Veido priežiūra: riebiai odai

Supažindinimo su išoriniu pasauliu pamoka vyresniųjų grupėje „Mūsų krašto laukiniai gyvūnai“. Pamoka – išvyka susipažinti su mus supančiu pasauliu „laukiniai ir naminiai gyvūnai“ Pažintis su mus supančiu pasauliu tema laukiniai gyvūnai

Supažindinimo su išoriniu pasauliu pamoka vyresniųjų grupėje

Alla Sbrodova
« Laukiniai gyvūnai“ Pamoka apie susipažinimą su išoriniu pasauliu antroje jaunesnė grupė

Tikslas: Pristatykite vaikai su miško gyventojais Laukiniai gyvūnai. ženklas būdingi bruožai Laukiniai gyvūnai. Paaiškinkite, kad visi gyvūnui reikia namų, maistas, šiluma. Ugdykite vaikus, kad jų požiūris į juos būtų geras gyvūnai ir domėjimasis laukine gamta, emocinis reagavimas.

Medžiaga: Rodomos nuotraukos Laukiniai gyvūnai(Lapė, vilkas, lokys, kiškis, voverė). Miško nuotraukos.

Klasių eiga:

Vaikai sėdi ant kėdžių puslankiu.

Auklėtojas: Vaikinai, atsiminkite, kad kartą nuėjome į mišką, pasivaikščioti, rinkti lapų. Gera miške rudenį. Gražu, tylu – atrodo, kad miške nieko nėra. Bet tai netiesa. Miške yra daug miško gyventojų. Ir su kai kuriais aš dabar esu tu Aš jus supažindinsiu. Aš užduosiu mįsles, o jūs atspėsite. Jei teisingai atspėsite mįslę, parodysiu paveikslėlį su atsakymu.

Gudrus apgaulė

raudona galva,

Pūkuota uodega yra graži!

Koks jos vardas? (lapė)

Baisu, pilka, dantyta

Jis sukėlė ažiotažą.

Visi gyvūnai pabėgo

Išgąsdino gyvūnus (vilkas)

Jis rudas ir šleivakojis,

Gaudo žuvis galinga letena.

Jis taip pat myli medų!

Kas gali pavadinti smaližius? (turėti)

Pūkų kamuolys, ilga ausis,

Mikliai šokinėja, mėgsta morkas (kiškis)

Gyvena įduboje

Taip, jis graužia visus riešutus. (voverė)

Gerai, vaikinai, atspėjote visas mįsles ir atpažinti gyvūnai.

Vaikinai, pasakykite man, kaip galite tai pavadinti vienu žodžiu?

Vaikai: gyvūnai.

Auklėtojas: Žiūrėkite, vaikinai, visi turi gyvūnas keturios letenos, uodega, snukis, kūnas padengtas plaukais.

Kur tie žmonės gyvena? gyvūnai?

Vaikai: Miške.

Auklėtojas: Gerai padaryta, miške, toli nuo žmonių. Ir todėl jie vadinami Laukiniai gyvūnai.

Mokytojas ir vaikai: Choras kartojimas.

Auklėtojas: Vaikinai, žiūrėk, ah gyvūnai Kuo jie panašūs vienas į kitą?

Vaikai: Taip. Jie turi letenas, ausis, uodegą, kailį, snukį, akis ir visi yra gyvi.

Auklėtojas: Vaikinai, žiūrėk, galvok ir sakyk, ką tu manai, kur yra kiškis ir kaip atspėjai?

Vaikai: Kiškis turi ilgas ausis...

Auklėtojas: Kaip atspėjote, kad tai lapė?

Vaikai: Krūminė uodega

Auklėtojas: Kaip atspėjote, kad tai lokys?

Vaikai: Jis didelis ir nerangus

Auklėtojas: Teisingai, gyvūnai panašūs vienas į kitą, bet kiekvienas turi savo skirtumus: Briedis turi ragus, ežiukas – spyglius, voverė – kutus.

Vaikinai, susitarkime gyvūnai pagal dydį, Pirmiausia – didžiausi, po to mažesni ir mažiausi. (Vaikai, padedami mokytojo, sutvarko gyvūnus tvarka: turėti- vilkas-lapė-kiškis, voverė).

Vaikinai, ar turite namą, kuriame gyvenate su mama ir tėčiu?

Vaikai: Taip aš turiu.

Auklėtojas: Ką tu manai? namuose yra gyvūnų kur jie gyvena?

Vaikai: Taip.

Auklėtojas: Visi turi gyvūnas turi namus, tik jie skirtinga:

Meška gyvena duobėje

Lapė skylėje

Ežiukas skylėje

Voverė įduboje

Dabar įsivaizduokite, kad esate ne vaikai, o kitokie gyvūnai. Išsiaiškinkite, kas yra kas nori būti gyvūnu. Ir atspėsiu kam gyvūnas, kurį vaizduojate.

Vaikai apsimeta gyvūnai, o mokytoja spėja.

Mokytoja giria vaikus už kopijavimą gyvūnai.

Auklėtojas: Dabar įsivaizduokite, kad vėl esate vaikai, nuėjote į mišką ir pradėjote skinti uogas.

Žaidimas "prie meškos miške".

Auklėtojas: Puiku, vaikinai, jie visi pabėgo nuo meškos.

Mūsų baigėsi klasė, tegul pakartokime ko išmokome šiandien. Teisingai, mes sužinojome apie tai gyvūnai kurie gyvena miške ir yra vadinami laukinis.

