jie ne visada žino, kaip apsiginti.

Jei jie sunaikinami

Mes būsime vieni planetoje!

Pedagogas:- Vaikinai, sustokite ratu, pažaiskime žaidimą „Pavasario gėlės“.

Vyksta kamuoliukų žaidimas „Pavasario gėlės“.

Pasirodo pavasaris.(pavasario melodija)

Prieiname prie molberto, ant kurio pritvirtintas piešimo popierius su nupiešta snieguota pieva ir saule.

Pavasaris:- Sveiki bičiuliai! Aš esu gražus pavasaris. Mano šalyje atsitiko bėda.Saulė negailestinga,visiškai nesišypso (rodo į liūdną saulę). Viskas balta-balta. Ir viskas dėl to, kad į stebuklingą pievą įskrido pikta Pūga, padengė ją sniegu, sušaldė visas gėles. Sniego sangrūdos yra tokios gilios, kad saulės spinduliai negali prasiskverbti. Padėkite man, vaikinai, ištirpdyti sniegą.

Pedagogas:- Vaikinai, padėkime Pavasariui.

Žaidimas „Vesnyanka“ vyksta:

Saulė, saulė

Auksinis dugnas, (ratu).

Degi, degink ryškiai

Kad neišeitų!

Sode bėgo upelis (jie bėga).

Įskrido šimtas stočių (mojuoja, stovėjo vietoje).

Ir sniego pusnys tirpsta, tirpsta (pritūpkite vietoje),

Ir gėlės auga (vaikai keliasi lėtai).

Pavasaris:- Vaikinai, kokie jūs geri bičiuliai, išlydėte mūsų gėlių pievą. Bet pažiūrėkite, ką padarė pūga, ji nepasigailėjo nei vienos gėlės. Pasodinkime šioje pavasarinėje pievoje pačią pirmąją pavasarį nubundančią gėlę. Atspėk, tai gėlė?

Vaikai:- Tai sniegas.

Pavasaris:- Šauniai padirbėta. Dabar eikite prie stalų ir pabandykime papuošti pievą snieguolėmis.

Vaikai eina prie stalų, kur yra piešimo medžiaga, ir atsisėda.

Pavasaris:- Vaikinai, pažiūrėkite į putino iliustraciją (iliustracija pritvirtinta prie molberto). Pažvelkime į šias gėles. Kokios yra gėlės dalys?

Vaikai:- Stiebas, taurėlapiai, žiedlapiai, lapai.

Pavasaris: Kokios spalvos bus putino žiedlapiai? O stiebas, taurėlapiai, lapai?

Vaikai:- Žiedlapiai balti, stiebas, taurėlapiai, lapai žali.

Pavasaris:- Šiandien išmoksime nupiešti putiną neįprastu būdu - „šlapiu“ pridedant manų kruopų ir druskos. (Rodyti).

Pavasaris:- Vaikinai, paruošime pirštus piešimui.

Pratimas. Gėlės

Mūsų gležnos gėlės (sklandžiai atviri pirštai)

Žiedlapiai išsiskleidžia.

Vėjas truputį kvėpuoja (Mojuoja rankomis priešais save)

Žiedlapiai siūbuoja.

Mūsų gležnos gėlės (Tvirtai suglauskite pirštus)

uždarykite žiedlapius

Jie purto galvas (Lengvai nuleidžia juos ant stalo)

Ramiai užmigti

Vaikai dirba pagal muziką

Individualus darbas: Padedu vaikams, kuriems sunku dirbti.

Šiuo metu mokytojas keičia saulės veido išraiškas iš liūdnos į linksmą.

Pavasaris:– Džiaugiuosi, kad nupiešėte tiek daug gėlių proskynai.

Viena, du, trys, užaugo gėlės!

Ištiestas aukštai link saulės:

Jie jautėsi maloniai ir šiltai!

Tegul jie žydi, auga

Atneša džiaugsmą visiems!

Pavasaris:- Vaikinai, žiūrėk, saulė pradėjo šypsotis! Tai vėl suteikia mums šilumos. Atneškite savo piešinius čia į proskyną. Kokia gražuolė ji pasirodė! Kokie jūs geri bičiuliai! Ačiū! Iki pasimatymo, vaikinai!

(Vaikai prie proskynos prisega brėžinius).

Pedagogas:– Laikas atsisveikinti su stebuklinga pieva. Mums reikia grįžti namo.

Mokytojas įjungia muziką „Pavasarinė nuotaika“.

Pedagogas:– Vienas, du, trys, visi apsisuko ir grįžome į darželį. Ar jums patiko kelionė? Kas labiausiai įsiminė? Kokia tavo nuotaika?

Vaikai: Taip, man patiko... (vaikų atsakymai)

Pedagogas:– Štai mes grįžome į darželį. Duokime savo gera nuotaika, jų šiluma vienas kitam. Ar sutinki?

Mokytojas įjungia garso įrašą „Pavasario pasimatymas“, žaidžiamas žaidimas „Nuotaikos perkėlimas“.

Pedagogas:- Sušildykite delnus savo šiluma. (vaikai pagal muziką imituoja begarsius plojimus) Sušildyk rankas! O dabar perduokite šilumą vieni kitiems ir visiems mūsų svečiams! Nagi, nesidrovėk! Perduokite savo šilumą ir švelnumą savo svečiams! (imituokite žaidimą „delnai“). Pažiūrėk, kokie visi geri!

Parsisiųsti prezentaciją

mokytojas MBDOU "11 vaikų darželis"

Lysva, Permės regionas, Rusija

Pamoka parengiamojoje grupėje „Pasivaikščiojimas pavasario miške. raktažolės »

Kovalčiukas Valentina Nikolaevna Auklėtojas. №90 vaikų darželis. Tiumenės miestas.
Apibūdinimas:Ši plėtra gali būti įdomi pedagogams. darželis ir mokytojai pradinė mokykla supažindindamas vaikus su gamtos pasauliu.
Tikslas: Kognityvinio susidomėjimo ugdymas gimtoji gamta.
Nuskinau gėlę ir ji nuvyto.
Aš pagavau kandį -
Ir jis mirė mano delne.
Ir tada aš supratau
Prie ko prisiliesti gražuolė
Tai galima padaryti tik širdimi.
Pavol Orsag Hviezdoslav, slovakų poetas.
Užduotys:
Plėsti ir sisteminti žinias apie raktažolės.
Praplėsti ikimokyklinukų idėjas apie pokyčius gamtoje pavasarį.
Ugdykite pagarbą gamtai.
Išmokite pamatyti grožį pavasario gamta.
Išmokite pastebėti pavasario gamtos grožį per muziką, tapybą, poeziją.

