Veido priežiūra: riebiai odai

GCD santrauka vyresniojoje grupėje vaikams, turintiems protinį atsilikimą, tema: Medžiai. Pamokos vyresniųjų grupėje santrauka „Medžiai – ne tik Žemės puošmenos

GCD santrauka vyresniojoje grupėje vaikams, turintiems protinį atsilikimą, tema: Medžiai.  Pamokos vyresniųjų grupėje santrauka „Medžiai – ne tik Žemės puošmenos

Abstraktus logopedinis užsiėmimas kompensuojamosios orientacijos korekcinėje grupėje.

Tema: „Medžiai. Žodžio formavimas"

Tikslai:

  1. Žodyno tema „Medžiai“ aktyvinimas ir išplėtimas. Įtvirtinti žinias apie medžius, jų pavadinimus, medžio dalių pavadinimus.
  2. Išmokite šviesti giminingi būdvardžiai nuo medžių pavadinimo.
  3. Išmokite suderinti būdvardžius su daiktavardžiais pagal lytį ir skaičių.
  4. Plėtra loginis mąstymas, klausos atmintis, vaizdinis dėmesys, orientacija erdvėje, smulkioji motorika.
  5. Ugdyti dėmesio aktyvumą, gebėjimą atlikti užduotį komandoje, klausytis ir išgirsti bendraamžių pasisakymus.

Kurso eiga.

1. Organizacinis momentas.

Vaikai stovi ratu. Pakartokite po manęs ir pavadinkite savo medį. Logopedas – „Klevas“.

1 vaikas - "Klevas, kalnų pelenai".

2. „Kur eisi, kokį medį rasi“?

Vaikų atsakymai: „Eisiu į kairę (tiesiai, dešinėn, atgal) - rasiu ąžuolą“ ir kt.

3. Vaikai susėda prie stalo. Žaidimas „Atspėk“.

Kuo vasarą dengiamos medžių šakos?

Teisingai – lapai. O tokie medžiai vadinami „lapuočiais“. Pakartokite.

Kuo dengia pušies, eglės šakos?

Teisingai, adatos ar adatos. Ir tokie medžiai vadinami „spygliuočiais“. Pakartokite.

Ar ant jų išsipučia pumpurai, auga lapai ar spygliai?

Ar daug jų po žeme prie medžio?

Ar jis dengia medžio kamieną?

Teisingai, tai žievė. Prieik prie manęs ir paliesk pušies žievę, koks jausmas?

O štai beržo žievė. Kaip ji jaučiasi?

Puiku, teisingai pavadinote visas medžio dalis.

4. Vaikai suskirstomi į dvi komandas. Kiekviena komanda turi medžio dalis (šaknis, kamieną, šakas, lapus ar spyglius). Kiekviena komanda stato savo medį. Ir jis įvardija, kas tai yra, jei turi lapų ar spyglių.

5. "Koks žodis yra nereikalingas?"

Kamienas, beržas, šaknis, šaka.

Spygliai, pušis, ąžuolas, šermukšnis.

6. Pirštų gimnastika.

Vienas du trys keturi Penki!
Sulenkite pirštus po vieną.
Surinkime lapus
Jie sugniaužia ir sugniaužia kumščius.
Šermukšnis, ąžuolas.
beržas, klevas, gluosnis
Sulenkite pirštus po vieną.
Surinkite visus lapus
Sugniaužia ir atkiša kumščius
O tada eime namo
Pirštai „bėga“ ant stalo.

7. Kiekvienas vaikas turi kortelę ir pieštuką.

Sujunkite taškus ir pasakykite, kieno lapas? (šermukšnio lapas ir kt.)

- „Eik taku“ ir pasakyk, kieno tai šaka? (ąžuolo šaka), kieno rąstas? (klevo rąstas) ir kt.

8. Kūno kultūra.

Pievoje auga ąžuolas,
(Stovėkite tiesiai, kojos kartu)
Žiūri į visas puses.
(Sukasi kūnu nejudindamas kojų)
Traukia savo šakas į saulę
(pakelk rankas aukštyn)
Vėjas dažnai purto ąžuolą.
(Sūpynės iškeltomis rankomis į dešinę - į kairę)
Ąžuolas linksta į žemę nuo vėjo,
(Rankos ant diržo, lenkimas pirmyn ir atgal)
Bet jis visai nepasiduoda.
(Tiesiai ir stovėkite tiesiai.)

