Mada šiandien

Matematikos pamokos metmenys vyresniųjų grupėje „Už grybus. Kalbos ugdymo pamokos metmenys (vyresnėje grupėje) tema: Pamokos apie kalbos ugdymą vyresniųjų grupėje „Grybai rudens miške“ santrauka.

Matematikos pamokos metmenys vyresniųjų grupėje „Už grybus.  Kalbos ugdymo pamokos metmenys (vyresnėje grupėje) tema: Pamokos apie kalbos ugdymą vyresniųjų grupėje „Grybai rudens miške“ santrauka.

Pamokos santrauka vyresnioji grupė tema: "Grybų karuselė"

tikslai:

Idėjų apie mišką ir miške augančius augalus įtvirtinimas. Žodyno tema „Grybai“ patikslinimas, išplėtimas ir aktyvinimas (miškas, grybas, koja, kepurė, baravykas, baravykas, baravykas, voveraitė, musmirė, medunešis, rusula, rinkti, nuimti, slėpti, pakabinti, nuodingas, valgomas , kvapnus, minkštas, glotnus). Kalbos gramatinės struktūros tobulinimas, mokymasis kurti aprašomąsias istorijas; formuoti daiktavardžius su mažybinėmis priesagomis; pratimas parenkant antonimus; sustiprinti prielinksnių vartojimą;

Vizualinio dėmesio ir suvokimo, kalbos klausos ir foneminio suvokimo, atminties, artikuliacijos, smulkiosios ir bendrosios motorikos, kalbos koordinavimo su judesiu ugdymas.

Užduotys: Ugdykite bendradarbiavimo, tarpusavio supratimo įgūdžius,

geranoriškumas, savarankiškumas, iniciatyvumas,

atsakomybė. meilės ugdymas ir atsargus požiūrisį gamtą.

Įranga: Drobės rašymas, paveikslėliai su atvaizdu rudens ženklai, krepšelis su plokščiais grybų atvaizdais, plokščiais krepšelių atvaizdais, grybų paveikslėliais, sąsiuviniai, spalvoti pieštukai.

aš. Laiko organizavimas

1. Mokytojas išdalina vaikams po vieną paveikslėlį, kuriame vaizduojamas ruduo.

Sės tas, kuris įvardins rudens ženklą.

2. Pagrindinė dalis. 2. Eilėraščio skaitymas:

"Choo-choo-choo"

Traukinys lekia visu greičiu.

Lokomotyvas pūpso, -

„Aš skubu“ – skamba:

3. Didaktinis žaidimas"Grybų rinkimas"

Vaikai „ateina“ į mišką.

– Koks metų laikas?

Kokį mėnesį?

Kokia šiandien diena?

Koks oras?

Kiek grybų miške, rinkime.

Vaikai grybauja (paeiliui nuima grybus nuo kilimo)

4. Mokytojo pasakojimas apie grybus.

Grybai auga miške: proskynose, pakraščiuose, po medžiais, žolėje ir net ant kelmų. Grybai turi kepurėlę ir stiebą. Grybai yra valgomi ir nevalgomi (nuodingi). Ką reiškia "valgomas"?

BALTAS GRYBAS - kepurėlė ruda, apvali, koja stora.

Esu įpratęs stovėti kurčiame miške

Aš esu ant storos stiprios kojos.

Surask pabandyk mane.

Baravykas – daugiausia auga po beržu, kepurė apvali, stiebas plonas, aukštas, kepurė tamsiai ruda.

Baravykas geras.

Atrodo kaip nukritęs lapas.

Baravykas – su raudona kepure, aukšta koja.

Su raudona skrybėle, kaip gnomas,

Pasirinkau namą po drebule.

Voveraitės - geltona spalva, su žema koja, įgaubta kepure.

Voveraitės sutrupėjo

geltonas pulkas,

Tarsi jie vejasi

Saulėtam zuikiui.

GRYBAI - šviesiai rudi grybai ant plonos kojos su „apykakle“, auga „šeimose“.

Medaus grybai su puokšte

Jie stovi ant kelmo.

Jie ras vietą

Savo dėžutėje.

RUSSUS - kepurės gali būti raudonos, geltonos, žalios ir kitų spalvų, kojos baltos, grybai trapūs.

Su madingomis, mielomis skrybėlėmis,

Ryški šventinė suknelė...

Jie mus vadina russulomis,

Bet jie nevalgo žalio.

Musmirė yra labiausiai paplitęs nuodingas grybas. Koja ilga, yra balta apykaklė. Skrybėlė raudona, apvali, su balta dėmele.

Netoli miško pakraštyje, puošiančio tamsų mišką,

Augo margas, kaip petražolės, nuodingos musmirės.

Raudona kepurė su taškeliais

Apykaklė ant plonos kojos.

Į šį grybą gražu žiūrėti

Bet pavojinga, nuodinga.

Blyški rupūžė yra mirtinai nuodingas grybas. Koja ilga, prie šaknies yra maišelis, iš kurio auga grybas, apykaklė, kepurė apvali, nelygi, blyškios spalvos.

Nesu įpratęs, kad man patiktų

Kas mane valgys, tas apsinuodys.

5. Kūno kultūra „Už grybus“

Visi maži gyvūnai pakraštyje Vaikščiokite ratu, susikibę už rankų.

Jie ieško pieno grybų ir bangelių.

Voverės šokinėjo, pritūpė,

Ryžikas nuskynė. Nulaužkite „grybukus“.

Voveraitė pabėgo, Bėk, rink „grybukus“.

Surinktos voveraitės.

Zuikiai šokinėjo, šokinėja, skynė "grybukus"

Jie ieškojo klaidų.

Meška praėjo, jie braidžiojo,

Musmirė susmulkinta. trypti dešine koja.

6. Pratimas "Koks grybas?"

Koks šio grybo pavadinimas?

– Kur auga?

Po kokiu medžiu?

Iš kur nupjauti?

Padėkime kur?

7. Žaidimas su kamuoliu „Didelis – mažas“

Augti miške dideli grybai ir mažieji.

Didelė musmirė – mažoji musmirė

kiaulienos- mažas baltasis grybas russula - russula

baravykas - baravykas grebe - baravykas

baravykas – baravykas

8. Žaidimas "Kiek grybų surinkai?"

Miške jų daug...

Surinkome daug...? (Drebulės grybai, medaus grybai, russula ir kt.)

Į krepšelį neįdėjote...?

