Įvairūs skirtumai

Pamokos antroje jaunesniojoje grupėje tema „pavasaris“ santrauka. Pamokos santrauka tema „Pavasaris“ antroje jaunesniųjų grupėje

Pamokų užrašai antrajai jaunesniajai grupei šia tema

GCD santrauka antroje minoroje ikimokyklinio ugdymo įstaigos grupė V švietimo sritis "Kognityvinė raida“ tema „Pas mus ateina pavasaris!

Tikslas:
ugdyti pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikų pažintinę veiklą
Užduotys:
Švietimas:
- formuoti pažintinį susidomėjimą ir pažintinė veikla vaikas, naudodamas kalbą ir meninę veiklą sveikatą tausojančiomis sąlygomis;
- įtvirtinti ir patikslinti vaikų žinias apie pavasario pokyčiai gamtoje;
- tobulinti vaikų aplikacijų ir putų gumos „įspaudų“ technikos įgūdžius.
Švietimas:
- skatinti smalsumo ir pažintinės motyvacijos pasireiškimą;
- plėsti žodyną tema „Pavasaris“, skatinti vaikų protinę ir kalbinę veiklą.
Švietimas:
- išlaikyti susidomėjimą pažinti supančio pasaulio įvairovę;
- ugdyti emocinį reagavimą, atsargus požiūris ir meilė gamtai.
Preliminarus darbas
- stebėjimai einant;
- eilėraščių ir dainelių apie pavasarį mokymasis;
- piešti varveklius ant stogo, saulę debesyse;
- skaityti, žiūrėti knygas apie metų laikus, apie pavasarį;
- pokalbis apie sezoninius gamtos pokyčius, apie natūralus fenomenas;
- žaidimų veikla (didaktinis žaidimas„Kada tai atsitiks?“, žodžių žaidimas „Kas papildomai?“, siužetas - vaidmenų žaidimai„Eime taku į mišką“ kūrybiniai žaidimai"Vieną dieną ankstyvas pavasaris»);
-iliustracijų nagrinėjimas temomis „Pavasaris“, „Žmonių darbai pavasarį“, „Pavasario miške“;
- sprendimas problemines situacijas„Kaip padėti paukščiams pavasarį“.
Subjektinė-erdvinė aplinka
- Gamtos kampelis;
- kilimas „Gyvūnai ir paukščiai pavasarį“;
- paroda" Pavasario gamta»;
- meno galerija „Sveiki, pavasari“;
- medžių ir krūmų maketai;
- nešiojamas kompiuteris;
- įranga ir medžiagos vaikų produktyviai veiklai.
Medžiaga
saulės modelis, kostiumas "Saulė" suaugusiam, mergaitei - vainikas ir šluota pavasarį, paveikslų rinkinys apie pavasarį, garso įrašai, nešiojamas kompiuteris, pristatymas "Pavasaris", piešimui: ½ albumo lapo su stiebais ir lapai, šepečiai, geltonas guašas, antspaudai iš kempinių, aplikacijai: ½ albumo lapo su medžių siluetais be lakštų, žali lapai, klijai, šepečiai, servetėlės, padėkliukai, šluostės, Voskobovich aikštės visiems vaikams, laukinių gyvūnų ir paukščių siluetai, juodi pieštukai visiems vaikams
Vaikų užsiėmimų rūšys:
žaidimų, bendravimo, pažinimo, socializacijos, produktyvumo, suvokimo grožinė literatūra, variklis.
Naudotas modernus švietimo technologijos:
- lošimas;
- problemiškas;