Skyriai: Darbas su ikimokyklinukais

Pamokoje pateikiama daug programos medžiagos tema „Laukiniai gyvūnai“, taip pat vaikai supažindinami su Kemerovo srities laukiniais gyvūnais. Pamoka sudaryta atsižvelgiant į ikimokyklinukų amžiaus ypatybes, joje yra mįslių, kūno kultūros pamokų, pramoginių klausimų, didaktinių žaidimų, poezijos šia tema skaitymo. Pakaitalas teorinė medžiaga o pokalbiai su vaikais, didaktinių žaidimų ir pažintinių užduočių naudojimas padeda pasiekti tikslus. Pasirinkta medžiaga padeda sekti ikimokyklinukų žinių lygį ir planuoti tolimesnį darbą.

Mūsų krašto laukiniai gyvūnai

Supažindinimo su išoriniu pasauliu pamokos santrauka vyresnioji grupė

Pamokos tikslas: apibendrinkite vaikų žinias apie laukinius gyvūnus.

Pamokos tikslai:

Švietimo

  • Pataisykite laukinių gyvūnų ir jų jauniklių vardus.
  • Susipažinkite su laukiniais gyvūnais, gyvenančiais rajone Kemerovo sritis

Švietimo

  • Ugdyti socialinius įgūdžius: gebėjimą dirbti grupėje, derėtis, atsižvelgti į partnerio nuomonę.
  • Ugdykite gebėjimą apginti savo nuomonę ir įrodyti, kad esate teisus.
  • Ugdykite smalsumą.
  • Plėtoti žinias apie visų gyvų būtybių gamtoje tarpusavio ryšį.
  • Skatinti sąmoningumą specialus gydymasžmonių laukiniams gyvūnams
  • Pristatykite Įdomūs faktai iš laukinių gyvūnų gyvenimo, parodyti jų išskirtinumą

Vystantis

  • Žodžių darybos darbas: vilkas - vilkas - vilko jauniklis (vilko jaunikliai); kiškis - kiškis - kiškis (kiškiai) ir kt.;
  • Daiktavardžių susitarimo darbas daugiskaita su skaitmenimis (vienas triušiukas, du triušiukai, dešimt triušiukų ir kt.).

Preliminarus darbas:

  • Mįslės ir rimų skaičiavimas tema „Laukiniai gyvūnai“.
  • Didaktiniai žaidimai„Kas kur gyvena“, „Laukiniai gyvūnai“;
  • Žiūrint į iliustracijas (laukiniai gyvūnai skirtingos salys, žmonių priežiūra laukiniais gyvūnais, zoologijos sodas, Kemerovo srities gyvūnai ir kt.).
  • Atmintinai: E. Trutneva „Belkino sandėliukas“, V. Stepanovas „Kaip gyveni? Ką kramtote?“, I. Tokmakova „Meškiukas“, A. Blokas „Kiškutis“.
  • Skaitymas rusų vaikams liaudies pasakos: „Lapė ir vilkas“, „Kiškis giriasi“, „Zajuškinos trobelė“, „Trys lokiai“, „Katė, gaidys ir lapė“, „Lapė ir gervė“; N. Kostarevo eilėraščiai „Bebras“, P. Voronko „Gudrus ežiukas“; pasakojimus V. Bianchi ir kt.
  • Mokymasis pirštų gimnastika „Kiškis“, „Voverė sėdi ant vežimėlio“.
  • Mokymosi žaidimai lauke „Kiškis Egorka“, „Sėdi baltas zuikis“.
  • Mokytis kūno kultūros pamokų „Laukiniai gyvūnai“, „Gyvūnų pratimai“.

Medžiaga pamokai:

Iliustracijos pamokai „Laukiniai gyvūnai“, „Kemerovo regiono laukiniai gyvūnai“, „Gyvūnai, gyvenę Kemerovo srities teritorijoje prieš daugybę milijonų metų“, „Kemerovo regiono medžiai“, „Kuzbaso draustiniai“, "Dinozauras". Sukamasis, prie kurio pritvirtinta rodyklė ir didelis apskritimas, iškirptas iš kartono ir suskirstytas į spalvotus sektorius - žaidimui „Stebuklų laukas“, „stebuklingas rutulys“, skirtas paskatinti vaikus.

Bibliografija:

  1. Ageeva S.I. Mokymasis su aistra. 1 ir 2 dalys. M.: Laida, 1995 m.
  2. Volina V. Grupės šventė. M.: AST – SPAUDA, 1996 m.
  3. Skorolupova O.A. Laukiniai gyvūnai. M.: leidykla „Scriptorium“, 2006 m.
  4. Sladkovas N. Pokalbiai apie gyvūnus. M.: „Laumžirgis – spauda“, 2002 m.
  5. Soboleva A.V. Mįslės – išmanantis. Praktinis vadovas logopedams, pedagogams ir tėvams. M.: Leidykla „Gnome and D“, 2000 m.
  6. Stepanovas V.A. Mūsų gimtojo Kuzbaso gamta,

Interneto šaltiniai:

  1. gsmnet.ru/logzhiv/logzhiv110.htm
  2. http://www.twirpx.com/file/618203/
  3. http://lik-kuzbassa.narod.ru/liki-zemli-kuzneckoy.htm

Pamokos eiga

I dalis

Įvadas

Pedagogas:

Vaikinai, šiandien mes toliau kalbame apie laukinius gyvūnus. Užduosiu mįslių, jūs turite atspėti, kuris gyvūnas mes kalbame apie(sprendžiant mįsles, mokytojas rodo gyvūnų paveikslėlius).