9. Pirštų gimnastika "Grybai"

Vienas du trys keturi Penki! „Žingsniuokite“ pirštais ant stalo.

Einam ieškoti grybų.

Šis pirštas nuėjo į mišką, jie lenkia po vieną pirštą,

Radau šį pirštų grybą, pradedant nuo mažojo pirštelio.

Šis pirštas pradėjo valytis,

Šis pirštas pradėjo kepti,

Šis pirštas suvalgė viską

Dėl to jis ir sustorėjo.

10. Pratimas „Ketvirtas priedas“

Mokytojas ant spausdinimo drobės eksponuoja tris paveikslėlius, vaizduojančius grybus ir vieną paveikslėlį, kuriame pavaizduota uoga. Siūlo pasakyti vaikams, kas yra nereikalinga ir kodėl.

11. Darbas sąsiuviniuose (piešti grybus)

12. „Pasakyk žodį

Šalia miškas pakraštyje, Miško takeliais

Puošdamas tamsų mišką, Daug baltų kojų.

Jis užaugo margas, kaip petražolės, įvairiaspalvėse skrybėlėse,

Nuodingas ... Musmirė Iš tolo pastebima.

Surinkite, nedvejokite

Žiūrėkite, vaikinai, tai...

Voveraitės čia, grybai ten.

Na, tai pievoje,

Nuodingas ... paganki

III. Pamokos pabaiga

Mokytojas kviečia vaikus prisiminti, ką jie veikė, kuo domėjosi. Tada jis įvertina vaikų darbus.

Integruotos pamokos vyresniųjų grupėje „Grybavimas ir uogavimas“ konspektas

Tema: Grybų ir uogų rinkimas

Tikslas: pažintinių interesų ugdymas.

1. Pateikite kalbos, sakinio, žodžio, raidės ir garso sampratą.

2. Apibendrinti vaikų žinias apie daiktų formą ir dydį

3. Išmokykite vaikus kurti sakinius iš paveikslėlių, ir iš jų apsakymas.

4. Išmokykite vaikus atsakyti į klausimus visais sakiniais.

5. Tobulėti smulkiosios motorikos įgūdžius pirštai.

6. Ugdykite atmintį, mąstymą per žaidimus ir pratimus.

7. Ugdykite draugišką požiūrį vienas į kitą ir aplinką.

Metodinės technikos:

Vizualinis: iliustracijų žiūrėjimas, rodymas;

Žodinis: mokytojo pavyzdys, klausimai, kalbos pratimai,

Praktika: didaktiniai žaidimai ir pratimai.

Medžiaga:

Nuotraukos su uogomis ir grybais, dideli dažyti krepšeliai (2)

Pasakojimų paveikslėliai pasakojimui

Grybų ir uogų nuotraukos dažymui.

Pamokos eiga

Vaikinai! Pažiūrėkite, kiek mūsų šiandien yra klasėje. Padovanokime šypsenas vieni kitiems. Atsisuk į kaimyną ir nusišypsok kaip katė saulėje. Dabar pažiūrėk į mane ir šypsokis gudri lapė. Dabar šypsokis taip, lyg tau būtų duota mažas šuniukasšypsokis visa širdimi!

O dabar užduosiu tau mįslę, ir tu turi atspėti, kuriuo metų laiku joje parašyta:

„Atvežu derlių, vėl apsėju laukus

Siunčiu paukščius į pietus, nurengiu medžius. (Ruduo)

Praėjusioje pamokoje kalbėjome apie rudens ženklus, prisiminkime juos ir išvardinkime.

Ruduo ateina ne tik į miestus, bet ir į miškus.

Pakelkite rankas, kas iš jūsų kada nors buvo rudens miškas. Pabandykite papasakoti, ką ten matėte.

Įsivaizduokime šiandien, kad einame į mišką. Kelkis nuo stalų. Pakartokite judesius po manęs.

Eime pasivaikščioti į mišką

Smagiai pasivaikščiokime. (Vaikai žygiuoja)

Eikime taku

Draugas po draugo viename faile. (Pavaikščiokite „gyvatėle“ tarp „guzelių“)

Jie atsistojo ant kojų pirštų ir nubėgo į mišką (Jie bėga ant kojų pirštų)

Pakeliame kojas aukščiau, (Jie eina aukštu žingsniu, perlipdami per "guzus").

Nelipame ant iškilimų.

Ir vėl trasoje

Mes linksmai žygiuojame (Marching)

vaikinai, kur mes esame? Koks dabar metų laikas? »

Vaikinai, papasakokime, koks oras rudenį?

Vaikai: Vėjas pučia rudenį – tai reiškia, kad rudenį oras vėjuotas.

Dažnai rudenį lyja reiškia, kad rudenį oras lietingas.

Saulė slepiasi už debesų – vadinasi, oras debesuotas (debesuotas).

Pažiūrėkime į paveikslėlį. Rudenį darosi šalčiau, ką apsiauname ir auname batus?

Paskirstykime šiuos daiktus į grupes (drabužiai, batai, kepurės)

Vaikinai, rudenį nuimame derlių, kas pavaizduota šioje nuotraukoje?

Pavadinkite vienu žodžiu: mėlynės, avietės, vyšnios.

Pavadinimas vienu žodžiu: baklažanai, svogūnai, pomidorai, česnakai, pipirai,.

Pavadinkite vienu žodžiu: bananai, obuoliai, kriaušės.

Vienas du trys keturi Penki! (Ritmiškai suspauskite ir atlaisvinkite pirštus)

Ieškosime grybų.

Pirmasis grybas – baravykas

Lipk į krepšelį! (Masažuokite falangą nykštys nuo nago iki piršto pagrindo)

Baravykų stovai

Ant aukštos kojos (rodomasis pirštas)

Rastas baravykas

Tiesiai po beržu (Vidurinis pirštas)

O alyvininkas slepiasi

Koks užsispyręs! ( bevardis pirštas)

Ant kelmo jie rado grybų

Visas mažas būrys (Pinky)

Pilnas krepšelis

Gavome grybų. (Sujunkite pirštus, padarydami „krepšelį“)

Išvalykim (trinkite delnus)

Suvirinkite (Atlikite sukamuosius judesius rodomasis pirštas ant kitos rankos delno)

Sriuba paruošta! (Patraukite rankas į priekį)

7. Didaktinis žaidimas

„Grybus ir uogas rinksime į krepšelius“.