IRT;
- tausoti sveikatą;
- orientuotas į asmenybę.
Tikėtini Rezultatai:
- rodo smalsumą ir susidomėjimą jį supančio pasaulio pokyčiais, domisi priežasties-pasekmės ryšiais,
- bendravimo procese aktyviai bendrauja su bendraamžiais ir suaugusiais,
- kalboje gali vartoti naujus žodžius ir posakius,
- rodo emocinį reagavimą, atidų ir rūpestingą požiūrį į gamtą.
Patekimas į pamoką.
Pedagogas: Visi vaikai susirinko į ratą,
Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.
Tvirtai laikykite rankas
Ir šypsosi vienas kitam.
Visi šypsokimės ir dalinkimės gera nuotaika vieni su kitais ir su svečiais. Pasisveikink su jais.
Girdisi verksmas
Probleminės žaidimo situacijos nustatymas.
Pedagogas: Kas verkia už durų? (Mokytojas – Sunny įeina) Net saulė atėjo pas mus pažiūrėti į tavo akinančias šypsenas. Kodėl tu verki, mieloji? Kas tave įskaudino?
Saulė: Mieli vaikinai! Atsitiko bėda! Atėjo pavasaris, bet miškas nepabunda. Negaliu pažadinti paukščių, gyvūnų, medžių ir gėlių.
Auklėtojas: Ką daryti? Ar galime kaip nors padėti Sunny? Kaip mes galime padėti? Ką reikėtų daryti? (vaikų atsakymai)
Padėkime, vaikinai, miškui pabusti. (Taip)
Pristatymas „Pavasaris“.
Auklėtojas: Bet prieš eidami pažadinti miško iš miego, turime prisiminti pavasario ženklus ir skaidrės apie pavasarį mums tai padės. („Pavasario“ pristatymo ir pokalbio apie turinį rodymas)
Žaidimas - dramatizacija „Pavasari, kaip tu?
Pedagogas: Vaikinai, žiūrėk, tarp mūsų yra mergina - Pavasaris (aš užsidedu vainiką ant galvos, duodu šluotą į rankas)
Na, pavasari, kaip tu?
- Turiu valyti.
Kam tau reikia šluotos?
- Nuvalykite sniegą nuo kalno.
Kam tau reikalingi srautai?
- Nuplaukite šiukšles nuo takų
Kam tau reikalingi spinduliai?
- Valymui taip pat:
Išdžiovinsiu veją
Pakviesiu į pavasario mišką.
Pedagogas: Štai kiek rūpesčių turi pavasaris. Ačiū tau, pavasari, už pakvietimą. Vaikinai mielai tau padės, o saulė pažadins mišką iš miego.
– O dabar – eime!
Greitais žingsniais link mūsų artėja pavasaris
Ir sniego pusnys tirpsta po kojomis.
Matosi greitai atšilę lopai laukuose,
Tai reiškia, kad pavasaris turi labai šiltas kojas.
Valčių išdėstymas iš Voskobovičiaus aikštės.
Pedagogas: Pavasarį, vaikinai, kaip sakei, sniegas tirpsta, susidaro daug vandens, teka upeliai. Kad nesušlaptų kojos ir greičiau patektume į mišką, pasigaminkime su jumis laivelius ir plaukiokime jomis.
Gaminsime juos iš tokių kvadratų (Voskobovičiaus kvadratai) Padėkite kvadratus kampais į save, dabar sulenkiame viršutinį ir apatinį kampus į vidurį ir gauname saldainį, dabar sulenkite saldainį per pusę, taip gausime valtį . Maudykimės! Štai ir mes!
- Labas, miške! Tankus miškas!
Pilna pasakų ir stebuklai
Atverk viską, neslėpk,
Matote, mes esame mūsų!
Didaktinis pratimas „Atspėk pagal siluetą“.
- O, vaikinai, pažiūrėkite, kas čia miega?
-Tai gyvūnai ir paukščiai. Kuris? (Laukinis)
– Kokius gyvūnus ir paukščius čia matote? Ko jiems trūksta?
- Nupieškime jiems akis, kad jie pabustų!
Atsipalaidavimas „Gėlė“.
Pedagogas: Parodykime, kaip gamta bunda pavasarį (imu saulės maketą)
P. I. Čaikovskio garso įrašas „Balandis“
- Šiltas spindulys nukrito ant žemės --- (vaikai tupi, galvos ir rankos nuleistos)
Ir pašildydavo jame sėklą
-Iš sėklos išlindo daigas, ---(atsistokite, pakelkite rankas aukštyn, išskleiskite jas į šonus)
Išaugo iš daigelio graži gėlė!
-Gėlė lepinasi saulėje, ---(vaikai pakelia galvas ir
Kiekvieną žiedlapį apšviesdami šiluma, jie pasuka sekti saulę)
Pasuka galvą sekti saulę.
Produktyvi vaikų veikla pagal pogrupius.
Auklėtojas: Puiku vaikinai! Esate labai geri pagalbininkai. Bet žiūrėk, Sunny vis tiek liūdna. Įdomu kodėl? (Vaikų atsakymai)
Teisingai atspėjote, medžiai dar nepabudo, stovi be lapų, o gėlės nežydi. Ar galime tai sutvarkyti?
Vaikinai, papuoškime medžius lapais ir padėkime gėlėms žydėti. Darbas pogrupiuose.
1 pogrupis - pieškite kiaulpienių žiedus naudodami antspaudą - kempinę ir geltoną guašą
2 pogrupis – įklijuokite žalius lapus ant medžių siluetų.
Sunny: Kurie? gražūs medžiai ir tu turi gėlių! Ačiū, vaikinai, kad padėjote man pažadinti mišką!
Klausausi įrašo „Uratai ir paukščiai“.
Auklėtojas: Ir pavasario miške pasidarė taip gražu! Užmerkime akis ir įsiklausykime į pavasario garsus.
Pamokos santrauka.
Pedagogas: Šiandien nuveikėme daug naudingų dalykų: kalbėjome apie pavasarį, padėjome Saulei pažadinti apsnūdusį mišką. Šiandien visi padarė viską, ką galėjo. Šauniai padirbėta! Dabar laikas grįžti į grupę. Magija tęsiasi. Užsimerkėme.
- Apsisuk pats,
Grįžk į darželį.
Štai mes namie.