Ne ėriukas ar katė,
Visus metus dėvi kailinį.
Pilkas kailinis vasarai,
Kitokia spalva ziemai. (Kiškis)

Iš viršaus kyšo pūkuota uodega,
Kas yra šis keistas gyvūnas?
Smulkiai susmulkinkite riešutus.
Na, žinoma, yra... (Voverė).

Gudrus apgaulė
Raudona galva.
Pūkuota uodega yra grožis.
Kas čia? (lapė)

Tankiame miške po Kalėdų eglute,
Apipylė lapais
Ten guli maišas adatų
Dygliuotas ir gyvas. (Ežiukas)

Kam šalta žiemą
Vaikščiojate piktas ir alkanas? (Vilkas)

Padarė duobę, iškasė duobę.
Saulė šviečia, bet jis to net nežino. (Kurmis)

Miško savininkas
Atsibunda pavasarį
O žiemą, po pūga kaukia
Jis miega sniego trobelėje. (Turėti)

Pilka, maža,
uodega kaip yla. (Pelė)

Sunku konkuruoti su juo bėgime,
Jei turėčiau galimybę susitikti,
žinok, vaikai, tai... (Briedis).

Prie ąžuolo aštriu snukučiu,
Jis intensyviai kasė žemę.
Matyt, jis ieškojo gilių.
Aš jo neišgąsdinau.
Polkanas manęs taip pat neišgąsdino,
Jis buvo labai baisus... (Šernas).

Pedagogas:

Puiku vaikinai! Visos mįslės buvo įmintos.

– Pasakyk man, apie ką visos šios mįslės?

– Apie gyvūnus.

– Visiškai teisingai, apie gyvūnus, kurie vadinami laukiniais.

II dalis

Vaikų pasakojimai apie laukinius gyvūnus

Mokytojas kviečia vaikus papasakoti, ką jie žino apie laukinius gyvūnus, aktyvina jų kalbą. Norėdami organizuoti vaikų tvarką, galite atlikti žaidimas „Stebuklingas kamuolys“. Vaikai stovi ratu ir naudoja mažą kamuoliuką kaip stebuklingą kamuolį.

Mokytojas gali veikti kaip pagalbininkas, užduoti vaikams klausimus. Atsakydami į klausimą vaikai vienas kitam perduoda „stebuklingąjį rutulį“.

Žaidimo taisyklės yra tokios: kalbėti gali tik tas vaikas, kuris turi kamuolį rankose. Likusieji gali išreikšti savo sutikimą su jo teiginiu ploti rankomis, o nesutikimą – trypdami kojomis.

Planuoti

    Gyvūno vardas.

    Ka jis gali padaryti?

    Ką jis valgo?

    Kaip vadinami jo jaunikliai?

    Kaip vadinasi jo namai?

Vaikas, paėmęs kamuolį, pradeda pasakojimą apie gyvūną, laikydamasis plano, kitas vaikas gali tęsti pasakojimą, kitas – užbaigti.

Mokytojo užduotis yra užtikrinti, kad vaikų pasakojimai neužsitęstų laikui bėgant, kad visi norintys vaikai galėtų pasisakyti.

Kūno kultūros pamoka „Laukiniai gyvūnai“:

Kelkimės, reikia pailsėti,
Papurtykite pirštus.
Pakelk rankas aukštyn,
Pajudinkite pirštus, -
Jie taip linguoja ausis
Pilki zuikiai.
Mes tyliai sėliname ant kojų pirštų,
Kaip lapės klaidžioja po mišką.
Vilkas apsidairo
Ir mes pasuksime galvas.
Dabar sėdime tyliau, tyliau -
Būkime tylūs, kaip pelės skylėje.
Meška ėjo per mišką,
Jis trypčiojo ir urzgė.
Jis labai norėjo medaus
Ir aš nežinojau, kur jį gauti.

III dalis

Mokytojo istorija

Mūsų Kemerovo regiono gyvūnai

Šiandien pamokoje kalbėsime apie laukinius gyvūnus, gyvenančius mūsų miškuose ir laukuose, apie gyvūnus, kurie gyveno mūsų Kemerovo regione prieš daugybę milijonų metų, kokie jie buvo.

Dideli laukiniai gyvūnai Kemerovo regione yra briedžiai ir maralas, Sibiro stirnos ir šiaurės elniai. Labiausiai paplitęs iš mėsėdžių gyvūnų rudas lokys, lūšis ir kurtiniai.

Mūsų regione yra vieta Kii upės pakrantėje - vienintelės mūsų šalyje „dinozaurų kapinės“. Dešiniajame upės krante esančio Shestakovo kaimo apylinkėse po žeme yra paslėpta daugybė gyvūnų, gyvenusių žemėje daugiau nei prieš 130 milijonų metų, kaulų. Čia buvo rastas dinozauro skeletas, pavadintas „Psittacosaurus sibiricus“. Tai mažas dviejų metrų dinozauras su neįprasta forma galva ir snapas kaip papūga. Prieš penkiasdešimt milijonų metų Sibiro klimatas buvo daug šiltesnis, o augmenija smarkiai skyrėsi nuo šiandienos. Vietoj taigos buvo šilumą mėgstantys buko, alksnio, liepų, klevo, ąžuolo ir riešutmedžio miškai. Lapuočių miškai šiugždėjo net ten, kur dabar driekiasi tundra. Tuo metu Kuzbaso prigimtis buvo visiškai kitokia. Čia gyveno vilnoniai raganosiai, urviniai lokiai, mamutai. Šie gyvūnai buvo didžiuliai: mamutas galėjo sverti iki šešių tonų!