O kas tai per grybas?

Jis stovėjo miške

Niekas jos nepaėmė.

Su madinga raudona kepure

Niekam tikęs." (Muselė.)

Ar šis grybas gražus?

Ar jis valgomas ar nevalgomas grybas? Ar galiu jį liesti?

Kvėpavimo pratimai.

Kokie jūs geri bičiuliai! Pažaiskime dar?

"Rudens vėjas"

Atsistokite tiesiai, uždėkite lapus ant delno, pritraukite delną prie lūpų, šiek tiek atitraukite nuo veido. Dabar pūsite ant lapų, kad jie suktųsi ore. Įkvėpkite, ištempkite lūpas vamzdeliu, papūskite ant lapelio

Lapų kritimas, lapų kritimas, geltoni lapai skrenda ...

Dabar pagalvokime, kas yra kalba. (vaikų atsakymai, jei vaikams sunku, mokytojas pasako, kad viskas, ką žmonės sako vienas kitam ar rašo, yra kalba. Gali būti žodžiu ir raštu.

Kas, jūsų nuomone, yra žodinė kalba(kai sako)

Kas yra rašytinė kalba(rašant).

Kalba susideda iš sakinių. Sakiniai išreiškia išbaigtas mintis. Yra trumpų sakinių, pavyzdžiui, atėjo ruduo. Yra ilgesnių pasiūlymų, pavyzdžiui, O dabar ilgai lauktas auksinis ruduo. Kuo šie pasiūlymai skiriasi vienas nuo kito? (Trumpas ir ilgas). Na, šiais sakiniais mintis baigta, suprantame, kad kalbama apie rudenį, kuris atėjo.

Pabandykime pateikti pasiūlymų. Pavyzdžiui, apie mokyklą. Aš pradėsiu, o tu tęsi.

Rudenį mes ... (einame į mokyklą).

Mus ten sutiks... (mokytojas).

Sudarėme sakinius, tam naudojome žodžius. Žodžiai gali žymėti daiktą, pavyzdžiui, stalą, kėdę, lentą, sąsiuvinį, knygą. Apsidairykite ir įvardinkite temą žyminčius žodžius (vaikų atsakymus).

Žodžiai gali nurodyti veiksmą, pavyzdžiui, ką aš dabar darau? (ploja rankomis) – Plojau. Ką aš dabar padariau? (nuvyko). Ką aš dabar padariau? (kaimas). Pagalvokite apie savo žodžius veiksmui. (vaikų atsakymai).

Visi žodžiai gali būti ištarti ir parašyti naudojant raides ir garsus. Rašydami naudojame raides, o kalbėdami – garsus.

Pažiūrėkime į lentą. Ką tu matai?

Uogos ir grybai dedami į krepšelius. Pabandykime sudaryti sakinius apie grybus ir uogas. Visi sakinius pradėsime vienodai. Taip: į krepšelį įdėsiu grybą, o tu pridėsi grybo pavadinimą. Į krepšelį įdėsiu uogą (pasiūlymas)

Ant savo stalų turite uogų ir grybų piešinius, išsirinkite labiausiai patinkantį piešinį ir nuspalvinkite.

(vaikų spalva).

Parsineškite antrą piešinį namo ir nuspalvinkite jį namuose.

Rezultatas. Ką mes matėme? Su kuo mes susitikome? ko išmokai?

Kokie žaidimai buvo žaidžiami? Kokius dar grybus žinai?

O kokios uogos? Ar tai laukinės ar sodo uogos?

Vaikinai, pažiūrėkite, kas yra eglutės krepšelyje?

Šokoladiniai grybai! Greitai paimkime juos ir sakykime rudenėjančiam miškui „Ačiū! “.

Tikslai:

Supažindinkite vaikus su grybais: baravykais, grybais.
Mokyti vaikus atskirti valgomąjį ir nuodingų grybų.
Žodynas: sviestinis, medunešis, baltasis grybas, pilkasis, boksas.
Supažindinti vaikus su pasaka, patarlėmis ir mįslėmis apie grybus.
Lavinti vaikų mąstymą, smulkiąją motoriką.
Ugdyti vaikus atidų, nevartotojišką požiūrį į gamtą. Supažindinti su elgesio gamtoje taisyklėmis grybaujant.

Įranga:

Grybų nuotraukos ir nuotraukos, valgomųjų ir nuodingų grybų siluetiniai vaizdai.

Pamokos eiga:

Mįslė apie grybą

Kas stovi ant stiprios kojos
Ruduose lapuose prie tako?
Tai atrodo kaip skėtis
Tik šimtą kartų mažiau.
Jei horizonte kyla audra,
Jis labai laimingas.
Jei lyja ir šilta
Jis laiko save laimingu!

Ar atspėjote mįslę? (Vaikų atsakymai). Tai grybas. Kokie mįslės žodžiai tau pasakė atsakymą? (Vaikų atsakymai). Grybauti eina visi – ir seni, ir maži. Kryme turime daug visokių įvairių grybų. Šiandien su jais susipažinsime.

Grybų metai Kryme, deja, ne visi. Bet todėl, kad mūsų klimatas ypatingas: drėgmės trūkumas, sausros, retai lyja rudenį. Kodėl grybams nepatinka Krymo klimatas? (Vaikų atsakymai). Ne veltui patarlės sako: „Bus lietus - bus grybas“, „Prasidės retas lietus - paruošk tvirtą dėžutę“. Kuriuo metų laiku yra daugiausia grybų? (Vaikų atsakymai). Ir apie tai yra patarlė: „Pavasaris raudonas su gėlėmis, o ruduo - su grybais“.

Pasirodo, medžiai ir grybai draugauja nuo seno. Pabandykite patys nustatyti, po kokiu medžiu auga baravykai? O baravykas? O ąžuolai? O klaidos? (Vaikų atsakymai).

Tad kokių grybų galima rasti mūsų miškuose. Bet tokia.
Tai yra drugeliai. (Rodyti nuotraukas). Jau tokie draugiški vaikinai, kad ištisos šeimos lipa iš žemės. Oilers yra pušų kūdikiai. Tai reiškia, kad po kokiais medžiais jie mėgsta augti? (Vaikų atsakymai). Po pušimis Bet kodėl šie grybai vadinami sviesto grybais? Taip, nes jų kepurė blizga ir lipni, tarsi patepta aliejumi. Pažiūrėkite, šioje nuotraukoje ir žolės ašmenys, ir spygliai prilipę prie kepurių. Labai skanūs sviestiniai grybai.