Programos turinys:

Mokykite vaikus laiku Naujas žaidimas geometrinių formų lankstymui parinkti tinkamo dydžio ir spalvos pagaliukus;

- ugdyti ikimokyklinukų elgesio kultūrą, domėjimąsi matematikos pamokomis.

Medžiaga: mini baseinas su vandeniu; antys; kūgiai; rutulys, ratas; galvosūkiai; pagaliukų pagal vaikų skaičių.

Klasių pažanga antroje jaunesniųjų grupėje matematikoje

Mokytoja (skaito eilėraštį apie pavasarį vaikams)

Pavasaris ateina pas mus

Greitais žingsniais,

Ir sniego pusnys tirpsta po kojomis.

Juodi atšildyti pleistrai

Matosi laukuose.

Pavasarį galite pamatyti labai šiltas kojas.

Auklėtojas. – Ar jūs, vaikai, norite aplankyti pavasarį? (Taip) Todėl einame keliu. Tačiau kelias nebus lengvas, reikės mokėti skaičiuoti, žinoti geometrines figūras, spręsti įvairius uždavinius. Ar galime susitvarkyti? Tada eime.

Vaikai prieina prie mini baseino, kuriame plaukioja antys.

Auklėtojas. - Žiūrėkit, vaikai, kaip džiaugiasi ančių motina ir maži ančiukai, kad atėjo pavasaris. Jie plaukia ir neria. Suskaičiuokime juos.

Atsakydamas mokytojas pakeičia ančiukų skaičių. Vaikai skaičiuoja ir juda toliau. Jie eina į mišką. Skamba įrašas – paukščių balsai.

Auklėtojas. - Klausykite, vaikai, kaip paukščiai džiaugiasi pavasariu. Kuris iš jų taip garsiai beldžiasi? (mednis)

Jis nori išgirsti, kaip mes galime skaičiuoti.

Žaidimas "Medulys"

(Vaikai skaičiuoja pagal ausį)

Dnygė giria vaikus ir rodo kelią į Pavasarį. Vaikai juda toliau. Staiga iš viršaus krenta kūgiai. Mokytojas kviečia vaikus prisėsti ant rąsto ir atsipalaiduoti. Du vaikams krepšelius duoda, pakviečia pažaisti, kas surinks daugiau kūgiai. Vaikai renka, kiekvienas skaičiuoja surinktus spurgus, tikrina, kas turi daugiau, o kas mažiau.

Žaidimas „Surinkite kūgius“

Ar tai irgi guzas? Ne, tai geometrinė figūra – rutulys. Į kokią figūrą ji panaši? (Ant apskritimo.)

Palyginimas su ratu, vaikų apžiūra.

Didaktinis žaidimas „Kas atsitinka kaip kamuolys“

Skamba melodija. Pasirodo pavasaris. Vaikai sveikinasi. Vesna sako girdėjusi, kaip vaikai atliko užduotis, ir giria juos. Siūlo klausytis matematikos uždavinių ikimokyklinukams.

Zuikis pakėlė ausis -

Jis turi gerą klausą.

Kas mums dabar tikrai pasakys:

Kiek ausų turi du triušiai?

Gaidys nuskriejo ant tvoros

Ir ten sėdi dar vienas.

Kiek iš viso yra gaidžių?

Trys linksmos katės

Žaidėme ant žolės.

Staiga vienas pasislėpė.

Kiek liko?

Varlės šokinėja – qua-qua-qua!

Oi, kokia minkšta žolė.

Čia yra vienas, o yra du.

Kiek jų yra žolėje?

Pavasaris. - Puiku vaikai! Ar tau patinka žaisti? Turiu dar vieną žaidimą.

Žaidimas „Sukurk figūrą“

Mokytojas parodo kortelę su paveikslėliu geometrinė figūra. Vaikai įvardija figūrą ir pastato ją iš pagaliukų. Suskaičiuokite figūros kraštinių skaičių ir trikampio ar kvadrato kampų skaičių.

Pavasaris giria vaikus ir kviečia šokti. Vaikus vaišina saldžiais sausainiais.

Tema: „Pas mus ateina pavasaris“.

Tikslas: Žinių apie pavasarį įtvirtinimas pasitelkiant kalbą ir meninę veiklą.

Praturtinkite vaikų žodyną įvairiais apibrėžimo žodžiais.

Užduotys:

Vystantis: Žodyno plėtimas tema „Pavasaris“. Skatinkite vaikų mąstymą ir kalbos aktyvumą. Ugdykite ritmo jausmą.

Švietimas: ugdyti emocinį reagavimą, rūpestingą požiūrį ir meilę gamtai.

Žodyno aktyvinimas: Pavasaris, pavasario ženklai: šilta, tirpsta sniegas, varvekliai ant stogų, paukščiai skrenda iš šiltų šalių, pabunda medžiai.

Tausojanti sveikatą technologijas: tobulėjimo pratimas kalbos kvėpavimas„Padėkime vėjui“, psicho-gimnastika „gėlė“.