Kūno kultūros pamoka „Gyvūnų mankšta“:

Kartą – pritūpęs. Atsisėskite.
Du - šuolis. Šokinėti.
Tai triušio pratimas. „Ausys ant galvos“zuikiai.
O kai pabunda lapės, Patrinkite kumščiu per akis.
Jie mėgsta ilgai pasitempti Ištempti.
Būtinai žiovaukite Liemens pasukimai.
Pabrauk raudoną uodegą. Perkelkite klubus į kairę ir į dešinę.
O vilkų jaunikliai išlenkia nugaras Pasilenk į priekį.
Ir šiek tiek pašokti. Pašokti.
Na, Mishka yra šleivapėdis, Sulenkite alkūnes.
Plačiai išskleidęs letenas, Pėdos pečių plotyje.
Arba du, tada visi kartu Perėjimas iš pėdos į pėdą.
Jis jau seniai žymėjo laiką.
O tiems, kuriems nepakanka įkrovimo - Ištieskite rankas į šonus.
Viskas prasideda iš naujo.

IV dalis

Išvada

Pedagogas:

- Vaikinai, mūsų pamokos pabaigoje siūlau žaisti viktorina „Stebuklų laukas“.Žaidimo sąlygos bus tokios: kiekviename žaidimo lauko sektoriuje yra laukinio gyvūno paveikslėlis. Vairuotojas sukasi viršų, o rodyklei sustojus ir rodydamas į kokį nors paveikslėlį, įvardija ne tik ant jo pavaizduotą gyvūną, bet ir visą šeimą, taip pat būstą, kuriame jis gyvena. Pavyzdžiui, rodyklė nukreipia mane į paveikslėlį su vilku. Sakau: tėtis – vilkas, mama – vilkas, vaikas – vilko jauniklis, namai – guolis. Taigi, pradėkime žaidimą.

Įvertinę teisingus atsakymus, galite duoti vaikams baudų arba žetonų. Labai svarbu, kad vaikai sulauktų padrąsinimo už pagalbą draugams. Pasibaigus žaidimui, pralaimėjimai skaičiuojami ir nustatomas nugalėtojas.

Pamoka-išvyka susipažinti su mus supančiu pasauliu 2 jaunių grupė

Tema: „Laukiniai ir naminiai gyvūnai“

Pamoka apie susipažinimą su išoriniu pasauliu 2-oje jaunesniojoje grupėje tema „Laukiniai ir naminiai gyvūnai“

Tema: Laukiniai ir naminiai gyvūnai.

Skyrius: Idėjų apie mus supantį pasaulį ir apie mus kūrimas.

Grupė: antras jauniausias.

Įgyvendinimo forma: Kelionės.

Tikslas: Įtvirtinti jaunesnių vaikų žinias ikimokyklinio amžiaus apie laukinius ir naminius gyvūnus.

  • 1. Kognityvinis. Stiprinti vaikų žinias apie laukinius ir naminius gyvūnus. Ugdyti gebėjimą atskirti gyvūnus nuo jų jauniklių, teisingai koreliuoti jų vardus. Išplėskite vaikų akiratį supažindindami vaikus su naujais gyvūnais.
  • 2. Vystantis. Tobulėti psichiniai procesai vaikai: dėmesys, atmintis, mąstymas. Skatinti rišlios kalbos ir artikuliacinio aparato raidą tariant balsių garsus naudojant onomatopoėją.
  • 3. Ugdymas. Ugdyti meilės mus supančiam pasauliui jausmą, rūpestingą požiūrį į laukinės gamtos gyventojus.

Ankstesnis darbas:

Didaktinis žaidimas „Kas rėkia?

Gyvūnų piešimas naudojant trafaretus.

Gyvūnų transformacijos žaidimai.

Didaktinis žaidimas „Kas kur gyvena?

Gyvūnų modeliavimas iš plastilino.

Pasakų skaitymas: „Kolobokas“, „Trys lokiai“, „Vilkas ir septyni ožiukai“, „Lapė, kiškis ir gaidys“.

Mokėti mintinai eilėraščius apie gyvūnus.

rusai liaudies darželių eilėraščiai ir mįslės apie gyvūnus.

Pamokos planas:

  • 1. Įžanginė dalis (pokalbis) - 3 min.
  • 2. Pagrindinė dalis (kelionė) - 12 min.
  • 3. Baigiamoji dalis (pokalbis, žaidimas) - 5 min.

Pamokos eiga

I. Įžanginė dalis (pokalbis)

Vaikai įeina į salę.

  • - Vaikinai, ar jums patinka vaikščioti?
  • -Kur galiu eiti pasivaikščioti?
  • (Vaikų atsakymai.)
  • – Kai žmonės eina pasivaikščioti į tolimas vietas, tai vadinama kelionėmis.
  • – Kaip manote, kuo galite keliauti? (Vaikų atsakymai.)
  • – Keliauti galima ne tik pėsčiomis, bet ir lėktuvu, laivu, traukiniu. O šiandien leisimės į kelionę oro balionu.

II. Pagrindinė dalis (kelionė)

Jie įveda į salę balionas, pripūstas heliu.

Greitai griebkite virvę ir pradėkime kelionę.

Vaikai, laikydami baliono virvelę, dainuoja:

Skrendame oro balionu,

Oro balionu skrendame kaip paukščiai.

Taigi namas matomas ten tolumoje,

Norėtume, kad galėtume greitai nusileisti ant žemės.

Daina baigiasi, vaikai sustoja prie namų.

  • – Tai pirmoji mūsų stotelė. Įdomu, kas gyvena name? Kaip sužinoti? (Vaikų atsakymai.)
  • – Tai va, dabar pasibelsime ir paklausime, kas name gyvena. Vaikai beldžiasi į duris ir klausia:
  • - Labas, kas čia gyvena?