9. „Teisingai pasirinkite žodį“.

Ant lentos yra trys paveikslėliai: lapas, šaka, rąstas.

Kuris žodis tinka: šermukšnis ..., beržas ..., ąžuolas ... ir kt.

10. „Poros“.

Pusė vaikų gauna atvirutes su medžio atvaizdu, kita pusė kortelės su atvaizdu: gilės, kūgiai, uogos, auskarai.

Suraskite savo porą ir paaiškinkite, kieno vaisiai ir sėklos?

Vaikų atsakymai: „Esame pora, nes gilės ąžuolinės“ ir kt.

11. „Deformuotas pasiūlymas“.

Ištaisykite klaidą: nuo medžio nukrito beržo lapas. Pjausčiau ąžuolo rąstą. Vėjas nulaužė klevo šaką. Renkame kankorėžius.

12. Logopedinės pamokos rezultatas.

Soholtueva Natalija Nikolaevna,
mokytoja logopedė,
MADOU "Darželis Nr. 28",
Petropavlovskas-Kamčiatskis

Užduotys.

1. Ugdyti vaikų idėjas apie augalų pasaulį, apie spygliuočius ir lapuočius medžius.

2. Pataisykite bendrą „medžių“ sąvoką.

3. Išsiaiškinkite vaikų mintis apie medžių augimo vietą – mišką.

4. Ugdykite atsargus požiūrisį gamtą.

Pamokos eiga

I. Organizavimo momentas

Šiandien susipažinsime su medžiais.

Kokius medžius pažįsti?

Kur auga daug medžių?

II. Įvadas į temą

Miškas dovanoja mums magišką grožį, suteikia pavėsį ir vėsą karštą dieną, deguonies kvėpavimui. O koks nuostabus oras miške – gydantis. Visi medžiai išskiria specialias lakias medžiagas – fitoncidus, kurie naikina kenksmingas bakterijas. Žmogui labai naudingi dervingi pušų ir eglių kvapai, beržo, ąžuolo, maumedžio aromatas.

Nenuostabu, kad medžiai vadinami žaliais planetos plaučiais.

Pavasarį ir vasarą medžiai žydi, vėjas neša žiedadulkes, vabzdžiai skraido nuo medžio prie medžio, apdulkina augalus, o vasaros pabaigoje ant medžių susiformuoja sėklos.

Rudenį medžių lapai nudžiūsta, pagelsta, nukrinta, žemę po medžiais padengdami marga kilimu. Šis reiškinys vadinamas lapų kritimu.

Medžiai yra lapuočių.

Kodėl jie taip vadinami?

vardas lapuočių medžių.

Taip pat yra spygliuočių medžių.

Kodėl jie taip vadinami?

Pavadinkite spygliuočių medžius.

Pažiūrėk į medžius.

Ką jie turi bendro? Koks panašumas? Ką turi kiekvienas medis?

Kodėl medžiui reikalingos šaknys?

Kam skirta žievė ant kamieno?

III. Fizminutka. Didaktinis rutulio žaidimas „Koks lapas?

beržo lapas – beržo lapas.

Ąžuolo lapas – ąžuolo lapas.

Liepų lapas – liepų lapas.

Drebulės lapas – drebulės lapas.

klevo lapas – klevo lapas.

Tuopos lapas – tuopos lapas.

Šermukšnio lapas – šermukšnio lapas.

Eglės spygliai – eglių spygliai.

Pušies spygliai – kankorėžiai.

IV. Galvosūkiai

1. Pavasarį baltas (beržas) lieja ašaras.

2. Vasarą stovi auksinė, užpilta saldžiu medumi (liepų).

3. Jei pučia vėjelis, jo lapas (drebulė) drebės.

4. Šis medis Naujųjų metų išvakarėse atkeliaus į kiekvienus namus. Žalia ir dygliuota ji vadinama (geltona).

5. Jos aplankyti atskrenda skaisčiai raudonųjų bulių pulkas. Jie slenka palei šakas, skina raudonas uogas (šermukšnius).

6. Kokia čia mergina, nei siuvėja, nei amatininkė. Ji pati nieko nesiuva, o virbalais ištisus metus(Eglė).

7. Pamatėme jį apsirengusį pavasarį ir vasarą, o rudenį vargšeliui buvo nuplėšti visi marškiniai. Tačiau žiemos pūgos jį aprengė kailiais (medžiu).