Technologijos ITK: garso įrašai „skambantis juokas“, „Uratai ir paukščiai“, P.I. Čaikovskio „Balandis“.

Rūšys veikla: žaidimai, komunikabilumas, pažinimas, socializacija, sveikata, grožinės literatūros skaitymas, produktyvus,

Preliminarus Darbas: Stebėjimai pasivaikščiojant, eilėraščių ir dainų apie pavasarį išmokimas mintinai, pokalbiai, varveklių piešimas ant stogo, saulė debesyse, paukščių namelio aplikacija.

Įranga: saulės maketas, pavasarinis vainikas ir šluota mergaitei, vokas su miegančio lokio iliustracija, paveikslų rinkinys apie pavasarį, garso įrašai, piešimui: ½ albumo lapo, teptukai, geltonas guašas.

Planuoti GCD:


  1. Organizacinis momentas: 2 min.: pratimas „Nusišypsokim vieni kitiems“, Z. Aleksandrovos eilėraštis „Saulė“,

  2. Pokalbis apie paveikslus „Pavasaris“ 5 min.:
- 4 paveikslų apžiūra, pokalbis apie turinį,

Kalbinio kvėpavimo lavinimo pratimas „Padėkime vėjeliui“

Eilėraščio „Pavasario rūpesčiai“ dramatizacija.

Klausausi įrašo „Uratai ir paukščiai“


  1. Kūno kultūra „Gėlė“ 2 min.

  2. Norėdami motyvuoti piešti, skaitykite šarkos laišką „Padėk pažadinti lokį“.

  3. „Spindinčios saulės“ piešimas. 5 minutės.

  4. GCD rezultatas. Skatinant visus vaikus 1 min.
Judėti OD:

Vosp: Visi vaikai susirinko į ratą,

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.

Tvirtai laikykite rankas

Ir šypsosi vienas kitam.

Visi šypsokimės ir dalinkimės gera nuotaika vieni su kitais ir su svečiais. Pasisveikink su jais.

Pasigirsta juokas.

Vosp: Kas tas juokiasi už durų? (Rodo saulės modelį) Net saulė atėjo pas mus pažiūrėti į tavo akinančias šypsenas. Kas nori papasakoti eilėraštį apie saulę?

Vaikai: (neprivaloma) Debesis pasislėpė už miško,

Saulė žiūri iš dangaus.

Ir toks grynas

Geras, švytintis.

Vosp: Kodėl saulę vadiname „gera“?

Vaikai: Tai sušildo mus visus, gyvūnus, žemę.

Kviečiu vaikus sėdėti ant kėdžių,

Ant lentos pakabinu saulės modelį.

Vosp: Koks dabar metų laikas? Koks metų laikas pavaizduotas nuotraukose?

Kaip atspėjote, kad pavasaris? (žiūrime iliustracijas po vieną)

Sniegas tirpsta, daug upelių, aplinkui balos,

Ant stogų yra daug varveklių,

Saulė šviesesnė ir šiltesnė,

Medžiai bunda

Vaikai apsirengę šviesiomis striukėmis,

Jie kabina paukščių namelius, nes greitai atkeliaus paukščiai iš šiltų kraštų.

Vosp: Kaip manote, koks vėjas pučia pavasarį: šiltas ar šaltas?

Žinoma, šilta, silpna. Padėkime jam, lengvai papūskime į delną.

Kaip skamba vėjelis? (sh-sh-sh) - vaikai tyliai, garsiai, vėl tyliai šnypščia.

Vosp: Vaikinai, žiūrėk, tarp mūsų yra mergina - Pavasaris (aš užsidedu vainiką ant galvos, duodu šluotą į rankas)

Na, pavasari, kaip tu?

Turiu valyti.

Kam tau reikia šluotos?

Nuvalykite sniegą nuo kalno.

Kam tau reikalingi srautai?

Nuplaukite šiukšles nuo takų

Kam tau reikalingi spinduliai?

Valymui taip pat:

Išdžiovinsiu veją

Pakviesiu į pavasario mišką.

Vosp: Štai kiek bėdų turi pavasaris. Ačiū tau, pavasari, už pakvietimą. Ir taip gera pavasario miške! Užmerkime akis ir įsiklausykime į pavasario garsus.

garso įrašas „Uratai ir paukščiai“

Vosp: Parodykime, kaip gamta bunda pavasarį (aš paimu saulės modelį)

P. I. Čaikovskio garso įrašas „Balandis“

Šiltas spindulys nukrito ant žemės ---(vaikai tupi, galvos ir rankos nuleistos)

Ir pašildydavo jame sėklą

Iš sėklos išdygo daigas, ---(atsistokite, pakelkite rankas aukštyn, išskleiskite jas į šonus)

Iš daigelio išaugo graži gėlė!