Dabar jis murkia, dabar žaidžia,

Tai kažkur bėga,

Bėga toli.

Ir kai jis grįš,

Miaukia ir nuo lėkštės

Geria žalią pieną.

  • -Ar atspėjai mįslę? Kas čia?
  • - Katė.
  • - Sakykite, vaikinai, katė yra naminis ar laukinis gyvūnas?
  • - Naminis.
  • – Kodėl manote, kad katė yra augintinė? (Vaikų atsakymai.)
  • – Kokius dar naminius gyvūnus pažįstate? (Vaikų atsakymai.)
  • - Paimkite jums patinkančio gyvūno nuotrauką ir suraskite jam kūdikį.
  • (Paveikslėliai dedami ant virvelių, naudojant skalbinių segtukus. Vaikai fotografuoja ir derina suaugusių gyvūnų nuotraukas su savo kūdikiais.)
  • - Dabar pavadink gyvūną ir jo kūdikį.

Vaikų atsakymai:

  • – Šuo turi šuniuką.
  • - Katė turi kačiuką.
  • - Vištiena turi vištieną.
  • - Karvė turi veršelį ir pan.
  • - Šauniai padirbėta. Pas mus atėjo augintiniai. Ar atpažinote juos? O jei sužinosi, pasakyk, kaip jie rėkia.

Rodome naminių gyvūnų ir jų mažylių nuotraukas. Vaikai taria, kaip šie gyvūnai rėkia.

Na, tęskime savo kelionę. Laikykite balioną už virvelės.

Skambant dainai, kelionė tęsiasi.

Štai ir vėl aukštyje, tolumoje šviečia saulė.

Debesims kylame vis aukščiau.

Skubame į žalią mišką,

Tyliau leisimės į proskyną.

Prie miško daina baigiasi.

  • – Tai mūsų antroji stotelė. Kur mes atsidūrėme? (Miške.)
  • – Kokie gyvūnai gyvena miške? (Vaikų atsakymai.)
  • – Kokie miške gyvenančių gyvūnų vardai? (Laukinis.)
  • - Pažiūrėk į ekraną. Laukiniai gyvūnai yra: kiškis, lapė, vilkas, ežiukas, voverė, lokys.

Vaikai žiūri į ekrane pasirodančius gyvūnus.

  • - Dabar pažaiskime jums jau pažįstamą žaidimą: išsirinkite paveikslėlį su gyvūnu ir suraskite jo kūdikį.
  • (Nuotraukos su gyvūnais dedamos ant medžių šakų. Vaikai fotografuoja ir derina suaugusių gyvūnų nuotraukas su savo kūdikiais.)
  • - Pavadinkite gyvūną ir jo kūdikį.

Vaikų atsakymai:

  • - Kiškis turi zuikį.
  • - Vilkas turi vilko jauniklį.
  • - Voverė turi voveraitės jauniklį ir pan.
  • - Mūsų pasivaikščiojimas po mišką baigėsi, laikas grįžti darželis.

Vaikai paima balioną už virvelės ir juda po salę.

Mūsų kelionė baigiasi

Mums laikas grįžti į darželį.

Mes neatsisveikiname su savo gyvūnais,

Visiems bus malonu juos pamatyti.

III. Baigiamoji dalis (pokalbis, žaidimas)

  • – Čia mūsų kelionė baigiasi. Grįžome į darželį. Žiūrėkite, šie gyvūnai pasiklydo ir neprisimena, kas kur gyvena. Jie prašo padėti jiems tai išsiaiškinti. Visi gyvūnai turi būti laikomi dviejose proskynose. Ant vienos „skyros“ yra namo, kitoje - miško simbolis. Vaikai išdėlioja paveikslėlius, kuriuose vaizduojami laukiniai ir naminiai gyvūnai, į dvi „skyras“.
  • - Puiku, jie padėjo gyvūnams tai išsiaiškinti.
  • - Ar tau patiko mūsų pasivaikščiojimas? (Taip.)
  • -Kur mes buvome? (Miške ir prie namo.)
  • – Kokius gyvūnus prisiminėme? (Apie laukinius ir naminius.)
  • – Šiandien tau sekėsi labai gerai, todėl pamokos pabaigoje noriu pažaisti su tavimi.

Žaidžiamas žaidimas: vaikai užsideda kepures su gyvūnėliais ir jais virsta. Jie groja pagal muziką ir laksto po proskyną. Gavę signalą, jie slepiasi namuose: laukiniai gyvūnai - prie miško simbolio, naminiai gyvūnai - prie namo simbolio.

Techninės mokymo priemonės: magnetofonas su muzikos įrašu.

Didaktinė medžiaga:

  • 1. Paveikslėlių rinkiniai, kuriuose vaizduojami laukiniai ir naminiai gyvūnai bei jų jaunikliai.
  • 2. Kortelės su simbolis miškai ir namai.
  • 3. Namo išplanavimas.
  • 4. Medžių maketai.
  • 5. Gyvūnų kepurės.

Supažindinimo su išoriniu pasauliu pamokos santrauka

„Laukiniai gyvūnai žiemą“

(vyresnioji grupė)

Korekcinio ugdymo tikslai: Idėjų apie laukinius gyvūnus, jų savybes plėsti ir gilinti išvaizda ir gyvenimo būdą. Dalyko ir veiksmažodžių žodyno, ženklų žodyno suaktyvinimas tema „Laukiniai gyvūnai žiemą“.