V. Didaktinis žaidimas „Ketvirtasis ekstra“

Klevas, šermukšnis, eglė, tulpė.

Beržas, ąžuolas, laukinė rožė, tuopa.

Eglė, serbentai, kalnų uosis, ąžuolas.

Drebulė, liepa, eglė, braškė.

Avietės, klevai, pušis, tuopos.

VI. Išvada.

Apie ką jie šiandien kalbėjo? Kokius medžius prisimeni? Kokie medžiai? Pavadinkite lapuočius medžius. Pavadinkite spygliuočių medžius. Ką turi kiekvienas medis? Kur auga daug medžių? Kam skirti medžiai?

Programos turinys:

  • Išmokite palyginti du medžius pagal išoriniai ženklai(šakų storis ir lankstumas, žievės spalva ir ypatumai, lapo forma, spyglių vieta ant šakos).
  • Išmokyti vaikus priskirti tam tikrą medį tam tikrai miško rūšiai (drebulę prie drebulės, eglę prie eglės ir kt.).
  • Ugdykite stebėjimą, dėmesį, mąstymą, gebėjimą analizuoti, apibendrinti, daryti išvadas. Ugdykite nuoseklią vaikų kalbą.
  • Ugdykite meilę ir pagarbą gimtoji gamta. Prisidėti prie bendravimo įgūdžių formavimo. Sukelti emocinę reakciją žavėdamasis gimtąja gamta.

Ankstesnis darbas:

  • eglės, pušies stebėjimai miško kampelyje ikimokyklinio ugdymo įstaigos teritorijoje;
  • gamtos istorijos literatūros skaitymas; eilėraščių apie gamtą mokymasis;
  • iliustracijų apie mišką peržiūra;

Žodyno darbas:
beržynas, beržynas, drebulynas, eglynas, pušynas, pušynas; spygliuočių miškas, lapuočių miškas; baltavamzdis; adatos, adatos.

Medžiaga pamokai:

  • beržo ir drebulės, eglės ir pušies šakos vazose su vandeniu;
  • iliustracijos, vaizduojančios beržyną, drebulę, eglę, pušyną in skirtingas laikas metų;
  • pušies ir eglės spygliai lėkštėse;
  • pušies ir eglės kankorėžiai konteineriuose;
  • iliustracija, vaizduojanti pušies šaką su kūgiais;
  • kamuoliukas žaidimui;
  • dalomoji medžiaga su pavienių medžių atvaizdu: beržas, drebulė, eglė, pušis.

Pamokos eiga:

Šiandien turėsime neeilinį įdomi veikla. Ar žinai kodėl? Nes gavau pakvietimo laišką į mišką.

Ar galite paaiškinti, ką reiškia žodis miškas?

Miškas yra vieta, kur auga daug įvairių augalų. skirtingi medžiai(kurie?), gyvena įvairūs laukiniai gyvūnai, auga grybai, uogos. Mažai miške saulės šviesa nes jame daug medžių“.

Ar žinai patarlių apie mišką?

„Miškas – turtas ir grožis, rūpinkis savo miškais“

"Gamtos priešas yra tas, kuris nesaugo miško"

„Nenaikink daug miško, prižiūrėk mažą mišką, jei miško nėra, pasodink“

O kas yra miško savininkas?

Gerai padaryta, bet prieš eidami į mišką, ką turėtume prisiminti?

Teisingai, elgesio miške taisyklė.

1. Nelaužysime medžio šakų, nebraižysime ant jo žodžių.

2. Gėlių nerinksime, o grožėsimės.

3. Nepažįstamų uogų ir grybų nerinksime ir jų neišrausime.

4. Jūs negalite triukšmauti, negalite įžeisti gyvūnų.

Ar norėtumėte pasiklausyti pasakojimo apie medžius?

„Ten gyveno - buvo medžiai - draugės:

Elka - Zelenuška.

Beržas - Veseluška.

Šermukšnis - Krasnočečka.

Pušis - Lieknas.