Gėlė kaitinasi saulėje, ---(vaikai pakelia galvas ir

Kiekvieną žiedlapį apšviesdami šiluma, jie pasuka sekti saulę)

Pasuka galvą sekti saulę.

Pasigirsta beldimas.

Vosp: (Paimu voką nuo palangės) Vaikai, šarka atsiuntė mums laišką iš miško.

(Išimu nuotrauką ir skaitau) „Padėk pažadinti lokį“

Meška miega ir nežino, kad pavasaris jau atėjo

Nupieškime ryškią pavasario saulę ir siųskime piešinius meškiukui

Vaikai piešia saulę.

Vosp: Kokia ryški grupė tapo nuo jūsų piešinių! Kokios nuostabios saulutės.

Šiandien daug naudingo nuveikėme: kalbėjome apie pavasarį, padėjome pabusti

Meška ir susidraugavo vienas su kitu. Šiandien visi padarė viską, ką galėjo.

Abstraktus kompleksinė pamoka(pažinimas ir meninė kūryba) antrajame jaunesnė grupė tema: „Sveikas, Pavasari!


Užduotys:
Stiprinti vaikų žinias apie būdingi bruožaižiemą ir ankstyvą pavasarį.
Formuokite vaikų idėjas apie pavasario pokyčius gamtoje: daugiau saulėtos dienos, pasidaro šilčiau, tirpsta sniegas, atsiranda atitirpusių lopų, keičiasi vaikiški drabužiai, atskrenda paukščiai ir t.t.
Toliau mokykite vaikus spaudžiant judesį rodomasis pirštas tepti plastilinu ant kartono, sukurti susidomėjimą dirbti su plastilinu, tobulėti smulkiosios motorikos įgūdžius rankas
Lavinti kalbą, vaizduotę, kūrybiškumą ir protinis pajėgumas vaikai.
Pagerinkite bendravimo įgūdžius.
Ugdykite rūpestingą požiūrį į gyvąją gamtą, norą kruopščiai užbaigti pradėtus darbus.
Žodyno darbas: pavasaris, kovas, atšildytas plotas, atlydis, upelis, varveklis, saulė, spinduliai, lašai, putinas, pumpuras; ankstyvas, ilgai lauktas, ryškus, skambus, trapus, skaidrus; murma, tamsėja, tirpsta, išsipučia, atkeliauja, kepa, šviečia ir t.t.

Medžiaga: didelės žiemos ir pavasario nuotraukos, mažos sezonų nuotraukos, vokas, saulės ir debesų eskizas, plastilinas geltona spalva, mėlyno kartono lakštai arba mėlynos gėlės A5 formato, lentos, servetėlės.

Preliminarus darbas: Stebėjimai gamtoje, iliustracijų žiūrėjimas, grožinės literatūros skaitymas, muzikos ir gamtos balsų klausymas, aktyvūs, didaktiniai ir žodiniai žaidimai.

Pamokos eiga

Vaikai sėdi ant kėdžių priešais lentą.
Auklėtojas: Kažkas jį įmetė man į langą,
Pažiūrėk į laišką.
Galbūt tai saulės spindulys
Kas kutena mano veidą?
Gal tai žvirblis
Ar skrisdamas numetei?
Iš ko atėjo laiškas?
Nori žinoti, tiesa?
Tada reikia pabandyti
Mįslės, kurias turite išspręsti! (Paimkite voką.)

Auklėtojas: Atplėškime voką ir atspėkime mįsles:
Mėlyname danguje yra raudonas rutulys,
Jis šviesus ir karštas. (sekm.)
Balta morka
Žiemą auga
O kai saulė šildo,
Lieja karčios ašaros. (Varveklis.)

Sniegas tirpsta,
Pieva atgijo
Artėja diena.
Kada tai įvyksta? (Pavasarį.)

Kviečiu vaikus eiti pasėdėti ant kėdžių

Pedagogas: Teisingai, vaikinai, pavasaris. Pažvelkite į šias iliustracijas ir papasakokite savo svečiams, ką jos rodo. Koks metų laikas yra šioje nuotraukoje? (Žiema.)

Pedagogas: Ką mes jame matome? (Daug sniego, vaikai važinėja rogutėmis, medžiai pliki, vaikai šiltai apsirengę ir pan.)

Auklėtojas: Koks metų laikas parodytas antroje nuotraukoje? (Pavasaris.)

Pedagogas: Pagal kokius objektus atspėjote, kad pavasaris? (skaisčiai šviečia saulė, varvekliai, upeliai, atitirpę lopai, atskrido paukščiai ir t.t.)

Auklėtojas: Koks dabar pavasaris? (Anksti.)

Auklėtojas: Pažaiskime žaidimą „Nuostabus krepšys“. Pažiūrėkite į mano krepšį, jame kažkas yra! Norite sužinoti, kas jame yra? Išduosiu paslaptį, kad jame yra daug mažų kortelių su paveikslėliais. Prieisite prie manęs, išimsite po vieną nuotrauką ir įvardinsite, kas ant jos nupiešta ir kokiu metų laiku tai vyksta. Būtinas žiemos nuotraukosįdėti į lauką, kuriame vaizduojama žiema, o pavasarinius - pavasariui. (Vaikai paeiliui ateina, padaro nedidelę nuotrauką, vadina tai, kas ant jo nupiešta, ir susieja su metų laiku.)