Pamokos eiga


Vaikas:
Samuelis Marshakas
Balandis! Balandis!
Kieme skamba lašai.
Per laukus teka upeliai
Pelkos keliuose.
Skruzdėlės netrukus
Po žiemos šalčių.
Meška sėlina
Per storą sausą medieną.
Paukščiai pradėjo giedoti giesmes
Ir putinas pražydo.
Pasakos apie raktažolės
snieguolės
Kai laukuose ir miškuose pradeda tirpti sniegas, pasirodo pirmieji pavasario žiedai. Dažnai visos pačios pirmosios gėlės vadinamos putinomis. Bet tikras sniegas atrodo taip:


Snieguolės yra pirmosios gėlės, atsirandančios po žiemos šalčių, ir jos auga visuose Rusijos regionuose, išskyrus tolimąją šiaurę.
Balandžio 19-oji daugelyje pasaulio šalių minima kaip Snieguolės diena. Ji buvo įkurta Anglijoje 1984 m. Snieguolės žydėjimo laikotarpis priklauso nuo klimato zona jų augimas. Britai tai vadina sniego lašeliu arba sniego auskaru, vokiečiai – sniego varpu, čekai – snaigė.
Yra tokia legenda, kad kažkada jie gyveno - buvo brolis ir sesuo. Jų namas buvo pačiame miško pakraštyje. Jie anksti liko be tėvo ir motinos ir buvo priversti pasirūpinti savimi. Atėjo pavasaris. Vieną dieną, kai brolis vėl išėjo į medžioklę, sesuo paėmė du kibirus ir nuėjo į mišką toli nuo namų rinkti švaresnio sniego, kad išplautų namo grindis. Taip, ji nuklydo gana toli nuo namų. Senasis goblinas tuo metu apžiūrėjo savo miško valdas, pamatė mergaitę, kuriai jis taip patiko, kad jis norėjo turėti tokią šeimininkę savo namuose. Jis pagriebė ją ir nusivedė į savo guolį. Mergina išsigando, bet greitai suprato – išsitraukė ant kaklo karoliukų virvelę iš upinių perlų ir pradėjo mėtyti karoliukus, pažymėdama kelią. Pamačiusi, kaip karoliukai be pėdsako dingsta į sniegą, mergina graudžiai verkė.
Bet saulė, tai pamačiusi, švietė dar skaisčiau ir toje vietoje, kur krito perlai, ištirpo sniegas ir išaugo pirmosios pavasario gėlės - sniego baltumo putinukai, Jie tada nusivedė brolį į goblino guolį. Lešis supyko iš pykčio ir lipo ant kulnų.
O brolis ir sesuo grįžo į savo namus ir pradėjo laimingai gyventi.
Kūno kultūros minutė
Pedagogas: Atsisėskite, padėkite rankas ant galvos.
Pavasariniame miške auga neregėto grožio gėlės. (Vaikai atsikelia).
Gėlės driekiasi iki saulės, o tu su jomis. (Vaikai stovi ant kojų pirštų, pakeldami rankas į viršų).
Kartais pučia vėjas, bet tai nesvarbu. (Vaikai pasilenkia į kairę – į dešinę iškėlę rankas aukštyn).
Gėlės linksta, žiedlapiai atsiveria. (Vaikai tęsia pratimą, tada ištiesia rankas į šonus).
Miegas – žolė ar nugaros skausmas
Miegas – žolė ar nugaros skausmas – labai paslaptingas vėdrynų šeimos augalas. Tiumenės srityje auga gelstantis nugaros skausmas.


Sklando legenda apie miego žolę, kad vieną dieną, kai vienas iš arkangelų nusprendė kartą ir visiems laikams susidoroti su piktosiomis dvasiomis, ji nusprendė nuo jo pasislėpti už nugaros skausmo. Arkangelas sviedė perkūną ir šovė per tą žolę iš viršaus į apačią. Nuo tada bet kokios piktosios dvasios apeina nugaros skausmą dvylika mylių. O senas žolininkas sako, kad kas nešiojasi nugarą – žolę su savimi, „velnias bėga nuo to žmogaus, laikyk gera namuose, statyk dvarus – pakreipk, darniai gyvensi“.
Švieži miego lapai – žolės nuodingos. Tačiau džiovinti lapai turi gydomųjų savybių.
miško anemonas
Ranunculaceae šeimos miškinė anemonė (Anemone gentis) yra gležna, grakšti gėlė. Gėlės 3-7 cm skersmens.


Anemone yra artimiausias Adonio giminaitis ir priklauso tai pačiai Buttercup šeimai.
Legenda apie Afroditės meilę gražiajam Adoniui
Meilės ir grožio deivė Afroditė dėl savo mylimojo Adonio, Kipro karaliaus sūnaus, atsisakė gyvenimo Olimpe.
Adonis didžiąją laiko dalį skyrė medžioklei. Afroditė perspėjo jį nemedžioti šernų ir lokių, kitaip gali kilti bėdų.
Tačiau kartą Adonis pasivijo šerną, bet galiausiai pats tapo sužeisto šerno auka. Didžiule iltimi šernas Adoniui padarė mirtiną žaizdą.
Afroditė, radusi Adonio kūną ir mėginusi jį atgaivinti, išliejo daug ašarų. iš kurių išaugo gražios anemonės.

Dzeusas, didžiausias ir galingiausias Olimpo dievas, buvo labai sujaudintas ir įsakė savo broliui Hadui, požemio, kuriame gyvena mirtingųjų mirusių žmonių šešėliai, valdovui, kasmet pusmečiui leisti Adonį į žemę. Adonis grįždavo į žemę kiekvienais metais pačioje pavasario pradžioje, personifikuodamas pavasario pabudimą ir gamtos atgimimą.
Ankstyvą pavasarį anemonai žydi kaip gyvenimo laikinumo ir meilės laikinumo simbolis.
Nuo menkiausio vėjelio įkvėpimo dideli balti anemonų žiedlapiai ima drebėti, tarsi įsimylėjusi širdis, pamačius savo mylimąjį.
Baltieji anemonai padeda sumažinti akių nuovargį, jei į juos žiūrite ilgą laiką.
Adonio pavasaris
Vėdrynų šeimos adonis (pavasarinis adonis, garuojanti žolė, juodoji žolė, Juodkalnija, starodubka, auksinė gėlė, gauruotasis, plaukikas). Balandžio-gegužės mėnesiais žydi ryškiai geltoni žiedai, kurių skersmuo siekia 4 - 8 cm.
Adonis pavasaris – vertingas vaistinis augalas.