Ir tai vėl. (Rodyti nuotraukas). Iš nuotraukos iš karto galite atspėti, kur grybai mėgsta augti. kur? (Vaikų atsakymai). Teisingai, ant kelmų. Žodis „grybas“ kilęs iš žodžio „kelmas“. Iš vienos kanapės galite surinkti visą pintinę grybų.

Ir šie grybai turi kelis pavadinimus. (Rodyti nuotraukas). Knygose jie vadinami pilkos eilutės. O žmonės jas vadina paprastai – pelytėmis arba pilkosiomis. Kodėl manote? (Vaikų atsakymai).

Na, šis grybas laikomas pagrindiniu tarp visų grybų. (Rodyti nuotraukas). Jis turi keletą pavadinimų: baltasis grybas, baravykas, meškos jauniklis. Šis grybas yra labai skanus, todėl jis laikomas grybų bosu. Be to, jo skonį įvertino ne tik žmonės. Kuris iš miško gyventojų neprieštarautų grybauti? (Vaikų atsakymai). Be paukščių ir žvėrių, yra ir vabzdžių – puikūs grybų mylėtojai: šliužai ir grybinės musės. Šios muselės savo sėklides deda į grybo stiebą, sėklidės pavirs lervomis, kurios pradės ėsti grybo minkštimą ir patekti į kepurėlę. Tada grybas taps supuvęs, niekam nereikalingas.

O dabar kelkis ir eik ant kilimėlio – einam pas mešką į mišką grybauti ir uogauti. Mobilus žaidimas „Prie meškos miške“. Pasirenkamas laimikis – „meškiukas“, kuris tupi vienoje aikštelės pusėje. Likę vaikai stovi eilėje priešingame žaidimų aikštelės gale ir, prie žodžių „grybavau nuo meškos miške“, eina link „meškos“, pasilenkę, tarsi grybautų ir uogautų. . Kada jie baigiasi Paskutiniai žodžiai„o meška sėdi ir urzgia ant mūsų“, – gaudo-“meška“ urzgdama atsikelia ir gaudo bėgančius vaikus.

Grybų rinkimas vadinamas " tyli medžioklė“. Kodėl manote? (Vaikų atsakymai). Mes miške ne šeimininkai, o svečiai. O jei jau atvažiavote į svečius – gerbkite miško šeimininkus: augalų ir gyvūnų miško žmones. Kaip elgtis miške? (Vaikų atsakymai). Netriukšmauti, nešiukšlinti, netrypti, grybauti už šaknų. Į paprastą medžioklę jie eina su ginklais, o grybauti – su peiliais. Kodėl tu žinai? (Vaikų atsakymai). Grybus reikia ne skinti, o pjaustyti. Ir už ką? (Vaikų atsakymai). Kad neištrauktų grybiena – grybų šaknys. Be grybienos nebus naujų grybų.

Kiek iš jūsų ėjote į mišką grybauti? (Vaikų atsakymai). Prisiminkite, kad „ne kiekvienas grybas dedamas į dėžutę“, ir kodėl? Ar yra nuodingų grybų? Kodėl jie nuodingi? (Vaikų atsakymai). Juose yra nuodų, kurie gali sukelti apsinuodijimą. Jums reikia rinkti tik jums gerai žinomus grybus. O apie tuos, kurie deda į dėžutę nuodingus grybus, sako: „Vaikštant miške – pamatyti mirtį ant nosies“. Dauguma pavojingas grybas Krymo miškuose - blyškieji grebiai. Pažiūrėkite ir gerai atsiminkite. (Rodyti nuotraukas). Priminti, ar Kryme gyvena nuodingos gyvatės? Kaip tai vadinasi nuodinga gyvatė? (Vaikų atsakymai). Taigi, nuodai stepių angis labai silpnas lyginant su stipriausias nuodas blyški rupūžė.

Ir štai mįslė apie kitą nuodingą grybą:

Mįslė apie musmirę

Šis grybas atrodo kaip ladybug
Taip, dėmės nėra vienodos.

Žinoma, tai musmirė. Ar ne taip, gražuole? Scarlet kaftanas, balti taškeliai. „Amanita raudona, bet pavojinga sveikatai“. Tačiau neskubėkite musmirių numušti kojomis ir trypti. Matėte, kaip po liūčių suaugę mūsų sodo darbininkai mūsų teritorijoje iškasė ir naikino nuodingus grybus. Kodėl jie tai padarė? Kokių atsargumo priemonių buvo imtasi? (Vaikų atsakymai). Bet tai yra mieste darželis, kur savininkai yra vaikai ir suaugusieji. O miške musmirė – būtinas grybas. Nuodingas žmonėms miško gyventojai padarysiu. Elniai noriai ieško musmirių ir jas valgo. Sraigės ir šliužai graužia skyles musmirės kepuraitėse. Voverės net džiovina jas žiemai. AT medicininiais tikslais. Žmonės, beje, taip pat jau išmoko musmirę naudoti kaip vaistą nuo kai kurių sunkių ligų.

Didaktinis žaidimas „Kūnas“

O dabar žaidimas „Kūnas“. Šį žodį šiandien vartojome daug kartų. Kaip tu tai supranti? (Vaikų atsakymai). Taip atrodo dėžutė. (Rodyti).
Jūsų užduotis: eiti į mišką ir užpildyti dėžutę. Būk atsargus! Nelieskite nuodingų grybų! Atneškite iš miško tik vieną valgomąjį grybą ir pavadinkite jį. Vaikai eina ant kilimo ir renka grybų (sviesto, grybų, baltų, pilkų) siluetus. Tada įdeda į konteinerį ir paskambina. Kai visi grybai yra dėžutėje, atsižvelgiama į likusius ant kilimo. Vaikai paaiškina, kodėl neėmė šių grybų ir kaip jie vadinasi.

Visų grybų sąrašas ilgas. Mūsų miškai yra turtingi, ir jie noriai dalijasi savo turtais su mumis. Miške elkitės kukliai ir mandagiai, tada jis jus padovanos ir liks kitiems.

O dabar ruošime grybų sausainius. Tešlą pasidarėme iš anksto, belieka grybų formelėmis iš tešlos išpjauti sausainius, sudėti ant riebalais išteptos kepimo skardos ir pašauti į orkaitę.