Jie gyveno kartu, bet vieną dieną susirgo nuo pasigyrimo. Pasiklausykime jų pagyrų kalbų:

Elka - Zelenuška: „Geriau aš, valgiau, nerasi, aš visą žiemą žalias. Štai kur tikrasis grožis. O adatas pamažu keičiu kas 5-7 metus. Bet ne iš karto, o paeiliui, todėl aš visada žalias. Ant Naujieji metai aplink mane veda apvalūs šokiai. Ir iš manęs daro popierių, dirbtinį šilką, stato namus iš manęs ir muzikos instrumentai. Štai kaip: aš esu daug geresnis ir labiau reikalingas nei jūs visi.

Pušis - Lieknas: „Kad ir ką sakytum, aš pats gražiausias medis. Mano kamienas lygus, o spygliai ilgesni nei eglutės. Ir jie stato namus ir pirtis iš manęs. Ir dar ketinu statyti laivų stiebus. Aš esu svarbiausias medis.

Šermukšnis - Krasnočečka: „Pasirodyk, pasirodyk, o aš tau pasakysiu štai ką: lieknesnio ir elegantiškesnio už mane nerasi. O kai rudenį apsirengiu geltoną aprangą, iš tolo matosi mano uogų kekės, kuriose yra daug vitaminų. Kiek paukščių žiemą išgelbėsiu nuo bado! Ir žmonės neprieštarauja jų valgyti. Taigi - čia!

Beržas - Veseluška: „O apie ką jie kuria eilėraščius ir dainas? Pavyzdžiui: „Baltas beržas po mano langu...“ Kaip tai skamba! O mano bagažinė balta, ne tokia kaip tavo. O mano inkstais galima išgydyti peršalimą, patrinti sąnarius antpilu, kad neskaudėtų. Mano malkos duoda daug šilumos. Taip pat iš manęs gamina baldus, slides, degutą. Taigi aš esu karalienė!

Jis pilnas stebuklų.

Jame gyvena gamtos dovanos

Žmonėms ir miško žmonėms

Na, nebijokite eiti į mišką. Bet bėda ta, kad į mūsų mišką galima patekti tik užburtu pavidalu. sugalvojau. Pasakykime stebuklingus žodžius:

Vienas, du, trys pasilenkia

Vienas, du, trys apsisuka

Sukasi vienas, du, trys

Ir tu esi miške.

Pakeliui, kad būtume laimingesni, padainuosime dainelę apie draugus.

(Šiuo metu į grupę atskrenda lėktuvas – laiškas. Mokytojas skaito.)

„Esu senas miškininkas. Jūs įvedėte mano domeną. O norint vėl grįžti namo, teks atlikti mano užduotis. Visi jie yra paslėpti krūtinėje. Atspėk ir kelias namo tau atviras“.

Na, vaikinai, pagalvokim, nes nori namo.

(Krūtinė uždengta staltiese ant kavos staliuko, yra trys vokai su skaičiais 1,2,3.)

Kaip manote, kurį voką turėtume atplėšti pirmiausia? (su numeriu 1). Šiame voke yra užduotis, kurioje reikia parodyti ir atsakyti, ko reikia mūsų medžių augimui ir gyvybei.

1 pratimas

1) Saulė yra šviesos šaltinis. Medis negali gyventi be šviesos. Jis, kaip menininkas, piešia lapus žalia spalva. Juose yra specialus „maisto“ medžiui (chlorofilo grūdeliai, dėl kurių lapas žaliuoja). Vieni medžiai mėgsta šviesias vietas (pušis, maumedis), kiti gali augti pavėsyje (eglė, liepa). Rudenį sutrumpėjus šviesiajam paros laikui, medžiai gauna signalą ruoštis žiemai.

2) Saulė yra šilumos šaltinis. Vieni iš jų atlaiko šaltį, kiti gali gyventi tik šiluma. Jei žiemą būna labai labai šalta, augalas gali žūti, sušalti. Lapų atsiradimo pradžia priklauso nuo šilumos kiekio.

3) Medžiai geria vandenį, kaip ir žmonės. Vieniems medžiams reikia daug drėgmės, kiti išsilaiko su nedideliu vandens kiekiu. Medis gauna vandenį iš lietaus, išskyrus lietų, yra ir kitų rūšių kritulių: sniegas, rasa, šerkšnas, kruša. Sniegas – dengia šaknis, kaip šiltas kailinis, gelbsti nuo sušalimo. Pavasarį, nutirpus sniegui, medis maitinamas tirpstančiu vandeniu.