Vaikas:
Kur auga Adonis?
O kokia spalva nudažyta?
Ar jis dega?
Kaip sako pavadinimas?
Ir jie skrenda į šviesą
Drugelis ir kandis?
Arba midgai skuba
Nuo jo, kaip nuo ugnies?
Adonis su ryškia šviesa
Šilta ar ne?
O gal gelia kaip dilgėlė?
Ar jis smirdi? Jis yra gražus?
Kokia gėlė atrodo?
Gal ežiukas žino?
Gal murklys mums pasakys
Kur ši gėlė auga?
Arba geltonskruostės?
Jis pakilo į dykumą.
Arba raudona lapė,
Studijuoti miškus?
Kas duos atsakymą iš jų -
Kas yra Adonis?
Adonis Volga


Adonis Volga Tiumenės srityje gyvena tik Tiumenės srities pietuose - ežero saloje. Tavolžanas, Sladkovskio rajonas, kuriame buvo sukurtas Tavolžansky gamtos rezervatas.
žąsies lankas


Geltonasis žąsų svogūnas iš Lileynye šeimos auga Tiumenės srities pietuose.
Kadaise pievose ir miško laukymėse augo daug žąsų svogūnų. Tais laikais šių gėlių beveik niekas neskindavo, o į šias pievas ir laukus leisdavosi tik laukinių žąsų pulkai, grįždami iš šiltų šaliųčiulpti ankstyvus pavasarinius laukinių svogūnų ūglius. Todėl šios gėlės buvo vadinamos – žąsies svogūnais.
Iš žąsų svogūnų ruošiamos aštrios salotos. Žąsies svogūnas naudojamas ir liaudies medicinoje.
Plaučių žolė
Plaučių žolė – viena pirmųjų pavasario gėlių džiugina savo grožiu visą gegužę.


Yra legenda. Kad kartą deivė Flora, apžiūrinėdama gėles, susidomėjo plaučių vabzdžiais, o reaguodama į jai skirtą dėmesį susigėdo ir paraudo. Tada deivė Flora paskelbė, kad dabar jos gėlės visada bus tokios pat permainingos.
Plautinės žolės žiedyną sudaro varpelio formos žiedai, sudarantys skėtį.
Plaučių žolės žiedai pirmiausia gali būti balti, rožiniai, violetiniai. Tai kvapniausios gėlės, jose daugiausiai nektaro, kuris privilioja bites, kamanes, drugelius. Bet tada jie šiek tiek pasensta ir tampa mėlyni, violetiniai ir juose beveik nebelieka nektaro.
Plaučių žolė - vaistinis augalas.
Plaučių žolė taip pat gali būti valgoma naudojant jaunus bazinius lapus salotose.
kalipso svogūninis


Calypso yra iš Orchidaceae šeimos. Mokslinį pavadinimą jis gavo iš gražios nimfos vardo senovės graikų mitologija kuri nusižudė dėl meilės Odisėjui.
Palankiausios kalipso buveinės yra spygliuočiai, rečiau mišrūs miškai, pelkėtose vietovėse ir ežerų bei upių pakrantėse. Calypso mėgsta vienatvę, tačiau randama grupėmis, bet ne daugiau kaip 10-15 augalų.
Rugsėjo mėnesį Calypso išaugina vieną tamsiai žalią lapą, kuris žiemoja. pavasario gėlės Augalai gali atlaikyti bet kokį šalną. Žydėjimo pabaigoje nuvysta ir lapai.
Pirštų gimnastika
Mūsų gležnos gėlės atveria savo žiedlapius.
(Rankos lėtai prasiskleidusios).
Vėjas truputį kvėpuoja, žiedlapiai siūbuoja.
(Judinkite pirštus, pūsdami ant jų).
Mūsų gležnos gėlės, uždarykite žiedlapius,
(Lėtai suspauskite rankas į „pumpurą“).
Jie ramiai užmiega, kraipo galvas.
(Lėtai purtykite surištomis rankomis į „pumpurą“ į kairę – į dešinę).
Galvosūkiai (skaidrių demonstravimas)
Ant miško atitirpę lopai -
Sniego lašai – gėlės.
Pabudo prieš visus
Pasiekė saulę.
(Snieguolės)
Neįprasta gelsva gėlė -
Atrodo kaip tulpė.
Pūkuotas stiebas ir lapai -
Didelis skirtumas nuo jo.
(Miego žolė arba gelsta nugaros skausmas)
Viena balta gėlė
Su geltona, pilna žiedadulkių, centre.
Garsus tarp bičių
Nors ir nuodingas.
(Miško anemonas)
Augalas gražus
Nors ir nuodingas.
Geltona gėlė,
Lapas, kad krapai.
Tai vadinama juoda žole.
Žydi pavasarį
Gydo daugelį ligų.
(Pavasario Adonis)
Augu laukiškai miške ir pievoje.
Ten paukščiai mėgsta mane gnybti,
Grįžęs iš šiltų kraštų
Atsisėda į pievą pailsėti.
(Žąsies lankas)
Ryškus gėlių skėtis
Pritraukia aromatu, grožiu.
Šios besikeičiančios gėlės
Gali išgydyti kosulį.
(plaučių žolė)
Aš esu iš Orchidėjų šeimos,
Man nėra geresnės vietos
AT spygliuočių miškai, šalia ežerų ir upių.
Ten praleisiu savo vienišą gyvenimą.
(Kalipsės svogūninis)
Klausytis muzikos ir peržiūrėti skaidres
Pedagogas: O dabar klausysimės Piotro Iljičiaus Čaikovskio muzikos iš ciklo „Metų laikai“ – „Balandis. „Snieguolė“ ir stebėti nuostabius pavasarinius Rusijos menininkų peizažus.
Vaikas:
A. N. Maikovas
balandis švarus
Snieguolė: gėlė,
Ir šalia perregimo
Paskutinis sniegas.
Paskutinės ašaros
Apie praeities sielvartą
Ir pirmieji sapnai
Apie kitą laimę...

Rezultatas
Pedagogas: Kodėl gi mums neskynus gėlių miške?
Pedagogas: Pamatę miške raktažolės, jų neskinkite. Jie įrašyti į Raudonąją knygą. Visas raktažolės gali būti auginamos jūsų sode. Yra daug veislių, kurias išveda gėlių augintojai.

Irina Less
Pamokos santrauka skirta parengiamoji grupė"raktažolės"

Tema: raktažolės.

Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie charakteristikos pavasaris, oi Pirmas pavasario gėles ir mokys savo žinias pritaikyti dalykinėje-praktinėje veikloje.

Užduotys: 1) patikslinti ir įtvirtinti žinias apie pirmosios pavasario gėlės; 2) toliau mokytis nustatyti žodyje esančių skiemenų skaičių; 3) bendrųjų ir smulkiosios motorikos įgūdžius; 4) toliau mokyti vaikus daryti išvadas ir išvadas; 5) ugdyti gebėjimą suvokti ir vertinti pasaulis, atsargus požiūrisį gamtą.

Įranga: lenta, temos nuotraukos, skaičiavimo lazdelės, Dalomoji medžiaga motorinių įgūdžių lavinimui.

Leksiko-gramatinis medžiaga: daiktavardžių keitimas skaičiais ir raidėmis; žodžio formavimas.

Planuoti pamokos.