Tuo tarpu sausainiai kepa, pasiklausykite T. Nikolajevo pasakos „Nuostabusis skėtis“ apie bandelės nuotykius.

Pasaka "Nuostabus skėtis"

Močiutė padovanojo Kolobokui skėtį. Puikus skėtis. Viršuje – balti su įvairiaspalviais žirneliais. Vidus – žalias baltos ramunėlės.

Kolobokas nuėjo į mišką. Žinoma, su skėčiu. Staiga susitiks pažįstamas žmogus – bus kuo pasigirti. Meduolis paėmė kitą krepšelį su močiutės pyragais. Kvepiantis, rausvas, obuolinis. Kas eina į ilgą pasivaikščiojimą tuščiomis rankomis?

Meduolis vaikšto, sukdamas virš savęs skėtį. Ir paukščiai aplink gieda, užplūsta. „Tikriausiai jie dainuoja apie skėtį, juo žavisi“, – svarsto Kolobokas. Kiškis prabėgo taip greitai! „Tai galima pamatyti iš nuostabos“, - mano Kolobokas. „Jei tik galėčiau sutikti Vilką ar net lapę...“

Meduolis sapnavo ir negirdėjo, kad vėjas pakilo, lapija šiugždėjo. Ir nemato, kad danguje atsirado debesis. Kitas, trečias... Ir dabar nėra mėlyno dangaus, nėra giedro saulės. Sutemo. Ir – lietus būgnodavo ant lapų, ant žolės, ant žiedų. O Kolobokas turi skėtį! Žolė šlapia - Kolobokas sausas. Paukščiai ir gyvūnai pasislėpė, bet Kolobokas nesirūpino lietumi.
Puikus skėtis! Tačiau vasaros lietus trumpas. O dabar vėl giedojo paukščiai, švietė saulė. Virš tako nusidriekė linksma vaivorykštė. Meduolis nusijuokė ir – trenk! - pats į vieną pusę, krepšys į kitą, o skėtis apskritai riedėjo nežinia kur. Supykęs meduolis pašoko: kas įrėmino jo koją ?! Jis žiūri, bet ant tako akmuo ne akmuo, kelmas ne kelmas, o kažkas apvalaus, rudo. Štai vienas tau! Niekada čia nieko panašaus nebuvo. „Rasiu krepšį ir skėtį. Aš tai išsiaiškinsiu“, – pagalvojo Kolobokas. Ir jis pradėjo ieškoti. Kaip jis skirstė žolę, kaip šliaužė po krūmais! Ir nei vienas, nei kitas. Ką daryti? Kolobokas atsisėdo ant kelmo akmens. As maniau. Ir staiga pasijuto taip, lyg kažkas jį paima. Bandžiau keltis – nėra žemės po kojomis. Oi, nauja bėda! Ir tada kažkas kitas šalia murkia, atsidūsta.

Kas čia dūsauja?

Aš, kiaulienos grybas Borovik, Borovik-spikeletas. Man sunku tave pakelti, todėl atsidūstu. Na, nieko, mes grybai. stiprūs žmonės!

Grybas Borovik Kolobok yra pažįstamas. Surinkta su močiute. Tada džiovinama. Baravykų sriuba! Bet kodėl smaigalys?

Anksti aš. Vasara. Subrandu kartu su kviečių varpa, taigi ir smaigaliu. Ir augo greitai, nes lietus buvo geras. Ir tai viskas, ko reikia grybams.

Baravykas dar kažką kalbėjo, bet Kolobokas jo nebegirdėjo – pamatė skėtį. Auksinės spalvos, su kutais išilgai krašto. Bet kas tai? Šalia kito skėčio, More. Raudona, geltona, violetinė, net raudona su baltais taškeliais!

Kolobokas nusirito ant žemės ir prie skėčių. O kuris iš jų – pamiršau. „Paimsiu raudoną su baltu žirniu“, – galvoja jis.

Aš nesu skėtis. Aš esu musmirės grybas. O čia mano kaimynas Mirties kepuraitė. Tu mūsų neliesk. Mes nuodingi!

Ir mes nesame skėčiai! – šaukė kiti. – Mes seserys – įvairiaspalvė Russula. Ir mes - vasaros atidarymai! O aš esu Šampinjonas. Galite drąsiai sumesti mus visus į krepšį, ant kepsnio.

Tačiau Kolobokas neturi nei krepšio, nei skėčio. Kolobokas nuliūdo. Staiga iš kažkur pasigirsta plonas balsas:

O aš esu skėtis. Spalvingas skėtis. Valgomas.

Kolobokas pribėgo prie skėčio: šviesiai rudas, kilpiniais audeklais, tarsi skudurais. Ir jis buvo visiškai naujas. Meduolis pamojo ranka ir atsisėdo ant žolės. Liūdėti. Ant žalia žolė baltose ramunėlėse. Pakėlė galvą. Kas tai?! Taip, tai jo skėtis pakabintas ant šakos! Kolobokas apsidžiaugė. Raskite kitą krepšelį! Ir nereikia jo ieškoti. Jis stovi šalia jo šalia esančioje pievoje. Ant lėkštutės. Balta lėkštė ... ant kojos! Imbierinis žmogus atrodė: visas proskynas lėkštėse – baltas, rožinis, auksinis, raudonas. Lėkštės ant kojų. Bet dabar tu negali jo apgauti. Gudrieji grybai apsimetė lėkštėmis. Kolobokas ištraukė krepšį nuo baltos lėkštės ir išgirdo:
- Teisingai. Aš ne lėkštė, o grybas – tikra krūtinė. Nuvesk mus į saulę. Mes patys skaniausi!
- Ne, mes! – sušuko raudoni lėkštės grybai. - Mes, Ryžikovai, bent pasūdykite, bent kepkite.
- Ir dėl ko jie ginčijasi? juokėsi mažos rožinės lėkštutės. - Skanesnis už mus, Volnushki, ne.
Tada iš po krūmo pasirodė apvali raudona kepurė: „Neklausyk jų, rinkk tik mus, Baravykai!“.
Jis klausėsi, klausėsi Koloboko ir nusprendė paimti visus po vieną, kitaip krepšelio neužteks. Ir pradėjo rinkti kanapinius grybus, skėtinius grybus, lėkštes. O močiutės skėtis iš karto pavirto į paieškos pagaliuką, kuriuo lengva stumdyti tirštą žolę. Ir tada skėtis tapo tempimo lazda, ant kurios buvo patogu neštis pilną krepšį per petį.
Štai koks nuostabus pasirodė mano močiutės skėtis! Juk jei močiutė nebūtų jo pristačiusi, jei Kolobokas nebūtų ėjęs demonstruoti šio skėčio, jokia istorija nebūtų įvykusi. Kaip šitas.