Auklėtojas: Vaikinai, vėl įvardinkite ankstyvo pavasario ženklus.

(šyla saulė, tirpsta sniegas, pasirodė upeliai, nuo stogų kabo varvekliai, atitirpę lopai, diena pailgėjo, naktis trumpėja, paukščiai atskrenda, vaikai ir suaugusieji apsirengė lengvais drabužiais , pučia šiltas vėjas.)

Pedagogas: Vaikinai, klausykite. Kas čia? Groja fonograma „Lašai“. Ar kas nors verkia? Ar atspėjote? Laša-laša-laša... (Varvekliai verkia, varva, tirpsta.)

Auklėtojas: Kodėl jie verkia? Ar juos kas nors įžeidė? (Ne, jie verkia, nes tirpsta. Ir tirpsta, nes saulė šildo, pasidarė šilta.)

Pedagogas: Teisingai, vaikinai! Žiūrėk, pro mūsų langą šviečia saulė. Truputį pailsėkime.

Kūno kultūros minutė:(Veidrodžio pagalba visus vaikus paverčiu saulės spinduliais.) Skaičiau A. Brodskio eilėraštį:

Bėgikai šokinėja -
saulėti zuikiai. (Vaikai šokinėja ant dviejų kojų vietoje.)
Mes jiems skambiname, bet jie neateina. (Jie stovi, vilioja rankomis, kraipo galvas.)
Jie buvo čia – ir jų čia nėra. (Jie gūžčioja pečiais, nustebę.)
Šokinėti, šokinėti už kampų. (Jie šokinėja per visas grindis.)
Jie buvo ten – ir jų nėra. (Rodyti rankomis.)
Kur zuikiai? Dingo.
Ar niekur jų neradote? (Rankos į šonus, nustebinti, gūžčioti pečiais.)

Pedagogas: Gerai, žaidėme su saulės spinduliais. Vaikinai, leiskime su jumis daug saulės, kad grupė visada būtų saulėta ir linksma: gamta atgijo aplink mus,

Pabudo iš miego.
Iš mėlyno dangaus
Pavasaris atėjo pas mus su saule!

Nutapytą saulę pakabinu ant molberto. Kviečiu vaikus susėsti prie stalų.

Pedagogas: Vaikinai, kaip atrodo saulė? (Kamuoliui, apskritimui, ugniai, gėlei ir pan.) Kokios spalvos, mieloji? Nuo ko pradėtum kurti saulę? Žiūrėk, aš turiu saulę, o tu jos dar neturi, tegul kiekvienas iš jūsų sukuria sau saulę, tada mūsų grupė bus dar šviesesnė.

Saulės lipdymo technikų demonstravimas – sukamaisiais judesiais ridenkite kamuolį, delnais išlyginkite, kad susidarytų diskas. Tada įdėkite diską į lapo centrą ir, naudodami rodomąjį pirštą, įdėdami jį į disko vidurį, paspausdami patraukite spindulius į šonus.

Skamba fonograma „Ankstyvoji saulė“.

Vaikai saulę kuria pirštais tepdami plastilinu ant popieriaus lapo.

Pedagogas: Kokias gražias saulutes sukūrei. Pažvelkime į juos.
– Kiek saulės turėjome? (Daug.)
- Kiek laiko yra danguje? (Vienas.)
- Kokios spalvos saulė? (Geltona.)
– Man labai patiko jūsų saulė, nuo to grupė tapo dar ryškesnė ir džiugesnė saulės šviesa. Puiku vaikinai!

Apibendrinant pamoką.
– Apie kokį metų laiką šiandien kalbėjome? (Apie pavasarį).
– Kokius pavasario ženklus prisimenate? (šyla saulė, tirpsta sniegas, atsirado upeliai, nuo stogų kabo varvekliai, atitirpę lopai, diena pailgėjo, naktis trumpėja, paukščiai atskrenda, žmonės vilki lengvais drabužiais, šilta pučia vėjas.)
– Ką šiandien lipdėme? (sekm.)
– Kaip pasirodė saulės? (Gražus, geltonas, šviesus, šiltas ir kt.)
Pedagogas:Šiandien visi stengėsi. Šauniai padirbėta!
Literatūra:
1. E.A. Aliabjevas „Teminės dienos ir savaitės darželis“, Maskva, Kūrybinis centras „Sfera“, 2012 m.
2. O.A. Voronkevičius „Sveiki atvykę į ekologiją!“, Sankt Peterburgo „Vaikystė-spauda“, 2007 m.
3. „Integracinė pažintinė veikla jaunesnių ikimokyklinukų"Redaguota V.A. Derkunskaja, Maskva, centras mokytojų rengimas“, 2013 m.