1. Organizacinis momentas.

2. Pirštų gimnastika.

3. Pratimas "Paskirstykite į skiemenis".

4. Žaidimas „Skambinkite mielai“.

6. Fizinė minutė.

7. Žaidimas "1,2,5".

8. Žaidimas "Pasakyk teisingai".

9. Apatinė eilutė pamokos.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

K: Sveiki vaikinai! Koks dabar sezonas?

D: Pavasaris.

K: Kodėl taip manai? Išvardinkite pavasario ženklus.

D .: Sniegas tirpsta, saulė šildo, medžiai žaliuoja ... Taip pat yra pirmosios pavasario gėlės.

K: Kaip galima viską pavadinti? pirmosios pavasario gėlės?

D.: raktažolės(Jei jums sunku padėti vaikams)

K: Ką tu žinai raktažolės? Pavadinkite ir rodykle nurodykite gėlę ant lentos.

D: Narcizas, šaltalankis, putinas, tulpė ir kt.

K.: O jei surinksime visas gėles kartu, ar pavyks?

D: Puokštė.

Klausimas: Vaikai, kaip mes renkame puokštę? Ar išrauname gėles? Ne, mes juos tvarkingai supjaustėme.

2. Pirštų gimnastika.

c.: Vaikai, galite patys pasidaryti gėlę, ir tam jums nereikės nieko kito, kaip savo pirštus. Pabandykime? Pirmiausia aš tai padarysiu, tu pažiūrėk, o tada pabandysime kartu.

Mūsų raudonos gėlės

atidarykite žiedlapius

Vėjas truputį kvėpuoja

Žiedlapiai siūbuoja.

Mūsų raudonos gėlės

uždarykite žiedlapius

papurtyti galvas,

Jie ramiai užmiega.

3. Pratimas "Paskirstykite į skiemenis"

in .: O dabar padalinkime pavadinimą į skiemenis raktažolės. Kiek skiemenų yra žodyje putinas, tulpė, narcizas, mėlynė? (Valdymas iš pirmų rankų, o tada dėliojimas iš pagaliukų).

4. Žaidimas „Skambinkite mielai“

K: Dabar mes žaisime žaidimą. „Skambinkite mielai“. Duodu tau žodį, o tu man maloniai pasakyk. Pavyzdžiui, saulė-saulė (tulpė, putinas, žibuoklė, mimoza, nugaros skausmas).

5. Smulkiosios motorikos ugdymo užduotis.

6. Fizinė minutė.

Ausime visus batus, ir kojos bus sausos

Pakelsime kojas ir eisime per balą

Į viršų, į viršų, į viršų, į viršų ir eikite per balą

Vania pirmas bėgo, ploja - ir įkrito į balą.

7. Žaidimas "1,2,5".

in: Gerai padaryta! Jūs susidorojate su visomis užduotimis. Dabar pažaiskime "1,2,5". Pavyzdys: 1 tulpė, 2 tulpės, 5 tulpės (narcizas, putinas, žibuoklė, mimoza, mėlynė).

8. Žaidimas "Pasakyk teisingai".

Klausimas: Vaikinai, padėk man. Kažkas sumaišė visus sakinio žodžius. Atidžiai klausykite ir pasakykite man, kas yra teisinga.

Pirmas pavasario putino gėlė.

Turiu gėlių žiedlapių.

Lietus saulė yra gėlė ir reikalinga.

Surinkite gėles į puokštę.

9. Apatinė eilutė pamokos.

Klausimas: Šiandien mes susitikome su raktažolės ir žinok kodėl jie taip vadinami.

Pavasaris vėl atėjo pas mus

Ji labai maloni

Padovanojo mums gėlių

Neregėtas grožis.

Susijusios publikacijos:

Uždaviniai: Formuoti mintis apie pavasarį vykstančius gamtos pokyčius. Išsiaiškinkite ir išplėskite idėjas apie pavasario gėles.

Išsamios pamokos apie gimtąją gamtą ir pritaikymą santrauka Tema: „Pavasarinės raktažolės“ Abstraktus kompleksinė pamoka pagal gimtąją prigimtį ir pritaikymą Tema: « pavasarinės raktažolės» Vyresnioji grupė Auklėtoja: Ostapenko.

Tikslas: sužadinti vaikų domėjimąsi mus supančiu pasauliu, suformuoti tikrovišką mus supančios gamtos idėją, norą tapti draugu.

Tikslas: Plėsti vaikų žinias apie raktažolės. Uždaviniai: - supažindinti su raktažolės įvairove; - rasti ryšį tarp žydinčių augalų.

Organizuotos meninės ir kūrybinės veiklos su parengiamosios mokyklos grupės „Raktažolės“ vaikais konspektas Organizuotos meninės ir kūrybinės veiklos su vaikais grupėje rengiantis mokyklai konspektas. Tema: "Raktažolės" Pamokos autorius:.

GCD pamokos santrauka Meninė ir estetinė raida „Pasirūpink raktažolėmis“ vidurinė grupė Temos gamybinė veikla Pavadinimas "Prižiūrėk raktažolės" Edukacinė sritis Meninė ir estetinė raida Vaikų amžius.

Ekologijos pamokos „Raktažolės“ vyresniųjų grupėje santrauka Tikslas: suteikti vaikams idėją apie raktažolės, išmokyti jas atpažinti pagal aprašymą, rasti ryšį tarp žydinčių augalų ir vabzdžių.

Almetjevsko ikimokyklinio ugdymo skyrius
savivaldybės rajonas

Išsamios pamokos santrauka
aplinkos pažinimas
Ecoleader konkurso metu
tema: "Raktažolės - pavasario pasiuntiniai"
(vyresni – parengiamoji grupė)

globėjas
MBDOU Nr. 30 "Snow Maiden"
Araksina M.N.

Almetjevskas
2012 m

Programos turinys: Įtvirtinti vaikų idėjas apie pirmąsias pavasario gėles, augančias mūsų krašte, gebėjimą apibūdinti gamtos reiškinius remiantis savo pastebėjimais.
Plėsti vaikų akiratį, skatinti pažintinių gebėjimų vystymąsi.
Toliau supažindinkite vaikus su Raudonąja knyga.
Stiprinti gebėjimą piešti spaudiniais.
Ugdykite grožio jausmą vaiko sieloje; pagarba gamtai.
Žodyno darbas: laisvas, raktažolė, adonis.
Parengiamasis darbas: toliau studijuoti Raudonosios knygos puslapius; žiūrėti paveikslėlius, iliustracijas apie raktažolės, stebėti vaikštant; skaityti grožinę literatūrą, mokytis mintinai poeziją, spėti mįsles; kryžiažodžių, galvosūkių sprendimas.
Medžiaga: Raudonoji knyga, garso įrašas, popieriaus lapas, paletė, guašas, antspaudai, paveikslai, kuriuose vaizduojamos raktažolės, kryžiažodis, kiaulpienės gėlė (iš popieriaus).