Klausimai:

1. Ar grybai auga tik rudenį? O kada dar?
2. Kodėl kiaulytė taip greitai išaugo?
3. Kodėl kiaulytės grybas vadinamas baravyku-spygliuku?
4. Kas dar valgomieji grybai sutiko Koloboką miške?
5. Kokius nuodingus grybus sutiko Kolobokas?
6. Kaip grybai naudojami maistui?
7. Kodėl negalite rinkti grybų už šaknų?
8. Kodėl miške neįmanoma sunaikinti nuodingų grybų?

Po pamokos galite atlikti modeliavimą, aplikaciją, rankų darbą tema „Grybai“. Apsvarstykite stendus apie valgomuosius ir nuodingus Krymo grybus. Surengti grybų dėlionės konkursą.

Mįslės apie grybus

Gal nepatikėsite
Bet pamačiau grybus ant pušies.
Ar grybai auga ant medžių?
Kažkas čia labai keisto...
Aliejuota ant šakų, medaus grybų...
Kas juos džiovina žiemai, vaikinai?
(Voverė)

Verta tortilijos
Ant vienos kojos.
Kas nepraeis
Visi nusilenkia.
(Grybas)

Visa Antoshka -
Skrybėlė ir koja.
bus lietus -
Jis užaugs.
(Grybas)

Jis buvo paslėptas giliai
Vienas, du, trys ir lauk
Ir jis yra aiškiai matomas.
Balta, aš tave surasiu.

Aš nesiginčiju - ne baltas,
Aš, broliai, paprastesnis.
Paprastai auginu
Beržyne.
(baravykas)

Kas turi vieną koją
O tas be batų?
(prie grybo)

Aš augau raudona kepuraite
Tarp drebulės šaknų.
Pamatysi mane už mylios -
Ar aš pašauktas?
(baravykas)

gręžė žemę,
Paliko dėžutę
Pats atėjo į pasaulį
Uždengtas kepure.
(Grybas)

Nėra draugiškesnių grybų už šiuos, -
Suaugusieji ir vaikai žino
Jie auga ant kelmų miške,
Kaip strazdanos ant nosies.

Jis stovėjo miške
Niekas jo nepaėmė
Su madinga raudona kepure
Geras niekur.

Tema "Grybų karalystė"

(vyresnioji grupė).

Programos turinys : supažindinti vaikus su grybais ir išmokyti juos atskirti iš paveikslėlių ir ženklų, pateiktų mįslėse ir auklėtojos paaiškinimuose (kaip jie atrodo, kur auga, kokios jų savybės, kuo nuodingi skiriasi nuo valgomųjų). vieni). Nurodykite sąlygas, būtinas grybų augimui ir vystymuisi. Praturtinti žodynas vaikai.

Medžiaga: lėlė lėlė, Senis-Lesovikas '', dirbtiniai medžiai (eglė, beržas, drebulė), kanapės, grybų ar paveikslėlių manekenai (baravykai, baravykai, baravykai, medaus agarai, musmirės, blyškieji skroblai, baltieji skroblai, netikrieji medžiai. )

Kurso eiga.

Vaikinai, mes neseniai pasakėme Summer: „Sudie“, o ruduo, labas!

Mokytojas skaito eilėraštį:

Miško proskynoje pūtė vėjas,

Jis suko drebulę raudonu sarafanu.

Ir lapelis nuo beržo su auksine bite

Garbanos ir sukasi virš dygliuotos eglutės.

Aplink skraidė klevo lapai, klevas drebėjo nuo šalčio.

Ant balkono tako yra auksinis kilimas.

Vaikai, kokius rudens ženklus žinote? (dienos trumpėja, o naktys ilgėja, gelsta ir krenta lapai, džiūsta žolė, gyvuliai ruošiasi žiemoti, migruojančių paukščių išskrenda į šiltus kraštus, vabzdžiai pasislepia ir užmiega, sulos tekėjimas medžiuose pamažu nutrūksta.)

Ruduo vadinamas turtingu, dosniu, svetingu. Ir kodėl? (nes jie skina daržoves, vaisius, nuima duonos laukuose.)

Kviečiu į rudeninį mišką grybauti. Važiuokime ten gražiu automobiliu.

Vaikai sėdi žaislinėje mašinoje, skamba linksma muzika.

Čia yra miškas.

Labas miškas, tankus miškas,

Pilna pasakų ir stebuklų.

Esame tikroje grybų karalystėje. O grybų mylėtojai žaidžia žaidimą „Atspėk, kas aš esu“. Galų gale, grybų yra labai įvairių, bet tarp jų yra panašus draugas ant draugo. Ir dažnai sunku nustatyti, kokį grybą radote. Tačiau prieš rinkdami grybus, turime atsiminti grybavimo taisykles:

  • Neplėšykite, netrypkite nuodingų grybų – jų reikia daugeliui miško gyventojų;
  • Grybus atsargiai perpjaukite peiliu, o ne plėšykite – galite pažeisti grybieną;
  • Grybienos nekaskite pagaliuku – gali išdžiūti, nepasidengti lapija;
  • Negalima grybauti šalia važiuojamosios dalies;
  • Rinkti tik žinomus grybus;
  • Nerinkite senų ir labai mažų grybų.
  • Mieste sutikę grybą sutrypkite arba parodykite suaugusiems.

Išmokykite savo mažuosius brolius ir seseris šių paprastų taisyklių.

Ir štai pirmasis grybas. Jis nori įminti mįslę apie save.

Kas sėdi ant stiprios kojos

Ruduose lapuose prie tako?

Gavau skrybėlę iš žolės

Po dangteliu nėra galvos...

(baravykas)

Vaikai, čia Borovikas, Jo Didenybė Borovikas. Jis labai svarbus, sėdi ant tvirtos kojos, kaip statinė. Jis turi kepurę su snapeliu. Taip pat vadinamas kiaulienos grybu. Kodėl? (vaikų spėjimai).