4) Medžiai, kaip ir žmonės, turi kvėpuoti. Tokiems augalams kaip mums reikia grynas oras. Jie miršta nuo nešvarumų. Tuo pačiu metu patys medžiai valo orą.

5) Vėjas - neša augalų (eglės, pušies) žiedadulkes, taip pat platina sėklas (eglės, beržo, pušų, klevo, uosio, tuopos, liepų).

6) Paukščiai - skirtingų medžių gyvenime vaidina skirtingą vaidmenį. Paukščiai minta vaisiais ir skleidžia sėklas, minta ant medžio gyvenančiais vabzdžiais.

7) Bitės, kamanės, drugeliai ir kiti vabzdžiai geria sultis – nektarą iš žiedų ir juos apdulkina.

8) sliekų purenti dirvą, padaryti ją tinkama augalų vystymuisi.

Įdomu, ar girdi senis mus? (groja muzika)

Na, jis davė mums ženklą. Atėjo laikas atplėšti dar vieną voką. Ir kuris iš jų yra sąskaitoje? (antra)

2 užduotis

Turite atsakyti į šį klausimą: kuo skiriasi beržas ir drebulė?

Jie turi skirtingas stiebo spalvas. Beržas turi baltą kamieną su juodais brūkšneliais, o drebulės – pilkai žalią kamieną.

Kaip vienu žodžiu galima pasakyti apie baltą beržo kamieną?

BALTAKURĖLIS BERŽAS.

Beržas yra vienintelis medis pasaulyje su balta žieve.

Vaikinai, ką manote, kodėl beržai turi juodus brūkšnelius? (Vaikų atsakymų variantai).

Pasirodo, per juos kvėpuoja beržas, ir jie vadinami lęšiais.

Kuo dar šie medžiai skiriasi?

Atkreipkite dėmesį į lapus. Ar jie identiški?

Įvairūs. Drebulės lapas yra apvalus banguotais kraštais, o beržo – dantytais.

Pažvelkime į šakas. Palieskite juos ir palyginkite.

Drebulės šakos tvirtos, tvirtos. O beržo šakos plonos, lanksčios, švelnios.

Žmonės sako, kad beržas turi dalgį. Kaip manai, kodėl jie taip sako?

Pučiant vėjeliui beržo šakos, kaip kasos, pinamos.

Draugės baltomis suknelėmis pabėgo palei kraštą.

Pažiūrėkite į iliustraciją, kiek čia auga beržų – draugės. Toks miškas vadinamas BERŽŲ GROVE arba BEREZNYAK.
Pakartok, prašau.

Miškas, kuriame auga tik drebulės, vadinamas ASPEN.

Pakartokite šį naują žodį.

Miškas, kuriame auga beržai, drebulės ir kiti medžiai su lapija, vadinamas lapuočių.

Kaip manote, kodėl lapuočių miškas taip vadinamas?

Ant šių medžių šakų auga lapai.

O, girdi muziką, vadinasi, teisingai atsakėme į antrą užduotį.

PHYSMINUTE:

„Atėjo rytas

Saulė pabudo

O beržai driekėsi saulės link. (rankos aukštyn, atsistokite ant kojų pirštų)

sveikino vienas kitą,

Pasviręs į šoną. (pasilenkia į šoną)

Pasisveikink su saule

Džiaukis nauja diena. (rankas aukštyn, mojuoti jomis).

Na, mums liko vienas vokas. Su kokiu numeriu? (trys). Kuris yra sąskaitoje? (trečias). Įdomu, kas slypi šiame voke?

Turėsite teisingai atsakyti į užduotį: kokie medžiai auga spygliuočių miške?

Kokie medžiai auga spygliuočių miške?

Pušys, eglės.

Kas žino mįslę apie eglę ir pušį?

Žiema ir vasara vienos spalvos.

Jūs visada galite ją rasti miške -

Eime pasivaikščioti ir susitikti

Stovi dygliuotas kaip ežiukas

Žiemą su vasarine suknele. (Eglė)

Turiu ilgesnes adatas

Nei Kalėdų eglutė

Labai tiesiai augau

Aukštyje.