Pamokos eiga
Pedagogas: Vaikinai. Aš užminu mįslę, o jūs atspėkite, koks metų laikas joje parašyta?
Ji ateina su meile
ir su mano pasaka
Mojuokite burtų lazdele
Miške pražys putinas
Vaikai: pavasaris
Pedagogas: Papasakokite apie pavasarį, apie jo ženklus.
Vaikai: saulė šilta, švelni, meili, šviesi pavasarį. Dangus giedras, mėlynas su baltais debesimis, žydras, šviesus.
Pedagogas: Vaikinai, kaip manote, kas vyksta ankstyvą pavasarį?
Vaikai: sniegas tampa drėgnas, purvinas, purus, granuliuotas, tamsus, porėtas, tirpsta saulėje ir virsta upeliais.
Vaikai: atvykite migruojančių paukščių: stačiakampiai, starkiai, kregždės, šlakiai, gervės, laukinės gulbės, laukinės žąsys, laukinės antys.
Pedagogas: Atėjus pavasariui gamta bunda. Jūs girdėjote nuostabų posakį apie pavasarį. O dabar siūlau paklausyti nuostabios T. Tyutyunnikovo muzikinės pavasarinės fantazijos „Iš ko gimė muzika“.
Muzikos garsai.
Pedagogas: Papasakokite apie tai, ką įsivaizdavote klausydamiesi muzikos.
Vaikai: Starling, kuris sėdi šalia paukščių namelio ir dainuoja savo dainas.
Vaikai: kaip žolė pažaliuoja ant atšildyto lopo.
Vaikai: Kaip ant medžių šakų atsiranda pirmieji lapai.
Vaikai: kaip varvekliai varva.
Vaikai: miške pasirodo pirmosios pavasario gėlės.
Pedagogas: O kur žydi pirmosios pavasario gėlės?
Vaikai: Pievoje, soduose.
Pedagogas: Vaikinai, kaip kitaip vadinasi anksti pavasarį žydinčios gėlės?
Vaikai: raktažolės.
Pedagogas: O kokia raktažolė atveria pavasarį, pačius pirmuosius žiedus?
Apie jį yra net paslaptis:
Pirmasis, kuris išlipo iš žemės, atitirpęs lopas,
Jis nebijo šalčio
Nors ir mažas.
Coltsfoot.
Pedagogas: O dabar siūlau išspręsti kryžiažodį, išsiaiškinsime, kokias dar raktažolės žinai, ir rasime raktinį žodį.
Aš užminsiu mįsles, o tu spėk.
Galvosūkiai:
Kamanė labai džiaugiasi gėle,
Ak, medaus kvapas!
Ir gėlės gražios
Rožinė, mėlyna
- plaučių žolė.
Pedagogas: Taip, vaikinai, bet kur auga plaučių žolė?
Vaikai: Miške
Taigi, kas yra ši gėlė?
Vaikai: Miškas.
Pedagogas: Kita mįslė.
raktažolė, raktažolė,
Pasaulyje nėra geresnio žodžio, nėra geresnės gėlės pasaulyje,
Viską dega geltona,
Jo žiedlapiai gražūs
Auksinis ir žaismingas
Jo stiebas labai ilgas.
Ir gražus kaip lapai!
Vaikai: Primula.
Pedagogas: Kur auga raktažolė?
Vaikai: Miške. Ši gėlė yra miškas.
Pedagogas: Raktažolė taip pat auga sode.
Pedagogas: Gerai padaryta. Kita mįslė
Tai rožinė gėlė
Jis gražus, aukštas
Deja, nekvepia
Ir, žinoma, nedegi.
Vaikai: Adonis.
Pedagogas: Teisingai. Kokia tai gėlė?
Pieva, nes auga pievoje.
Pedagogas: Paskutinė mįslė
Pralaužti per sniegą
nuostabus daigas,
Pats pirmasis, švelniausias,
Pati aksominė gėlė!
Vaikai: Snieguolė.
Pedagogas: Gerai padaryta, tiesa. Kur auga putinas?
Vaikai: Miške, tai miškas.
Pedagogas: Kas nori perskaityti raktinį žodį?
Vaikai: Iris.
Pedagogas: Kas yra Iris?
Vaikai: Taip pat gėlė.
Pedagogas: Kur jis auga, kada?
Vaikai: Sode.
Pedagogas: Taigi kokia gėlė?
Vaikai: Sodas. Žydi anksti pavasarį. Jis taip pat yra raktažolė.
Pedagogas: Vaikinai, kodėl šios gėlės vadinamos raktažolėmis?
Vaikai: nes jie žydi pirmieji, anksti pavasarį, ant atšildytų lopų.
Kryžiažodžių sprendimas
medus
p ir m u l a
h o r i c w e t
p o d s n i c
Pedagogas: O dabar paklausykite kitos mįslės ir atspėkite, apie kokią gėlę ji parašyta?
Jis buvo geltona gėlė
Balta tapo kaip sniego gniūžtė.
Mergina ir berniukas pūs – skrenda aplinkui
Vaikai: Kiaulpienė.
Pedagogas: O su kuo galima palyginti kiaulpienę?
Žaiskime:
Vaikai: Kiaulpienė geltona, kaip saulė, saulėgrąža.
Vaikai: Kiaulpienė apvali kaip rutulys, oranžinė
Vaikai: Kiaulpienė minkšta, kaip pūkas, vata,
Vaikai: Kiaulpienė tampa balta, kaip debesis, kreida, sniegas.
Vaikai: Kiaulpienė pūkuota, kaip sniegas, kailis
Vaikai: Kiaulpienės yra lengvos kaip plunksna, migla, smėlinė.
Pedagogas: Pasirodo, kokia neįprasta kiaulpienės gėlė.