Nes po džiovinimo nepakeičia savo spalvos, kaip ir kitų grybų. Kai buvau maža, man taip pat buvo įdomu viską žinoti, kodėl baravykas vadinamas baltuoju. O močiutė nuvedė prie spintos ir parodė dvi dėžutes: vienoje buvo šviesių grybų, o kitoje – visiškai juodos spalvos. Ji pasakė: „Čia kiaulienos grybai ir baravykai. Baltymai nebijo nei virimo, nei kepimo, nei džiovinimo. Jie lieka balti. Ir kunigaikščiai buvo pajuodę, todėl žmonės taip pat vadinami černushki. Ir visi grybai patamsėja, išskyrus kiaulinius, todėl grybas dar vadinamas pulkininku.

Vaikai artėja prie kito baravyko.

Štai dar vienas grybas.

Aš augau raudona kepuraite

Tarp drebulės šaknų.

Tu mane atpažinsi iš mylios

mane vadina... (baravykas.)

Kodėl jis taip vadinamas? (Kadangi dažniausiai auga po drebule.)

Papasakokite, ką žinote apie šį grybą. (Tai valgomasis grybas. Jis turi tiesų stiebą ir plokščią, apvalią kepurėlę.)

Vaikai eina prie kito grybo.

Neslėpsiu: ne baltas, aš, broliai, paprastesnis,

Dažniausiai auginu beržyne.

(baravykas.)

Kartais baravykas painiojamas su baravyku, nes jie vienas į kitą labai panašūs ir auga greta. Kaip jūs vis tiek galite juos atskirti? (vaikų spėjimai)

Pertraukoje baravykas pamėlynuoja, o baravykas lieka šviesus.

Vaikai artėja prie Medaus grybų šeimos kanapių.

O čia iš karto keli grybai, visa šeima.

Nėra draugiškesnių grybų už šiuos,

Suaugusieji ir vaikai žino.

Mes augame ant kelmų miške,

Kaip strazdanos ant nosies.

Medaus grybai yra vasarą ir rudenį. O jie dažniausiai auga ant kelmų, nuvirtusių medžių. Kartais jie užlipa aukštai ant medžio, kurio negalite pasiekti ranka.

Tiek grybų surinkome. Dainuokime ir šokkime su jais, nes esame stebuklingoje pievoje.

Skamba muzika, vaikai šoka. Mokytoja kviečia vaikus susėsti ant kelmų pailsėti).

Vaikai, žinote, kad daugelis grybų draugauja su medžiais: su beržu... (baravykas), su drebule… (baravykas);ši draugystė padeda jiems augti. Be grybų miškas gali susirgti.

Mokytojas atneša lėlę, senį-miško žmogų.

Vaikai, pažiūrėkite, ką mes sutikome miške. Tai senasis Lesovikas. Jis žino visas miško paslaptis.

Lesovikas: - Vaikinai, apie kokius grybus tu kalbi? (apie valgomą.)

Kokių dar grybų yra mano miške? (Nevalgomas arba nuodingas.)

Bet kažkas svarbus ant mažos baltos kojos,

Jis dėvi raudoną skrybėlę su taškeliais ant skrybėlės ...

(musmirė agara.)

Musmirė bijo musių ir krenta negyva, tačiau briedžiai ja gydomi, prarydami visą.

Miške yra grybų, kurių nereikia ieškoti,

Daugelis jų auga kiekvienoje proskynoje,

Bet šių grybų negalima liesti ir imti...

Jų nuodai yra pavojingi. Tai… (rupūžės.)

Jis turi bjaurią išvaizdą

Volančikas ant kojos jo nepuošė.

Nelieskite šio grybo

Žinokite, tai labai nuodinga!

Žiūrėk, neimk jo iš proskynos.

Jis vadinamas.. (blyški rupūžė.)

Šauniai padirbėta! Blogiausi iš visų yra tie nuodingi grybai, kurie atrodo kaip valgomi. Aš išmokysiu jus, vaikinai, kaip nustatyti, kokius grybus rinkote. Kepdami grybus, į keptuvę įmeskite svogūną: jei bus bent vienas nuodingas, svogūnas pamėlynuoja. O ką galima virti iš grybų ir kaip juos virti? (virti, kepti, džiovinti, marinuoti, pasūdyti.)

O dabar noriu jus išbandyti, ar galite pakenkti miškui. Pažaiskime žaidimą „Sudėkite grybus į krepšelį“. (Ant grindų dedami traškučiai: raudoni - nevalgomi, įvairiaspalviai - valgomieji grybai. Vaikai renka valgomuosius grybus į krepšelį, žiūri, kad nepatektų ir nenukristų nei vienas nevalgomas grybas.)

Šauniai padirbėta! Paruošiau tau valgį. Valgyk dėl sveikatos.

Lesovikas vaišina vaikus sausainiais, grybais.

Senjorų integruotos pamokos konspektas logopedinė grupė„Leksinės ir gramatinės kalbos struktūros formavimas su raštingumo mokymo elementais su vaikais, turinčiais OHP“, pagal leksinė tema"Grybai".

Mitrochina Elena Livyevna,

mokytoja logopedė

aukščiausia kvalifikacinė kategorija

MAUDO iš Jalutorovsko miesto

„8-asis darželis“

Koregavimo ir auklėjimo tikslai:

1. Žodyno tema „Grybai“ tobulinimas, išplėtimas ir aktyvinimas (miškas, grybas, krepšelis, koja, kepurė, baravykas, baravykas, baravykas, voveraitė, musmirė, medunešė, rusva, rinkti, nuodingas, valgomasis, grybas, grybas, grybas).

2. Kalbos gramatinės struktūros tobulinimas, mokomasi sudaryti daiktavardžius su mažybinėmis priesagomis;

3.Pataisyti teisingas tarimas garsas [s] skiemenimis.

4. Pataisykite paprastų prielinksnių vartojimą kalboje: on, with, in, for, by.

Korekciniai tikslai:

1. Vizualinio dėmesio ir suvokimo, kalbos klausos, artikuliacijos, smulkiosios ir bendrosios motorikos, kalbos derinimo su judesiu ugdymas.

2. Kalbos gramatinės sandaros tobulinimas: skaitvardžių derinimas su daiktavardžiais, daiktavardžių su mažybinėmis galūnėmis formavimas.

3. Tęsti taisyklingo fiziologinio ir kalbinio kvėpavimo formavimo darbus.

Koregavimo ir auklėjimo tikslai:

Bendradarbiavimo, tarpusavio supratimo, geranoriškumo, savarankiškumo, iniciatyvumo, atsakingumo įgūdžių formavimas. Meilės ir pagarbos gamtai ugdymas.