Jei nesu ant ribos

Šakos tik viršuje. (pušis)

Kodėl šie medžiai žali?

Spyglių jie nenumeta kaip lapuočių medžiai.

Pažiūrėk į mišką, kur auga tik eglės. Toks miškas vadinamas YELNIKU.

Ką galite pasakyti apie Kalėdų eglutę?

Viršutinės eglių šakos jaunos, trumpos, o žemiau – senos, ilgos. Žievė tamsi, šiurkšti.

Kas yra pušies kamienas?

Šviesus, auksinis. Senos apatinės šakos nudžiūsta, todėl pusė kamieno plika. Pušys paprastai užauga aukštesnės už egles.

Miškas, kuriame auga tik pušys, vadinamas PUŠYNU arba PUŠIU.

Pavargote klaidžioti po mišką? Susėskime proskynoje ir pažiūrėkime į pušų ir eglių šakas bei jų spurgus.

Kuo jie panašūs?

Pušies šakelė žalia, o eglės – žalia. Pušis turi spyglių, o eglė turi spyglių.

„Iš pradžių net medžiai esame

Jie nesiskyrė nuo pušies:

Spygliukams augant

Taigi tai yra medžiai.

O kai valgė ant šakos

Apžiūrėjome atidžiau

Paaiškėjo, kad ji

Ne kaip pušis“.

Taigi, kuo skiriasi pušies šaka ir eglės šaka?

Adatos.

Kitu būdu jie vadinami adatomis. Todėl miškas, kuriame auga pušys ir eglės, vadinamas spygliuočių.

Pasakyk man, kodėl spygliuočių miškas taip vadinamas?

Kokie yra pušies spygliai?

Ilgas, minkštas, lengvas.

Trumpas, dygliuotas, tamsus.

Kiek iš jūsų pastebėjote, kad adatos dar nepanašios?

Pušų spygliai auga poromis, o eglių spygliai – po vieną.

Paimkite du skirtingus kūgius ir nustatykite, kur yra pušies kūgis, o kur – eglės kūgis.

Pažvelkite į užuominą (rodau paveikslėlį, kuriame pavaizduota eglės šaka su kūgiu).

Kokius spurgus turi eglė?

Eglės kūgis pailgas. Ji turi minkštesnes svarstykles.

Ką galite pasakyti apie kankorėžius?

Kankorėžis apvalus su kietomis žvyneliais.

Kankorėžiai užauga dvejus metus. Antraisiais metais, kai spurgai sunoksta, žvynai atsivers, vėjas perneš po visą mišką. Ten, kur iškrenta sėklos, augs naujos pušys.

Atsisėdome su jumis proskynoje, pažaiskime žaidimą „Kiekvienas medis turi savo lapą“.
- Ant kortelių – spygliuočiai ir lapuočių medžiai. Paimkite lapą iš stebuklingo medžio ir raskite medį kiekvienam lapui. (Žaidimo metu klausiu, kodėl vaikai čia padėjo tą ar kitą lapelį).

Įeina senas miškininkas

Šaunuoliai, vaikinai, žinote daug naudingų ir įdomių dalykų. Tačiau mano miškas vis dar turi daug paslapčių. Nekantriai laukiu jūsų apsilankymo. Prašau priimti mano nuostabą. Ir jį rasite skrynioje.

Na, čia mes atsakėme į visus klausimus. Pabandykime grįžti namo. Prisiminkime savo stebuklingus žodžius ir savo dainą.

Vienas, du, trys pasilenkia

Vienas, du, trys apsisuka

Sukasi vienas, du, trys

Ir tu esi sode.

Vaikinai, o kaip mūsų pasaka apie medžius – merginas. „Vėjas praskriejo virš miško, nubraukė visą puikavimąsi nuo lapų ir spyglių. Jie žiūrėjo į beržus, kalnų pelenus, pušis, kalėdines eglutes iš šonų, pasidarė gėda dėl savo elgesio ir vėl pradėjo gyventi kartu.

Vaikinai, nuo jūsų ir manęs priklauso, ar jie augs gražūs medžiai miškuose ir parkuose, ar linksmi paukščiai juose lizdus.