Fizkultminutka. O.V. Uzorova
Pievoje auga gėlės
Neregėtas grožis.
/ Gurkšnojimas - rankos į šonus /
Gėlės siekia saulę
Pasitempkite ir su jais.
/ Gurkšnodama rankas aukštyn /
Kartais pučia vėjas
Tik tai ne problema
/Vaikai mojuoja rankomis, vaizduoja vėją/
pasvirusios gėlės,
Žiedlapiai nukrenta.
/linkęs/
Ir tada jie vėl atsikelia
Ir jie vis dar žydi.
Pedagogas: Vaikinai, jūs pažįstate daug gėlių, tikriausiai jas labai mylite?
Pedagogas: Ir už ką?
Vaikai: Nes jie gražūs, puošia žmogaus namus, naudingi.
Pedagogas: O kuo dar gėlės naudingos?
Vaikai: Jie turi sėklų. Paukščiai minta savo sėklomis.
Vaikai: Vaistinės gėlės, jas žmogus naudoja gydymui.
Vaikai: Kvepalai gaminami iš gėlių.
Pedagogas: O kas išvis negali gyventi be gėlių?
Vaikai: vabzdžiai.
Pedagogas: Kodėl?
Vaikai: nes vabzdžiai minta žiedadulkėmis, o bitės iš žiedų renka nektarą.
Pedagogas: Ar jums patinka dovanoti gėles?
Vaikai: Taip.
Mokytojas: Kada ir kam?
Vaikai: Atostogoms mamoms ir močiutėms, auklėtojai.
Pedagogas: Vaikinai, kaip būti? Turime nuskinti gėles, kad dovanotume dovaną, ir neturime, kai naikiname grožį, gėlės gali išnykti.
Vaikai: Gėlės specialiai auginamos puokštėms, soduose, šiltnamiuose, ištisus metus.
Pedagogas: Jie drasko daug gėlių. Kai kurios gėlės yra ant išnykimo ribos. Vaikinai, ką jūs žinote apie Raudonąją knygą?
Vaikai: Mokslininkai sukūrė Raudonąją knygą ir įtraukė į ją retų ir nykstančių augalų bei gyvūnų pavadinimus.
/ Mokytojas išima ir parodo Raudonąją knygą /.
Pedagogas: Vaikinai, kokios raktažolės yra įtrauktos į Raudonąją knygą?
Vaikai: mama ir pamotė, putenė, plaučiai, žibuoklės, miego žolė, anemonas, ranunkulas, kiaulpienės, pakalnutės.
/Rodyti iliustracijas, vaizduojančias raktažolės/
Pedagogas: Vaikinai, kodėl ši knyga vadinasi Raudona?
Vaikai: Raudonoji knyga vadinama, nes raudona yra pavojaus spalva.
Jis tarsi sako: „Būk atsargus! Šie gamtos atstovai gali išnykti iš Žemės planetos, o mūsų namai bus tušti!
Pedagogas: Vaikinai, ką galime padaryti, kad juos išgelbėtume.
Vaikai: Nereikėtų rinkti didelių puokščių, nereikia skinti gėlių, jas trypti. Turime jais žavėtis.
Vaikas: eilėraštis.
Nedraskyk gėlių, nedraskyk -
Tegul žemė būna graži
Ir vietoj puokščių duoti
Rugiagėlių mėlyna, neužmirštuolė
Ir ramunėlių laukai!
Pedagogas: Vaikinai, sukurkime ir Raudonąją knygą mūsų grupėje.
Siūlau nupiešti slėnio lelijas ir įrašyti jas į mūsų Raudonąją knygą. Mes piešiame lapus šepečiais, jums tai žinoma. Piešiame gėles atspaudais. Paimame pagaliuką, pamerkiame į vandenį, paskui į dažus. Piešiame taip, lyg dėtume taškus. Vaikai piešia.
Brėžinių rodymas.
Pedagogas: Puiku, vaikinai! Su jūsų pagalba dabar yra dar daugiau pakalnučių.
Vaikas: eilėraštis
Kad miške žydėtų gėlės
Visą pavasarį ir vasarą
Mes nerinksime
Jų didelės puokštės
Saugokime gamtą, ikimokyklinio amžiaus vaikus!
Nepamiršk jos nė minutei.
Juk gėlės, miškai, laukai ir upės.
Visa tai mums amžinai!
Mokytojas: Taigi mūsų pamoka baigėsi. Visi vaikinai buvo susižadėję, gerai padaryta!
Atsisveikink su svečiais.

Bibliografija:
1. Shayakhova R.K. „Gamta ir vaikas“. Ikimokyklinio amžiaus vaikų ekologinio ugdymo programa. Kazanė: RIC „Mokykla“, 2002 m.
2. Kudryakova I.G. Ikimokyklinio amžiaus vaikų intelekto ugdymas pasitelkiant išradingų problemų sprendimo teoriją susipažįstant su išoriniu pasauliu. Mokomasis ir metodinis leidimas.
3. Vostrukhina T.N. Pristatome 5–7 metų vaikus supantį pasaulį - I .: T.Ts. Sfera 2011.
4. Gorkova L.G. Scenarijai klasėms aplinkosauginis švietimas ikimokyklinukai. I.: VAKO, 2011 m.

Ekologijos pamokos santrauka vyresnioji grupė.

Tema: "Primroses"

Tikslas: Patikslinkite ir praplėskite idėjas apie pirmąsias pavasario gėles; išmokti grožėtis augančiomis gėlėmis, matyti ir suvokti jų grožį, saugoti gražius gamtos kūrinius; stengtis sukelti dėkingumo jausmą gamtai už dovanojusias nuostabias gėles; ugdyti estetinį skonį, pagarbą gamtai.

Medžiaga: Garso kasetė "Gamtos garsai", atvirutės su gėlių atvaizdu, Gnome lėlė.

Pamokos eiga:

Vaikai, pažadėjau jums naują kelionę. Pasiruošę? Šiandien mes eisime į pavasarinį mišką ir pievą, o nykštukas mums padės tai padaryti. Štai jis (mokytojas užsideda lėlę ant rankos ir kalba jo vardu)

Sveiki bičiuliai! Spėk, ką tau atnešiau? (žaidimas „Taip – ​​ne“)

Ar tai rankų darbo? ( Ne)

Ar tai natūralu? (Taip)

Šis gyvūnas? (Ne)

Ar tai augalas? (Taip)

Ar jis aukštas? (Ne)

Ar jis žemas? (Taip)

tai kambarinis augalas? ( Ne)

Tai miško augalas.(Taip)

Ar tai gražu? (Taip)

Tai gėlės? (Taip)

Auklėtojas. Vaikinai, šiandien, šią džiaugsmingą pavasario dieną, kalbėsime apie gėles. Ine tik apie gėles, bet apie raktažolės.

Kaip tu supranti šį žodį? (vaikų atsakymai)

Tai va, būtent tokios gėlės pavasarį miške ir pievoje pražysta pirmosios. Pirmosios pavasario gėlės! Kaip mes jais džiaugiamės! Kiekviena gėlė mus jaudina savo kuklumu, grožiu, džiugina savo grynumu ir subtiliu aromatu. (Žr. iliustracijas.)

Kokias pirmąsias gėles gnomas pamatė miške? (Snieguolės, koridalis, pakalnutės, žibuoklės, mėlynės.)

Snieguolė. Jos mėlynos gėlės, kaip žvaigždės, išsibarstę po sniegą. Pirma, antra, o štai visa šeima. Jie švelnūs, kvapnūs, pirmieji pavasario skautai. Pati pirmoji, pati drąsiausia. Atrodo, kad būtent jų, mažyčių, šalčio nebijančių, žiema bijo ir palieka.