Pamokos antroje jaunesniojoje grupėje santrauka tema: T. V. Kotovos „Pavasaris“.

Užduotys:

- Formuoti idėjas apie metų laikus; pristatyti sezoną – pavasarį; ugdyti dėmesingumą ir stebėjimą.

Ugdykite meilę gamtai.

Tikslas:

Įtvirtinti vaikų idėjas apie pavasarį ir pavasario pradžios ženklus; vystytis loginis mąstymas, mokyti nustatyti priežasties ir pasekmės ryšius gamtoje.

Demo medžiaga:

paveikslai: „Ankstyvas pavasaris“, „Atskrido paukščiai“, „Pavasaris“, „Gėlės“, „Vabzdžiai“.

Pamokos vedimo metodika:

Vaikai sėdi ant kėdžių. Mokytojas užduoda mįslių apie pavasarį.

Purus sniegas tirpsta saulėje,
Vėjas žaidžia šakose,
Garsesni paukščių balsai
Taigi, ji atėjo pas mus...
(Pavasaris.)

Staiga čiulbėjo žvirblis
Po žiemos šalčių,
Saulė šviesesnė ir šiltesnė,
Ant takų yra balos.
Visa sustingusi gamta
Pabudo iš miego
Blogas oras traukiasi
Tai ateina pas mus...

(Pavasaris).

IN.: Vaikai, pakalbėkime su jumis apie šį metų laiką kaip pavasarį.

Saulė. Ar pastebėjote, kad tapo šiek tiek šilčiau? Saulė ne tik šviečia, bet jau šildo. Dienos tapo ilgesnės. Ar prisimeni, kaip buvo žiemą?
Dangus. Pažvelk į dangų: ar taip buvo žiemą? Kas pasikeitė? Dangus pasidarė mėlynas – mėlynas. Atsirado balti šviesūs debesys, sklandantys lėtai, lėtai, grožėdamiesi vaikais iš viršaus. Pavasaris ateina!
Vėjas. Vėjas darosi šiltesnis (švelnesnis), palyginkite su žiema, šaltu vėju.
Sniegas. Sniegas dažnai ateina kartu su lietumi. Sniegas ant žemės tampa pilkas ir purvinas. Pasidarė daug šilčiau, švelniai šildo saulė, tirpsta sniegas. Vaikai, kur sniegas greičiau tirpsta? Saulėtoje pusėje ar pavėsyje? Aplink medžius ištirpo krateriai. Ant kalvų atsirado pirmieji atitirpę lopai.
Ledas. Ant sniego susidarė ledo pluta, ji vadinama pluta. Ši ledo pluta susidaro tirpstant ir vėliau užšalus sniegui. Vaikai, kokius varveklius jūs ir aš matėme eidami? Prisiminkite, kaip jie susidaro? SU skirtingos pusės varveklių stogai skirtingos formos: saulės apšviestoje pusėje jie aštrūs ir ploni, šešėlinėje pusėje varveklių mažiau ir jie kitokios formos.
medžiai. Saulė pro medžių šakas prasiskverbia lėčiau ir todėl po medžiais sniego daugiau nei atvirose vietose, tačiau prie kamienų visur atsirado krateriai. Taip nutinka todėl, kad šilta apatinė kamieno dalis įkaista nuo saulės ir tirpdo aplink esantį sniegą. Atėjus šilumai, dirva atšilo ir pasirodė pirmieji augalai.
Paukščiai. Žvirbliai telkiasi į pulkus ir garsiau čiulba. Varnos dažnai valo savo plunksną ir maudosi balose. Paukščių šurmulys darosi vis garsesnis: jie jaučia pavasarį.

Kiek mėnesių turi pavasaris? Teisingai: trys!

Dabar aš jums pasakysiu, kokie pokyčiai vyksta kiekvieną mėnesį, bet pirmiausia atspėkite mįslę:
Žiema praėjo

Ir visi laimingi

Pavasaris ateina

Ir mėnuo (kovas)!

Už jo kitas beldžiasi į duris,

Jis vadinamas (balandžio mėn.)

Ir prisimink trečią mėnesį,

Ir vadinasi (gegužė).

Kovas – atlydžio mėnuo, nes pradeda tirpti sniegas ir susidaro pirmosios atšilusios dėmės. Sniegas pradeda blizgėti pavasario spinduliais, dar šiek tiek ir upeliai bėgs. Vaikai, pasiklausykime eilėraščio „Kovas“.
Kovas

Visos sniego audros nurimo
Ir šalnos netrūkinėja
Lašai varvėjo nuo stogų,
Ir varvekliai kabo iš eilės.
Linksmiau ir šilčiau
Kovo dienos prasidėjo.
Mūsų sode alėjose
Jau matosi atšilę lopai.
Zylė garsiai suskamba
Prie mūsų lango...
Netrukus į mūsų duris pasibels
Tikras pavasaris!