„Man patinka tik vienas

Kas gelbsti miško pasaulį

Kas nelaužo šakų,

Tas, kuris neatbaido paukščio

Musmirė nenumuš,

Ir ugnis neužges

Kas visada, visada miške

Gerbia tylą.

GERBĖK TYLĄ, SAUGO GAMTĄ – NES MES ESAME JO DALIS! (kartu)

Literatūra:

  1. Bondarenko A.K. Didaktiniai žaidimai in darželis: Vadovas darželio auklėtojui - M., 1991 - 42 p.
  2. Bondarenko T.M. "Aplinkosauginė veikla su 5-6 metų vaikais" - Voronežas: TU "Mokytojas", 2002 - 52 p.
  3. Ryžova N.A. Ekologinis projektas „Medis“ – „Randas“. - 1997 - Nr.2 - 32-35 p.
  4. Ryžova N.A. "Sveikas medis!" – „Ikimokyklinis ugdymas“. – 2002 – №10 nuo 15-20
  5. Ryžova N.A. Ekologinis projektas "Sveikas, medis!" - M .: Karapuz, 2005. - 43-36 p.

Tikslai:

Plėsti vaikų žinias apie mišką ir jo gyventojus.
Praturtinkite vaikų žodyną šia tema.
Supažindinti vaikus su „tamsos“ ir „šviesos“ sąvokomis.
Toliau mokykite vaikus klausytis muzikos.
Formuoti stabilias idėjas apie spalvą, formą, geometrines figūras, kiekį, dydį, padėtį erdvėje.
Išmokykite vaikus dirbti komandoje netrukdant bendražygiams.
Tobulinti modeliavimo, netradicinio piešimo (pirštais ir dantų šepetėliais) įgūdžius.
Pratimas tiksliai suklijuoti vaizdo detales.
Ugdykite regos ir klausos koncentraciją, mąstymą, smulkiąją ir bendrąją motoriką.

Įranga:

Fono paveikslas, vaizduojantis miško pakraštį su žalios ir rudos spalvos geometrinėmis figūromis.
Tamsiai žali ir šviesiai žali kvadratai.
Medžio be lapų vaizdas didelis lapas popierius, fleksika: lapai šviesiai ir tamsiai žali.
Paveikslas-fonas, vaizduojantis medį su šešėliais-geometrinės formos, spalvoti pelėdų atvaizdai šių geometrinių formų pavidalu.
Paveikslas, kuriame pavaizduoti trys medžiai ir vienas grybas.
Gluosnio piešimo ruošinys, žalias guašas, dantų šepetėliai.
Fono paveikslas, vaizduojantis mišką (aukštas ir žemas medis, eglė, du debesys, kelmas, ežeras, trys lelijos), siluetiniai paveikslėliai (paukštis, 2 grybai, 3 gėlės, gyvatė, varlė, saulė, antis ).
Žaidimas „Kas gyvena miške“: paveikslas-fonas „miškas“, spalvoti gyvūnų paveikslai su siluetu.
Žaidimas „Kieno uodega?“: gyvūnų be uodegų paveikslas, spalvotos šių gyvūnų siluetinės uodegos.
Paveikslas, kuriame vaizduojami trijų dydžių medžiai su įdubomis, trijų atitinkamų dydžių voveraičių, lapų ir gilių siluetiniai paveikslėliai.
Tuščias paveikslas, kuriame vaizduojamas krūmas, rudas plastilinas.
Miško riešutai. Kūgiai, krepšelis, lėkštutės iš lėlių indų.
Fono paveikslėlis pritaikymui, medžių lajos, iškirptos iš spalvoto popieriaus, klijai, pirštų dažai.
Dinaminės pauzės įranga: kanapės, dirbtinė eglutė, suoliukas, "upelis".
Garso įrašai: E. Griego „Rytas miške“, Železnovo „Miške“, Ferenso Liszto „Miško triukšmas“.

Pamokos eiga:

Sveikinimų žaidimas „Mūsų protingos galvos“

Mūsų protingos galvos
Jie daug mąstys, mikliai.
Ausys klausys
Burna kalba aiškiai.
Rankos suplos
Pėdos tryps.
Nugaros ištiesina
Mes šypsomės vienas kitam.