Snieguolė

Snieguolė žvilgtelėjo

Miško pusiau tamsoje -

mažasis skautas,

išsiųstas pavasarį;

Leisk daugiau per mišką

Sniego taisyklės

Tegul mieguistos pievos guli po sniegu;

Leisk į miegančią upę

Ledas nejudantis

Kai atėjo skautas

Ir ateis pavasaris.

(E. Serova)

Žiemą medžių šakos plikos, miške nėra pavėsio, o visa saulė eina į putinus.

Snieguolės žieduose bet kuri giedra naktis gali baigtis šalnomis. O ryte ant jaunų žolynų kris blyškus šerkšnas, trauks mažos balos plonas ledas, tačiau žydinčios putinos tokios šalnos nebijo. Jie tik šiek tiek nuslūgs, o žiedlapių mėlynumas, regis, nuo nakties šalčio taps dar storesnis.

Fizminutka.

Garsų įrašas „Snieguolė“. Vaikai apsimeta snieguolėmis, drąsiai prasiveržia pro ploną ledą, siekia saulės ir šviesos, stebisi pabudusiu mišku, sveikina visus gyventojus ir džiaugiasi pavasariu.

Ar tau patiko būti snieguolėmis? Ką jautėte?

Kiek vėliau miške pražysta koridalis. Vietomis jų tiek daug, kad net putinoms neužtenka vietos. Visi jie yra panašūs vienas į kitą. Tik retkarčiais tarp alyvinių žievelių būna ryškiai raudonos spalvos. Štai tai gamtos magija! Papuošė mišką gėlių kilimu.

Dosnus pavasaris žingsniuoja šiltomis kojomis ir dovanoja įvairias dovanas. Miškui - putinų ir koridolių kilimas, pievai - margas pievų gėlių kilimas.

Kokias gėles Gnome pamatė ant pievos kilimo? (Motina ir pamotė, pievinis vėdrynas, pievinė pelargonija, kiaulpienė ir kt.)

Jaučiasi nestiprus pavasario kvapas, ant atitirpusių lopinėlių atsiranda krūvos blyškių stiebelių - buožgalvių, limpa vienas prie kito, kaip išsigandę vaikinai. Gal jie turėtų būti šiltesni? Tačiau jie yra gerai apsirengę gėlių stiliumi: nuo galvos iki kojų - puriais lapais su žvynais.

Kiekvienoje šeimoje mamos ir pamotės turi keturis ar net šešis mažųjų broliukų stiebus. Ši gėlė nuostabi! Ryte su saule atsiveria, o vakare paslepia grožį ir užsidaro. Viena lapo pusė – motinėlė – šilta, kita – pamotė – šalta.

Nuo žydėjimo, kokių spalvų kilimas pievoje atrodo kaip auksinis? ( iš kiaulpienių.)

Kaip atrodo kiaulpienė? (Ant saulės, ant auksinio rutulio, ant žvaigždutės, ant sagės ir pan.)

Garniai lizdus nendrėse,

Užmigusi upė snaudžia

Saulė aptaškė lašus

Prie upės krantų.

Lašeliai tapo gėlėmis

Apšvieskite aplink!

Su nauju geltonu sarafanu

Kiaulpienių pieva.

Kiaulpienė taip myli saulę, kad neatitraukia nuo savęs susižavėjimo žvilgsnio. Saulė pakils rytuose - kiaulpienė žiūri į rytus, kyla į zenitą - kiaulpienė iškelia galvą aukštyn, artėja prie saulėlydžio - kiaulpienė nenuleidžia akių nuo saulėlydžio.

(S. Krasikovas)

Kiaulpienės – vienas geriausių medingųjų augalų, prie kurių mielai lankosi ne tik bitės ir kamanės, bet ir drugeliai. Kiaulpienių medus tirštas ir kvapnus.

Ryte saulėtoje pievoje be laikrodžio žinosite laiką - kiaulpienės atsiveria 5-6 valandą ryto, o 2-3 valandą po pietų geltonos lemputės užgęsta.

(D.Zujevas)

O štai pievinis vėdrynas. Jo žiedlapiai padengti kaip atlasas. Trapi, gležna gėlė su švelniais kuokeliais, padengtais aksomu.

Kokias gėles gnomas pamatė sode? (Tulpės, hiacintai, narcizai, pakalnutės, raktažolės, alyvinės, bijūnai ir kt.)

Didaktinis žaidimas „Gėlės vazone“ (Vaikams įteikiamos kortelės ar ratlankiai su įvairių gėlių atvaizdais. Mokytojas komanduoja: Raktažolės, vaza; Sodo gėlės vazone; Laukinės gėlės vazone.)

pavasario dovana

Vaikščiojo po miškus, vaikščiojo po pievas

Pavasaris spalvingame sarafane,

Aukso vainike, su gėle rankoje.

Pintinėse - satino juostelės -

Balta ir raudona

Mėlyna, mėlyna,

Geltona, auksinė.

Kurį sutiko pavasaris, pasveikino visus,

Kalbėjosi su visais

Ir ant kaspino davė:

Eglynas

Padovanojo man naują juostelę.

Po sena negyva mediena

Snieguolės žydėjo -

Pamėlyno kaip ežerai

Išryškėjo boro tankmės.

Šalia mažų balų -

medetkų žvaigždės,

Blizgėk, žydėk

Prie jų skrido kamanės.

Taip, tai bėda!

Apsistojo Pavasaryje

Juostelė viena.

Paprašė juostos

žali krūmai,

Ir jie atsivėrė

Nuostabios gėlės:

Vynuogės sunkios

Kilpinė, violetinė;

Kiekviename priekiniame sode

Alyva pražydo -

Pavasarį nežinau

Mūsų kaimas!

Deja, raktažolės gyvenimas trumpas. Dažnai žmonės pirmąsias gėles skina negalvodami, kad jos labai greitai mirs.

Per tamsias adatas

Pasipylė linksma šviesa.

Ėjau miško takeliu

Ir staiga radau puokštę.

Miško žibuoklių puokštė

Guli ant samanoto kelmo.

Ir man jų buvo gaila

Ir man pasidarė liūdna.

Gėlės jau nuvytusios

Nukrito žiedlapiai.

Kodėl jie buvo nuplėšti?

Nulūžę stiebai?

Maniau, kad girdėjau

Violetinės silpnai dejuoja.

Jis tapo tylesnis

Bet jam skaudėjo širdį.

Vaikinai, kodėl žibuoklės aimanavo? Jei jie galėtų kalbėti, ką jie mums pasakytų? Ką galime jiems pažadėti?

Jei nuskinu gėlę

Jei nuskinsi gėlę

Jei viskas: aš ir tu,

Jei skinsime gėles

Visi laukai bus tušti

Ina bus gražuolė.

Raudonojoje knygoje rašoma: „Nesunaikink, nedraskyk, netrypi“. Šie žodžiai skamba kaip įsakymas žmonėms: „Taupyk, tegu auga – ir tapsi turtingesnis ne tik miškais, pievomis, bet ir siela“.