Kalbos gramatinės struktūros tobulinimas (skaitvardžių derinimas su daiktavardžiais lytimi, skaičiumi, didžiąja raide). Kalbos sintaksinės struktūros tobulinimas.

Korekcinės ir lavinimo užduotys. Darnios kalbos ugdymas (mini pasakojimų apie gyvūnus kūrimas), vizualinio dėmesio, loginis mąstymas, kalbos derinimas su judesiu, vikrumas.

Korekcinės ir auklėjamosios užduotys. Bendradarbiavimo, tarpusavio supratimo, geranoriškumo įgūdžių formavimas. Puoselėti meilę ir atsargus požiūrisį gamtą.

Medžiagos ir įranga pamokai:

Ekranas ir išdėstymas žiemos miškas, didelė lėlė Klausimas Počemučkinas, kurio kišenėse yra atvirutės su užduotimis vaikams, atvirutės su laukinių gyvūnų siluetais, su skaičiais, laukinių gyvūnų žaislai, molbertas, snaigė.

Preliminarus darbas:

Žiūrėti laukinių gyvūnų iliustracijas ir kalbėti apie juos.

Istorijos: L.N. Tolstojus „Avinėliai ir vilkas“, V. Bianki „Jauniklių maudynės“, A. K. Tolstojus „Lapė Patrikejevna“, E. Charušinas „Vilkas“, „Meška ir jaunikliai“, N. Sladkovas „Lapė ir ežiukas“, „Lapė ir kiškis“, G. Snegirevas „Meškiukas“.

Pasakos: „Vaikai ir vilkas“, „Kolobokas“, „Trys lokiai“ (Aranž. L. Tolstojus), „Maša ir lokys“ (Aranž. M. Bulatovas), „Lapė, kiškis ir gaidys“, „Vilkas ir septyni maži vaikai“, „Lapė su kočėlu“ (Aranž. M. Bulatovas), „Lapė ir ąsotis“ (Aranž. K. D. Ušinskis), C. Perrault „Raudonkepuraitė“.

Didaktiniai žaidimai: „Kada tai atsitinka?“, „Kieno čia namai?“, „Kas ką valgo?“, „Kas pasiklydo?“, „Atspėk, kas tai?“.

Žaidimai - dramatizacija: B. Zakhoder „Ežiukas“, S. Marshak „Ežiukas ir lapė“.

Pamokos eiga.1. Įvadinė dalis.

Pedagogas: Vaikai, pažiūrėkite, kokia graži snaigė! Kas pateko į rankas, turi pasakyti bet kokį žodį apie žiemą ir atsisėsti ant kėdės.

Vaikai. Šerkšnas, sniegas, šerkšnas, ledas, bukas, Snow Maiden, slidės, rogės, pūga, pūga...

2. Pagrindinė „Kelionė į žiemos mišką“ dalis.

Auklėtojas. Dabar mes eisime į kelionę, bet spėkite, kur. Užsimerk.

(Skamba muzika. Mokytojas ekrane atidaro užuolaidą su žiemos miško maketu.)

Auklėtojas. Pažiūrėk, kur mes atsidūrėme?

Vaikai. Atsidūrėme miške.

Auklėtojas. Koks čia metų laikas?

Vaikai. Žiema.

Auklėtojas. Koks gražus žiemos miškas! Viskas padengta sniegu, kaip purus kilimas. Ramu – ramu miške. O dabar saulė pakilo.

(Ekrane įjungia lemputę)

Pasakyk man, kas gyvena šiame miške?

Vaikai. Šiame miške gyvena vilkas, lapė, kiškis, voverė.

Auklėtojas. Kaip vienu žodžiu pavadinti šiuos gyvūnus?

Vaikai. Laukinis.

Auklėtojas. Pagalvok ir pasakyk, ar visus laukinius gyvūnus galima pamatyti žiemą?

Vaikai. Ne, ne visi.

Auklėtojas. Kodėl?

Vaikai. Meškos ir ežiai žiemoja ir miega iki pavasario.

(Pasibeldžia į duris, „įeina“ lėlė Klausimas Pochemuchkinas)

Klausimas. Sveiki bičiuliai! Kaip džiaugiuosi vėl tave matydamas! Atsinešiau naujų mįslių.

  • Iš viršaus kyšo krūminė uodega.
  • Kas yra šis keistas gyvūnas?

    Smulkiai susmulkinkite riešutus.

    Na, žinoma, yra...

  • Dieną naktį jis slankioja po mišką,
  • Grobio ieško dieną ir naktį.

    Jis vaikšto - tyliai klaidžioja,

    Ausys pilkos, stačios.

  • Bėga per sniegą ir vingiuoja.
  • Iki vasaros jis pakeičia kailinius.

    Jūs nematysite jo sniege,

    Vilkas ir lapė įsižeidžia.

  • Kas yra didžiausias miške?
  • Kas yra turtingas ir nešioja kailį?

    Kas iki pavasario guli

    Ar jis sapnuoja dieną ir naktį?

    (Turėti)

    Klausimas. Šauniai padirbėta! Prieikime arčiau ir pažiūrėkime į juos. Žiūriu ir tiesiog nesuprantu, ką bendro turi visi gyvūnai?

    Vaikai. Visi gyvūnai turi galvą, snukį, letenas, uodegą...

    Klausimas. Visada pamirštu, kuo dengiami gyvūnų kūnai?

    Vaikai. Gyvūno kūnas yra padengtas kailiu.

    Klausimas. Pasakyk man, prašau, kokia tai lapė?

    Vaikai. Lapė raudona, pūkuota, gudri...