Žaidimo situacija „Eime į mišką“

Šiandien einame pasivaikščioti į mišką. Pastatykime autobusą iš kėdžių ir lekiam į kelią. (Galite naudoti „Draugų dainą“).

Klausytis Edvardo Griego muzikos „Rytas miške“

Grojamas garso įrašas.

Statyba „Miško pakraštyje“

Įdėkite geometrines figūras į vietą. Rodyti siaurą kelią, platų kelią. Kokios spalvos yra apskritimas, ovalas ir trikampis? Žalia spalva. Kokios spalvos yra kvadratas ir stačiakampis? Ruda spalva.

Supažindinti vaikus su žalios spalvos atspalviais

Priešais jus yra kvadratai. Kokios spalvos jie? Žalias. Ir ši spalva yra žalia ir ta spalva yra žalia, bet jie skiriasi. Ši žalia yra šviesi, o ši žalia yra tamsi.
Rodyti šviesiai žalią, tamsiai žalią.

Kolektyvinė programa „Medis“

Dabar ant šio medžio klijuosime šviesiai žalius ir tamsiai žalius lapus.

Didaktinis žaidimas „Pelėdos ant medžio“

Padėkite pelėdas ant medžio. Padėkite kiekvieną pelėdą ant šešėlio, atitinkančio formą.

Didaktinis pratimas "Kas yra nereikalingas?"

Atidžiai pažiūrėkite į paveikslėlį ir pasakykite man, kas su juo negerai? Papildomas grybas, nes visi kiti yra medžiai.

Piešimas su dantų šepetėliais "Gluosnis"

Prie gluosnio šakos nuleidžiamos žemyn, nupieškite žalias šakas su lapais. Piešimui naudokite dantų šepetėlius.

Muzikinė mankšta „Miške“

Vaikai vaikšto po kambarį pagal Zheleznovos dainos „Miške“ žodžius. Tada jie sako „ay“.

Didaktinis žaidimas „Miške“

Vaikai ant fono paveikslėlio išdėlioja mažus spalvotus siluetus.

Prieš tave yra paveikslas, ant kurio nupieštas miškas. Užbaikime šį gražų paveikslą.
Tegul tikrai aukštas medis paukštis sėdi. O po žemu medžiu augs du grybai.
O aplink kelmą pražydo trys gėlės. Gyvatė užlipo ant kelmo. Ant medžio išaugo kūgiai. Danguje ryškiai šviečia saulė. Prie ežero sėdi varlė, o ežere plaukioja antis. Suskaičiuokite, kiek vandens lelijų žydėjo ežere? Kiek debesų yra danguje?

Didaktinis žaidimas "Kas gyvena miške?"

Išskaidykime paveikslėlyje esančius miško gyventojus ir įvardinkime kiekvieną iš jų.

Didaktinis žaidimas „Voverės“

Padėkite kiekvienai voverei rasti savo įdubą. Pamaitinkite voverę gile. Pagal kiekvienos voverės dydį pasirinkite įdubą ir gilę. Dabar pabandykite atspėti, nuo kurio medžio šie lapai nukrito.

„Riešutų krūmo“ skulptūra

Riešutai subrendo ant riešutmedžio krūmo. Padarykime juos iš plastilino. Kokios spalvos plastilinas? Ruda spalva. Nuplėškite plastilino gabalėlius, susukite iš jų riešutų rutuliukus, uždėkite ant krūmo ir pirštu prispauskite.

Dinaminė pauzė „Pasivaikščiojimas miške“

Vaikai vaikšto ant kelmų, vaikšto aplink eglutę, šokinėja per upelį, vaikšto palei suoliuką. (Paleidžiamas Franzo Liszto „Miško triukšmo“ garso įrašas).

Didaktinis pratimas "Kieno uodega?"

Padėkite gyvūnams rasti uodegas.

Vizualinė veikla „Miškas“

Pritvirtinkite lapiją prie medžių kamienų. Tai medžiai miške! Priklijuokite juos. Ir pirštu nupieškite lapus ant beržo.

Bump žaidimai

Suskaičiuokite iškilimus, įmeskite guzelį į krepšį, nenumeskite guzelio (nešiokitės ant lėkštutės).

Lazdyno riešutų degustacija

Atsisveikindamas miškas paruošė mums dovaną – lazdyno riešutus. Išbandykite juos.