Mokytoja kviečia vaikus nitkografijos metodu išdėlioti gėles ant kilimo.

Ekologijos užsiėmimų tema „Apsilankymas raktažolėmis“ santraukos

Tikslas: Suteikite vaikams supratimą apie raktažolės, mokykite jas atpažinti pagal aprašymą, rasti ryšį tarp žydinčių augalų ir vabzdžių, praturtinti žodyną (šaltapėdė, pakalnutė, nuodinga, saugoma, šalna, raktažolės, daigai, varnas akis, neužmirštamoji, nektaras)

Medžiaga ir įranga: Spalvotas popierius origamiui, vatmano lapas su traukinio atvaizdu, gėlių iliustracijos: raktažolės, pakalnutės, šaltalankiai, neužmirštuolės. Čaikovskio „Gėlių valso“ įrašas.

Kurso eiga.

1. Ant popieriaus lapo nubrėžkite geležinkelį, palei kurį yra stotelės, šiuo keliu „vedamas“ traukinys, kuris įkišamas į stotelėse esančias plyšius. Paruoškite spalvotą popierių aplikacijai (origami), įrašymui.

Pavasario paslaptis:

Suskambo upeliai

Rokai atvyko.

Jūsų namuose – avilys – bitė

Atnešė pirmąjį medų.

Kas pasakys, kas žino

Kada tai įvyksta?

Pokalbis su vaikais:

Kokie pokyčiai vyksta pavasarį? Kodėl?

Kaip vienu žodžiu pavadinti žolinius augalus, žydi pavasarį? (raktažolės)

Kelionė geležinkeliu.

Mokytojas atidaro pirmą uždarytą paveikslėlį palei nupieštą geležinkelis ant lapo. Tai pirmoji stotelė „Pasakiška“. Mokytojas skaito (pasakoja) pasaką „Kaip žemėje atsirado gėlės“.

Ivanas Tsarevičius grįžo iš Baba Yagos, pasiekė didelę, plačią upę, bet tilto nebuvo. Jis tris kartus mostelėjo nosine į dešinę pusę – virš upės pakibo nuostabi vaivorykštė, ir jis perėjo ja į kitą pusę. Du kartus mostelėjo į kairę pusę – vaivorykštė tapo mažu, mažu tilteliu. Baba Yaga šiuo tiltu puolė paskui Ivaną Tsarevičius, pasiekė vidurį, paimk jį ir nulaužk. Vaivorykštė iš abiejų pusių subyrėjo į mažus gėlių fragmentus. Kai kurios gėlės buvo malonios - iš Ivano Tsarevičiaus pėdsakų, o kitos - nuodingos - ten, kur įžengė Baba Yaga.

Antroji stotelė – Primrose. Mokytojas pasakoja apie augalo vystymosi seką: sėkla – daigas – žiedas, dėlioja atitinkamas korteles.

Raktažolės yra daugiamečiai augalai, tai yra tie, kurie auga ir žydi daugelį metų. Žiemą jie lieka po sniegu, o prasidėjus karščiui pabunda, o iš jų šaknies išauga stiebas ir lapai.

Trečioji stotelė – Mama ir pamotė.

Mokytojas aprašo šliužą, neminėdamas augalo pavadinimo, tada atidaro paveikslėlį trečioje stotelėje, tęsdamas pasakojimą.

Šilažolė auga atvirose vietose, tai pirmasis augalas, kuris savo nektaru (saldiomis sultimis) maitins bites, kamanes. Šis augalas pirmiausia pasirodo žiedais, o po to - lapai. Viena lapo pusė minkšta, šilta, pūkuota, meili, kaip motina, kita lygi, šalta, kaip pamotė, iš čia ir gėlės pavadinimas.

Ketvirta stotelė – Slėnio lelija. Mokytoja kviečia vaikus įminti mįslę: „Balti žirniai ant žalios kojos“.

Mokytojas aprašė pakalnutę: Jos maži balti žiedai atrodo kaip kvepiantys varpeliai, aplink stiebus apsivijo du dideli lapai. Po žydėjimo susidaro oranžinės-raudonos uogos. Jie yra nuodingi.

Kodėl šalia pakalnutės yra raudonas ratas? (Saugomas, vaistinis augalas, nuodingas)

Penkta stotelė – „Muzikinis“. Vaikai klausosi Čaikovskio Gėlių valso, šoka pagal muziką.

Šeštoji stotelė – Nepamiršk manęs. Mokytoja atveria neužmirštuolės atvaizdą popieriuje ir apie tai pasakoja: „Neužmirštuolė auga miško pievose, prie miško pelkių, labai gražiai žydi mažais mėlynais žiedeliais, lapai ir stiebas šiurkštūs. , tai apsaugo augalą nuo pavasario šalnų. Visa pieva atrodo mėlyna, kai žydi neužmirštuolė“.

Septintoji stotelė, vėl su raudonu apskritimu, yra Varnos akis.

Labai piktai žiūri į tave

Iš žolės „varnos akis“.

Žiūrėk, net vaizdas

Šios uogos yra nuodingos.

Mokytojas atidaro iliustraciją ir pasakoja apie augalą: „Auga miškuose ant stiebo - vieno žiedo, jam nužydėjus susidaro juodas uogas-vaisius, primenantis varnos akį. Dėl panašumo su juo augalas gavo savo pavadinimą. Visas augalas, o ypač vaisiai, yra nuodingi.

Aštunta stotelė – „Drugeliai“. Paslaptis:

Gėlė miegojo ir staiga pabudo

Aš nebenorėjau miegoti

Judino, maišėsi

Tai pakilo ir nuskrido.

Kodėl ant gėlių matome drugelius?

Devinta stotelė – „Pasirūpink gėlėmis“. Prie pakylos yra ženklas: raudona linija perbraukta gėlių puokštė.

Kodėl puokštė perbraukta raudona linija? Mokytojas skaito eilėraštį:

Jei nuskinsi gėlę

Jei viskas: Iya ir tu,

Jei skinsime gėles

Jie bus tušti

Ir medžiai, ir gėlės

Ir grožio nebus.

Dešimtoji stotelė – „Žaidimas“. Mokytojas kviečia vaikus pasiskirstyti į dvi komandas: gėlių ir spėliotojų. „Gėlės“ sugalvoja sau pavadinimus ir pasako juos mokytojui, o spėliotojai atspėja, tada komandos keičiasi. Žaidimas prasideda pasisveikinimu: "Sveiki, gėlės!" – „Sveiki vaikai! – jiems atsako „gėlės“. – Atspėk mūsų vardus. Vaikai išvardija gėlių pavadinimus. Vardinės gėlės pabėga.

Vienuoliktoji stotelė – „Gėlių pieva“. Kolektyvinis origami: popierinių gėlių ir drugelių lankstymas ir klijavimas ant iš anksto paruošto fono.