Įranga: krepšelis su grybų manekenais, grybų nuotraukos, grybų kepurės.

  1. Organizavimo laikas:

Skambant rudens valso muzikai į salę įeina vaikai.

Logopedas pasitinka vaikus su krepšeliu rankose, krepšelyje yra grybų manekenai.

Miške prisirinkau daug grybų. Vardinkime juos (eksponuojami grybai: baravykas, baravykas, baravykas, voveraitė, grybas).

Paimkite vieną grybą, kurio pavadinimą atsimenate

Eksponuojamas paveikslas „Grybai“.

Dabar į jo vietą atsisės tas, kuris nuotraukoje pamatė savo grybą.

2. Logopedo pasakojimas apie grybus.

Grybai auga miške: proskynose, pakraščiuose, po medžiais, žolėje ir net ant kelmų. Grybai turi kepurėlę ir stiebą. Grybai yra valgomi ir nevalgomi (nuodingi). Ką reiškia "valgomas"?

3 . Šiandien mes eisime su jumis aplankykite Mašą ir lokį.

(skamba rusų liaudies daina „O, grybai, grybai, grybai“).

Meška išsiuntė Mašą į mišką. Jis norėjo grybų pyrago. Padėkime Mašai rinkti grybus.

Ką pasiimti su savimi (krepšelis)

4. Pirštų gimnastika "Grybai"

Vienas du trys keturi Penki! „Žingsniuokite“ pirštais ant stalo.

Einam ieškoti grybų.

Šis pirštas nuėjo į mišką, jie lenkia po vieną pirštą,

Radau šį pirštų grybą, pradedant nuo mažojo pirštelio.

Šis pirštas pradėjo valytis,

Šis pirštas pradėjo kepti,

Šis pirštas tik valgė

Dėl to jis ir sustorėjo.

Maša eina taku ir sutinka ežiuką.

O grybų miške, matyt, nematyti. …

5. Ritmai dainuojant skiemenis SA, SY.

6. Žaidimas „Rink valgomuosius grybus į krepšelį“

Ežiukas sako Mašai:

Atminkite, Maša, rinkti galite tik valgomuosius grybus.

Vaikai, padėk Mašai. (Vaikai grybus deda į krepšelį, vardija). Darbas su interaktyvia lenta.

O kokį grybą galima rasti po drebule? (Vaikai renkasi baravyką)

O kaip po beržu? (baravykas)

7. Pratimas oro srovei lavinti "Pūskite ant grybelio".

Vaikai artėja prie miško proskynos

Kiekvienas iš jūsų turi grybelį. Jis pasislėpė po lapu.

Miške pakilo stiprus šaltas vėjas. Šypsokis. Atidarykite burną, uždėkite plačią liežuvį ant apatinės lūpos ir stipriai pūskite į lapus. (S-S-S).

8 . Pratimas „Paskambink man meiliai“.

Logopedas: Atskrido debesys ir pradėjo lyti Maša buvo nusiminusi.

Nesijaudink Masha!

Šis lietus yra grybas.

Naudinga grybams.

Iš smulkių grybukų

užaugs dideli grybai.

Pavadinkite juos meiliai.

Borovikas prieš lietų buvo ... (baravykas)

Amanita-…

Medaus grybai -…

9.Daina (su judesiais) Mūzos. prižiūrėtojas:

Šlovingas ruduo miške, krenta lapai.
Grybai rinko proskynoje prie miško. (vaikai užsideda grybų kepures).

10. Pratimas „Būk dėmesingas“

Ateik prie stalo, padaryk vieną nuotrauką.

Raskite žmogų, turintį tą patį paveikslą, ir atsistokite šalia jo.

Prisimeni, kokie grybai augo per lietų? Patarkime žodžius ir sužinokime, kiek juose yra dalių: bo-ro-vik, mo-ho-mor, red-zhik, pod-be-re-zo-vik, sūris-ro-ežiukas ...

Kuris vardas turi du skiemenis? Trys skiemenys, keturi skiemenys?

Vaikai grybų lašelius pririša prie debesų.

11 . Skaityti skiemenis su pažįstamomis raidėmis.

Lapė nubėgo ir pametė laišką. (Zaitsevo kubas pavadintas S, pavadinimu SA-SO-SU-SY)

12.Giedojimas„Sa-sa - sa-sa-sa - pas mus atbėgo lapė,

Sy-sy - sy-sy- nuo tos lapės nėra grybų.

Su-su - su-su-su - atnešiu jai grybelį.

Sy-sy - sy-sy-sy- lapė turi voveraičių.

13. Žodžių polisemija.

- Kokie grybai primena lapę?

14. Suskaičiuokite, kiek voveraičių užaugo po lietaus:

viena voveraitė, dvi voveraitės ... šešios voveraitės

Lapė surinko voveraites ir nubėgo į mišką.

15. Darbas su prielinksniais(vaikai turi parodyti atitinkančius žodžius paveikslėlis).

Masha nusprendė žaisti su pele.

Dabar būk atsargus! Rodyti paveikslėlį.

Grybas pelei, kaip namas.

Kur ji ant jo sėdi?

Kur jis žaidžia dėl grybo?

Kur jis šokinėja per grybą?

Kur ji šliaužia ant kepurės?

Kur jis slepia letenas po kepure?

16. Išsilavinimas giminingi būdvardžiai (grybas, grybas, grybas,

Mašai laikas grįžti pas Mešką.

Ir kiek skanių grybų paruošta:

Sriuba su grybais (kas?) - ...

Grybų ikrai –…

Salotos su grybais -…

Grybų tyrė –…

Pyragas su grybais -

Ir mums laikas atsisveikinti!

Kviečiame Tiumenės srities, Jamalo-Nenetso autonominio apygardos ir Hantimansių autonominio Jugros apygardos ikimokyklinio ugdymo mokytojus paskelbti savo metodinė medžiaga:
- Pedagoginė patirtis, autorinės programos, mokymo priemones, pristatymai pamokoms, elektroniniai žaidimai;
- Asmeniškai sukurti užrašai ir scenarijai švietėjiška veikla, projektai, meistriškumo kursai (įskaitant vaizdo įrašą), darbo su šeimomis ir mokytojais formos.

Kodėl apsimoka skelbti pas mus?