    (Klausimas prašo vaikų papasakoti apie vilką, kiškį, voverę, lokį)

    Klausimas. O žiūrėk, visi gyvūnai turi savo kūdikius! Ar žinai, kas turi ką?

    Žaidimas "Kas turi ką?"

    Klausimas. Pasakyk man, kas yra lapė?

    Vaikai. Lapė turi jauniklius.

    Auklėtojas. Klausimas, ką tai žiūri iš tavo kišenės?

    Klausimas. Tai yra skaičiai, aš juos nuolat maišau. Padėkite man juos prisiminti!

    Auklėtojas. Vaikinai, padėkime Pochemučkinui! Ant stalo stovi žaislai: lapių jaunikliai, voveraitės, meškiukai. Suskaičiuokite, kiek jų yra, ir šalia padėkite norimą skaičių.

    Žaidimas „Parodyk skaičius“

    (Vaikai atlieka užduotį, o Klausėjas klausia, kiek žaislų, kokį skaičių padėjo, kodėl)

    Klausimas. Ačiū! Dabar prisimenu visus skaičius. Pažaiskime?

    Žaidimas „Į laistymo duobę“

    Vieną dieną miško takeliu (vaikai ramiai vaikšto ratu

    Gyvūnai nuėjo į vandenį. vienas po kito)

    Briedžio veršelis trypčiojo už briedžio motinos (Jie vaikšto, garsiai trypdami)

    Lapė sėlino už motinos lapės (Sėlina ant pirštų galiukų)

    Ežiukas riedėjo paskui savo motiną (Lėtai pritūpęs

    judeti i prieki)

    Meškiukas sekė meškos motiną (Jie braižo)

    Voveraitės kūdikiai šokinėjo paskui voverės motiną, (Jie šokinėja pritūpę)

    Už motinos kiškio yra įstrižai kiškiai (jie šuoliuoja ištiesintomis kojomis)

    Vilkas vedė vilkų jauniklius iš paskos (Jie vaikšto keturiomis)

    Visos mamos ir vaikai nori prisigerti. (Veidą sukite ratu, atlikite judesius

    liežuvis - „plautas“)

    Klausimas. Vaikinai, ar tiesa, kad voverė gyvena duobėje?

    Vaikai. Ne! Voverė gyvena įduboje.

    Klausimas. Oi, kaip įdomu! Pasakykite mums, kur gyvena laukiniai gyvūnai.

    Žaidimas „Kur jie gyvena?

    Vaikai. Lapė gyvena duobėje.

    Meška miega duobėje.

    Kiškis neturi namų, miega po krūmu, po egle, sniego pusnyse.

    Vilkas gyvena duobėje.

    Ežiukas žiemą miega duobėje.

    Klausimas. Ačiū vaikinai! Ir turiu dar vieną prašymą! Papasakokite daugiau apie šiuos gyvūnus.

    (Mokytojas ant molberto uždeda atvirutes su laukinių gyvūnų siluetais)

    Auklėtojas. Pasakykite klausiančiajam, kas tai yra. Kokius jis turi jauniklius? Kur jis gyvena. Įvardykite, koks tai gyvūnas pagal jo buveinę.

    Tai lokys. Jis turi jauniklius. Žiemą jis miega kieme. Meška yra laukinis gyvūnas.

    Klausimas. Labai ačiū, Vaikinai! Aš tiek daug išmokau! Aš eisiu savo draugams viską papasakoti. Viso gero!

    (Klausimas Pochemučkinas „išeina“).

    3. Baigiamoji dalis.

    Auklėtojas. Taigi mūsų klausytojas Whychkinas išėjo. Dabar jis daug ko išmoko ir tikriausiai užduos mažiau klausimų. Kaip manote, ar gyvūnams gera gyventi miške?

    Vaikai. gerai. Tai jų namai. Miškas juos maitina.

    Auklėtojas. Kaip žmonės turėtų elgtis miške?

    Vaikai. Negalite nieko laužyti miške ar vaikytis gyvūnų. Turime saugoti grožį. Miškas neturi būti užterštas.

    Auklėtojas. Počemučkiną džiuginote savo atsakymais, daug jam pasakėte, buvote draugiškas. O dabar laikas grįžti iš žiemos miško į mūsų darželį.


    Chukhmanova Marija Aleksandrovna

    1. Organizacinis momentas.

    Vaikinai, dabar aš jums užminsiu mįslę. Kai atspėsite, sužinosite, kas ateis į jūsų klasę.

    „Kas mikliai šokinėja per medžius

    Ir lipa į ąžuolus?

    Kas slepia riešutus įduboje?

    Džiovinti grybus žiemą?

    Teisingai, tai voverė. Ir štai ji. Kas tai jos letenose? Kažkoks laiškas (mokytojas skaito).

    „Skubiai ateik, skubiai padėk!

    Vedlys mus išgąsdino.

    Jis užkalbėjo mus visus.

    Mes pamiršome, kas esame.

    Padėk man, padėk.

    Ir tu skubiai mus sutaikysi! (miško gyventojai)

    2. Pokalbis.

    Vaikinai, pasakykite man, kas tie miško gyventojai? Pavadinkite juos. (Vaikai išvardija laukinius gyvūnus). Kokie miške gyvenančių gyvūnų vardai? (laukinis, miškas). Kodėl jie taip vadinami? (Jie gyvena miške, patys gauna maisto, statosi namus, rūpinasi savo jaunikliais). Kas atsitiko glostantiems gyventojams? Ar galime jiems padėti? Tada pasakysime stebuklingus žodžius, kad atsidurtume miške:

    1, 2, 3, 4, 5 - einame į mišką gelbėti gyvūnų. (Skamba muzika, vaikai įeina į grupę). Štai mes miške.