IN. Vaikinai, kai sniegas tirpsta, teka upeliai - ankstyvas pavasaris. (Vaikai po mokytojos kartoja, kad pavasaris ankstyvas).

Vaikai, eime su jumis Pažiūrėkime į šį paveikslą „Ankstyvas pavasaris“. Ką tu matai?

D. Nuotraukoje dar sniegas, ant medžių lapų nėra, upėje dar ledas, žolė neužaugo.

IN. Kas varva nuo stogų?

D. Nuo stogų varva varvekliai.

IN. Kaip jūs vadinate varveklius?

D. Lašai (vaikų individualūs atsakymai).

IN. Jūs viską pasakėte teisingai ankstyvas pavasaris. O dabar kalbėsime apie pavasario mėnuo Balandis.

Balandis – sniego metai, nes sniegas greitai tirpsta, plinta upeliais.
Ant šakų atsiranda nedideli gumuliukai. Tai yra inkstai. Netrukus iš jų pasirodys pirmieji lapai. Kai kur atvirose vietose jau pasirodė pirmoji žolė.

Balandis

balandis, balandis

Kieme skamba lašai

Per laukus teka upeliai

Ant takų yra balos

Skruzdėlės tuoj išlįs

Po žiemos šalčių

Pro šalį įslenka lokys

Per negyvą medieną

Paukščiai pradėjo giedoti giesmes

Ir putinas pražydo.

Kūno kultūros minutė. Dabar pažaiskime su jumis nedidelį žaidimą „Vesnyanka“:

Saulė, saulė, auksinis dugnas... (vaikai vaikšto ratu, visi susikibę už rankų)
Miške bėgo upelis (vaikai bėga ratu)
Atvyko šimtas bokštų (vaikai bėgioja ratu, išskėtę rankas į šalis, imituoja paukščių skrydį)
Ir sniego pusnys tirpsta, tirpsta (vaikai lėtai tupi)
Ir gėlės auga (vaikai stovi ant kojų pirštų galiukų ir visi ištiesia rankas aukštyn)

Atsisėdame ant kėdžių ir tęsiame pokalbį apie pavasarį.

O pakalbėkime su jumis apie pavasarinį gegužės mėnesį:

Gegužė – žolė, nes visur pasirodo žolė, jauni lapai siekia saulę, žydi medžiai ir krūmai.

Pakalnutės pražydo gegužę

Pačioje šventėje, pirmą dieną

Pasitinka gegužę su gėlėmis,

Alyva žydi.

K. Vaikai, pakalbėkime, ką mes žinome apie pavasarį?

K. Kas pas mus skrenda iš šiltesnių kraštų?

D. Paukščiai atskrenda iš šiltų kraštų.

K. Kokie paukščiai skrenda į mūsų miestą?

D. Atvyksta kregždės, stačiakampiai ir starkiai. (nagrinėjant paveikslą „Paukščiai atkeliavo“)

K. Vaikinai, kokie vabzdžiai atsibunda po žiemos?

D. Pabunda skruzdėlės, vorai, vabalai, drugeliai (nagrinėjant paveikslą „Vabzdžiai“).

K. Vaikinai, pažiūrėkite į šį paveikslą „Pavasaris“. Kas pasikeitė?

D. Ant medžių pasirodė žali lapai, žemėje augo žolė, aukštai skraidė paukščiai.

V. Geras! Kaip vadinami pirmieji? pavasario gėlės?

D. Pirmosios pavasario gėlės vadinamos putinomis.

K. Teisingai, kokias dar pavasario gėles žinote?

D. Pavasarį žydi kiaulpienės ir pakalnutės (nagrinėjant paveikslą „Gėlės“).

Kūno kultūros minutė. Lauko žaidimas „Paukščiai išskrido“.

K. Vaikinai, jūs esate puikūs, dabar žaisime įdomų žaidimą.

(Vaikai stovi ratu tam tikru atstumu vienas nuo kito)

V.: Paukšteliai! Vienas du! Vienas du! (vaikai mojuoja rankomis)

Šokinėti - šokti! Šokinėti - šokti! (šokinėk ant dviejų kojų, rankos ant diržo)

V.: Paukšteliai! Vienas du! Vienas du! (vaikai mojuoja rankomis)

Plaukite plojimai! Plaukite plojimai! (ploti rankomis)

Maži paukščiai! Vienas du! Vienas du! (vaikai mojuoja rankomis)

Į viršų! Į viršų - į viršų! (trumpinti kojas, rankos ant diržo)

Maži paukščiai! Vienas du! Vienas du! (vaikai mojuoja rankomis)

Išsklaidykite į visas puses! (Jie išsisklaido ir sėdi ant kėdžių)

Vaikinai! Šauniai padirbėta! Mūsų pamoka baigėsi. Pasivaikščiojimo metu jūs ir aš tikrai stebėsime gamtos pokyčius, apie kuriuos šiandien kalbėjome.