    3. D/i „Atspėk pagal aprašymą“.

    Vaikinai, žiūrėk! Miške daug medžių, bet gyvūnų visiškai nesimato. Kas yra šios baltos kortelės, gulinčios po medžiais? Norėdami tai sužinoti, turite atidžiai klausytis, ką sako voverė. Kai tik atspėsite, kas tai yra, kortelę galima apversti. (Rasti pėdsakus).

    Piktas, alkanas, pilkas (vilkas)

    Mažas, ilgaausis, pilkas arba baltas (kiškis)

    Raudonplaukė, gudri, gudri, pūkuota (lapė)

    Didelis, gremėzdiškas, kuokas (meška)

    Mažas, dygliuotas, pilkas (ežiukas)

    Kanopomis liesdamas žolę, gražus vyras eina per mišką, eina drąsiai ir lengvai, plačiai išskėtus ragus (briedis)

    Mažas raudonas gyvūnas, šokinėjantis ir šokinėjantis palei šakas (voverė)

    (Kaip jie pavadinti, atsidaro dalykinės kortelės ir pasirodo gyvūnai.)

    Štai, voveraitė, vaikai vardijo miško gyvūnėlius. O dabar susėsime ant miško kelmų ir pavadinsime gyvūnų jauniklius.

    4. Pirštų gimnastika.

    Tai zuikis

    Tai voverės jauniklis

    Tai lapės jauniklis

    Tai vilko jauniklis

    O šis skuba, mieguistai krūpčioja

    Rudas, pūkuotas, linksmas meškiukas.

    Kurio iš miško gyvūnų neįvardinome? (ežiukas).

    5 . Eilėraštis „Kiekvienas turi savo namus“.

    Voverė, Adeline nori tau papasakoti eilėraštį:

    „Prie lapės giliame miške

    Yra skylė – patikimi namai.

    Dygliuotas ežiukas po krūmais

    Grėbia lapus į krūvą.

    Šleivapėdystė miega duobėje,

    Jis čiulpia leteną iki pavasario.

    Kiekvienas turi savo namus.

    Jame visiems šilta ir patogu.“

    6.D/i "Kas kur gyvena?"

    Voverė nori sužinoti, ar žinai, kur gyvena laukiniai gyvūnai? Kaip vadinasi jų namai?

    Vaikų atsakymai. (Vaikai paima gyvūną ir atsineša į savo namus).

    Lapė gyvena duobėje, lokys miega duobėje, vilkas gyvena duobėje. Ar kiškis turi namus? (Jis slepiasi po krūmais). Kur aš gyvenu? Ar tu žinai? - klausia voveraitė. (Tuščiaviduryje).

    Kiekvienas žmogus turi būstus, kurie vadinami skirtingai. Taigi mes jiems priminėme.

    7.D/i "Kas ką myli?"

    Vaikinai, voverės laiške buvo parašyta, kad gyvūnai pamiršo, ką turėtų valgyti ir ką gerti. Padėkime jiems. Žinote, ką valgo laukiniai gyvūnai, tiesa?

    Ant lentos yra dalykinės kortelės (avietės, medus, kankorėžiai, grybai, obuoliai, kopūstai, morkos, riešutai, žolė, pelė, kiškis).

    Vaikinai, pasirinkite kortelę. Pasakyk man, kuris iš gyvūnų ką mėgsta valgyti.

    Kiškis - morkos, kopūstai,

    Voverė – riešutai, grybai,

    Ežiukas - grybai, obuolys,

    Meška - grybai, uogos,

    Vilkas mėgsta triušius

    Lapė medžioja pelių, kiškių ir vištų.

    O dabar parodysime, kaip kažkas juda.

    8. Kūno kultūros užsiėmimas „Kas kaip juda?

    Karštą dieną miško takeliu

    Gyvūnai nuėjo į vandenį.

    Už motinos lapės sėlino lapė.

    Už savo ežiuko motinos sėlino mažas ežiukas.

    Meškiukas sekė meškos motiną.

    Voveraitės jaunikliai šoko paskui voveraitę.

    Už motinos kiškio yra pasvirę kiškiai.

    Vilkė vedė vilkų jauniklius

    Visos mamos ir vaikai nori prisigerti.

    9.D/i „Baik sakinį“.

    Voverė kreipiasi į tave su prašymu. Ji turi sakinio pradžią, ji turi baigti sakinį ištardama priešingą reikšmę turintį žodį.

    Žiemą kiškis baltas, o vasarą...

    Kiškis turi trumpą uodegą ir ausis...

    Voverė žiemą pilka, o vasarą...

    Voverė turi ilgą uodegą, o kiškis...

    Voverė gyvena įduboje, o lapė...

    Lapė gudri, o kiškis...

    Kiškis pūkuotas, o ežiukas...

    10.D/i „Ketvirtasis ratas“.

    Piktasis burtininkas sumaišė visus gyvūnus. Padėkite man išsiaiškinti, kas čia yra keistas?

    Lapė, lokys, kiškis, genys

    Vilkas, ežiukas, lapė

    Kiškis, dramblys, lokys, voverė

    Ežiukas, meškiukas, kiškis, lapė

    Vištiena, voverė, ežiukas, lapė

    Voverė padėkoja už pagalbą ir siūlo skanėstą – grybus.

    Vaikai dėkoja voverei už skanėstą.

    Ir tau ir man laikas grįžti į darželį. Tarkime magiškus žodžius.

    1, 2, 3, 4, 5 – vėl atėjome į grupę